Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen volt régen kisgyereknek...

Milyen volt régen kisgyereknek lenni?

Figyelt kérdés
Pontosabban itt arra gondolok,hogy az 1980-as években milyen volt babának lenni?Arra gondolok,hogy milyen pelenkák voltak,hány hós korig szoptattak,mikor kezdték a hozzátáplálást,mivel kezdték a hozzátáplálást,mikor szoktatták le a gyerkőcöt a pelusról stb...

2017. jún. 13. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

Én ezeket igy tudom!!!! Ne kövezzetek ha valami nem ugy van

Nem volt ennyi terhesgondozás sem uh.

Szoptatás helyett volt rosszabb 1 max 2 fele tapszer, rozsnyák, cukrosviz, tehéntej asszem vegső esetbe. Hozzátaplálas szalonna saját termesztesű zöldsegek, gyümölcsök.

Az udvar nevelte a gyereket. Megtanulta a munkat az edesanyával/apjaval együtt.

Többen voltak neha kevsebb helyen. Majdnem mindenkinek volt munkája. Annyira nem volt divat a bölcsöde.

Nem volt érdekesség ami most. (Lásd gép, telefon, tv) mindenki kinn volt.

2017. jún. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A terhesgondozás valóban nem volt ennyire alapos, ugyanakkor arra jók voltak, hogy az alig 60 kg-ra hízó (160-hoz) édesanyámat a sárga földig lehordják a súlynövekedése miatt (52-ről indult és a végére lett ennyi).


Tetrapelenkám volt és gumibugyit húztak rá. A pelenkákat ecetes vízben kellett áztatni és tűzhelyen főzve fertőtlenítették, utána jött a vasalás.


Anyukám tejleadó volt, nekem 1 éves koromig fejte és 6 hónapig kizárólag azt kaptam (szoptatni engem nem tudott, bátyámat igen, tehát rajtam múlt).

Hozzátáplálásra már nem emlékszik részletesen, csak arra, hogy almával kezdte.


Ez 1984, vidéki nagyváros.

2017. jún. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

#1

Igen, így volt, ahogy írod: 1960-ban.

2017. jún. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Nem volt kötelező UH, anyukámnak is magánrendelésen mondták meg, hogy muszáj lesz császározni.

(Kérésre császározás sem volt, csak ha egészségügyileg indokolt.)


Nem volt eldobható pelenka, textilt használtak. Hallom, hogy most jön vissza a divatba, mert környezetvédőbb. Ha nekem lenne most gyerekem, szerintem mindkettőt használnám, mert én is szeretem a környezetbarát megoldásokat, de ha elmegyünk valahová, mégis praktikusabb az eldobható.


Teljesen elfogadott volt, hogy ha nincs teje az anyukának, akkor tápszert ad a babának. Nem tartották a gyerekbántalmazással egyenértékűnek a tápszert és nem voltak ledorongolva a sárga földig a nem szoptató nők, hogy minek szültek, ha nem teljesítik szent küldetésüket...


Értelemszerűen nem volt ennyi elektronikus cucc, engem meglep, amikor a kétéves kezében is az okostelefont látom. Nekünk legfeljebb ún. kvarcjátékaink voltak, nem tudom, ki emlékszik még rájuk, de azok inkább 5-6 éves kortól voltak érdekesek.


Nem volt ennyi gyerekműsor se a tévében, esténként pár perces mese és kész. Ezt mondjuk irigyeltem a nyugat-európai gyerekektől. Emlékeztek, mekkora szám volt a rendszerváltás körül vasárnaponként a Disney-mesedélután? :D


Nagyobb volt a közbiztonság, négyévesen simán lemehettem a házunk melletti játszótérre egyedül, anya időnként lenézett, hogy megvagyok-e még, illetve ha elmászkáltam onnan, pl. a másik ház játszóterére, akkor szólnom kellett.


Most ezt próbálom finoman fogalmazni, de meg voltak nevelve a gyerekek, pl. amikor négyévesen hisztiztem a szálloda éttermében, akkor apa kivitt onnan, amíg lenyugodtam. Ha rohangáltam vagy visítottam, rám szóltak. És nem, nem sérült tőle a lelkivilágom, teljesen kiegyensúlyozott felnőtt lettem :)

2017. jún. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"A pelenkákat ecetes vízben kellett áztatni és tűzhelyen főzve fertőtlenítették, utána jött a vasalás."


szüleim simán a mosógépben mosták áztatás után, a 90 fokos programon.

2017. jún. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
18%

#4

De VOLT eldobható pelenka a '80-as években.

2017. jún. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát lehet, hogy csak mi nem használtuk, mindenesetre nem volt elterjedt, anyukámat megkérdeztem, a környékünkön mindenkinek kb. ugyanakkor volt kisgyereke (friss építésű házak), senkit nem ismert, aki használta. Nem lehet, hogy túl drága volt?
2017. jún. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A 80-as évek elején nekem még mosható pelenkám volt.

Úgy szoktattak le, hogy anyám látta rajtam, hogy már megoldanám, csak a pelenka nekem kényelmesebb, és egy nap levette, és azt mondta, soha többet (és egy baleset sem volt, éjjel sem)

Kb. fél éves koromig szoptattak.

Volt bölcsőde, 2,5 éves koromtól jártam.

2017. jún. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4%

#7

Abban az esetben olcsó volt, ha nem számítjuk a nők idejét, fáradtságát, a mosási időt, az áramot, gázt, vegyszereket, a teregetést, a vasalást, a leszedést.


Igaz, akkoriban ezt nem volt divat számításba venni.

2017. jún. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%

10, pont hogy olyan drága volt, hogy még úgyse érte meg, plusz alig lehetett kapni. Kb. a kilencvenes évek közepére lett elérhető az átlagnak is.

Akkorra lett nekünk színes tévénk és vezetékes telefonunk is.

2017. jún. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!