Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vannak olyan korszakai a...

Vannak olyan korszakai a kisgyereknek, hogy bizonyos tevékenységeket csak anya csinálhat?

Figyelt kérdés

Pelenkázás, öltöztetés, hasonló.

Nálunk ez a helyzet. A kérdésem, hogy életkori sajátosság is lehet vagy inkább arról van szó, hogy mi máshogy viselkedünk vele? Másfél éves kisfiúról van szó. A kezdetektől apa is pelenkázza meg öltözteti, ha úgy van, tehát nem idegen egyiküknek se.


2017. márc. 17. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha arra célzol, hogy nagyon ragaszkodik hozzád, akkor igen. Vannak nagyon anyás gyerekek, hogy kezdetben mindig mindent "csak anya" :) De ez nem baj.
2017. márc. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szoktak ilyenek lenni, igen. 20 hónapos kislány, volt pár hét, mikor csak én fürdethettem, pedig születése óta apával fürdött többet (mindig, mikor apa itthon volt este). Ez pár hét alatt lecsengett. Mostanában velem szívesebben eszik, illetve a pelenkázásnál próbálkozik, hogy anya-anya, de nem balhézik különösebben, ha apa intézi. Ezek nálunk mindig csak egy kis ideig vannak, aztán abbahagyja.
2017. márc. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Simán van ilyen. Lányom most gyakorolja a szobatisztaságot és próbálkozik a "csak anya" felkiáltással, de erre nincs mindig idő, így jó apa is. Lázcsillapító kúp után hetekig csak én pelusozhattam, pedig én adtam a kúpot is.


Elmúlnak ezek az időszakok.

2017. márc. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, nálunk is vannak ilyen időszakok, fürdsére, öltözésre, stb. Általában pár hét alatt túl is lép ezen.
2017. márc. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen,és ezt teljesen természetes.A mi legkisebb(3.)gyerekünk-kislány-elég anyafüggő.Csak az én takarómmal hajlandó takarózni(velünk alszik),én fésülhetem,én öltöztethetem.Ez néha jobb,de nem tart sokáig.4.5 éves,reményeink szerint hamarosan kinövi...
2017. márc. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem zavar csak furcsa, eddig annyira mindegy volt neki ki pelenkázza pl. Elég ragaszkodó is az nem újdonság, de ilyen eddig nem volt.

2017. márc. 17. 18:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nem életkori sajátosság, hanem egyéni, bár idővel nyilván változhat egyénileg.


De semmiféle ilyen szempontból vett közös jelleg nincs a kisgyermekeknél, hogy "X hónaposan Y vonatkozásban az anya/apa, akitől elvárná a legtöbb gyerek"...


Inkább kinél éppen mit és melyik szülő... Máskor/később meg másik szülővel...

2017. márc. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!