Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Igaza van családtagnak hogy...

Igaza van családtagnak hogy tegyem félre a gyereket es dolgozzak 8-10 orában, mert protezsál?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..



Itt leirtam miért vagyok most 6 orás munkaviszonyban.


De a családtagot nem érdekli, be akar tenni 8 orás állásra (utazással egyutt 9-10 ora az a 8..)


De szerinte a megélhetés az első, jelenleg épphogy kijövünk.


Most ezt hogyan csináljam? Nem akarom elvesziteni a mostani rugalmas állásom olyan miatt hogy átmegyek máshova aztán kirugnak hiányzásért. Ott elvileg jobban keresnék szerinte költsek akkor szitterre.

És szitter megy majd a szülőire, ballagásra, oviba beszoktatni, nyári szunetre, bizzam betegség alatt olyanra aki pl nem is fejlesztené játszva egy hétig ha egesznapokat otthon a gyerek, szitter legyen vele nyari szünetben az anyja helyett, ő hordja fejlesztésre en meg azt sem látnám mit csinálnak vele, es szitter ugràljon nekem ügyintézni pl szemüveget csináltatni, fundaszerzodest modositani, stb dolgaimat? Sőt.


HOGYAN lehet 8-10 orás munkakör mellett anyának lenni segitség nélkul?mit csináljak hogy ne veszitsem el a mostani allast de elmondhassam hogy megprobáltam a másikat.

Azt mondta ne hozzam szégyenbe, interjun se emlegessem a gyereket, tudják hogy van es ennyi elég.


2017. jún. 18. 08:04
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
65%

KB millió no dolgozik 8 órában gyerekneveles mellett.

Szülői tán 3 van egy évben, ballagás csak az oboda/iskola végén, oviba egyszer kell beszoktatni, nyári szünetet is meg lehet oldani. A gyereket nem kell nonstop fejleszteni, nem lesz szellemileg visszamaradott, ha valaki egy hétig csak simán játszik vele. A sitter nem intéz neked ügyet, de se fundamentele szerződést nem kell naponta módosítani, se szemüveget csinaltatni.

Nyilván a gyerek az első, de ha nincs miből eltartani, akkor elég nehéz lesz felnevelni.

2017. jún. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
79%

Elsonek igaza van. Ha el akarod tartani normalis eletszinvonalon akkor szukseged van a munkara. Es ez csak egy normal 8! oras munka....nem 10-12 orazas vagy masodallas, amit sokan csinalnak.

8 oras munkaval siman megoldhato a napi elet, a ballagas az nincs tul gyakran, unnepsegekre es ugyintezesre meg ott az eves szabadsag/csusztatas-ledolgozas.

2017. jún. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
88%
De ki ez a "családtag" és mi köze hozzá? Én maradnék a 6 órásban amíg a gyerek kicsi ha nem veszélyezteti a megélhetésünket csak épp picit rosszabbul jövünk ki.
2017. jún. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
80%
Nekem nem egyértelmű (vagy átsiklottam fölötte), de férjed sincs? Mert nekünk sincs segítségünk, a férjem sokat dolgozik, szinte mindent én intézek és mégis tudok teljes munkaidőben dolgozni. (Még egyetemre is járok levelezőn) Persze ha férj sincs, akkor nyilván még nehezebb.
2017. jún. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
77%

maradj a 6 órásban - a szitter elvinné azt a pénzt, ami a különbség a 8 órástól... és ezek az első évek nagyon fontosak a gyerek életében, soha egy nap sem tér vissza belőle, és egész életében viszi a hatásait -tehát érdemes inkább szerényebb anyagi helyzetben átvészelni ezt az időt, nincs az a pénz amit megér a fentiek miatt.


(mellesleg a "ne hozzam szégyenbe, interjun se emlegessem a gyereket" jókora butaság, az interjúztatók pontosan tudják, mit jelent egy kisgyerek :)

Maradj csak 6 órásban, és nevelgesd a kicsit.

2017. jún. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Egyedül vagyok segítség nélkül!

Mult héten speciel 3 napot kért a bölcsi hogy hamarabb vigyem el a gyereket..(szülőit tartottak az ujaknak, aztán ovis szuloi volt, stb)


Ez ám melohelyen ugy megy, hogy főnök, el kell mennem de letuloràzom..

2017. jún. 18. 08:27
 7/34 A kérdező kommentje:
Direkt linkeltem hogy mennyi minden van a nyakamban. Szoval hepázo anyák akik ráérnek dolgozni nem nekem példák.
2017. jún. 18. 08:31
 8/34 anonim ***** válasza:
71%
Nézd kérdező, továbbra is azt mondom, millió nő képes ezt megoldani 8 órás munka mellett. Ha te nem, akkor ne vállalja 8 órás munkát - de onantol egy panasz szavad ne legyen a rokonnak, aki segített volna.
2017. jún. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
67%
Csinálj, amit akarsz. Nem példa? Pedog annak tekinthetnéd őket.
2017. jún. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
76%

"A gyereket nem kell nonstop fejleszteni, nem lesz szellemileg visszamaradott,"


1-es, a leírás alapján nem passzióból fejleszti. Neurológushoz nem jár az ember valós probléma nélkül.


Kérdező, sok mindent lehetne jobban szervezni a leírásodban. Pl. ltp-t én e-mailen igényeltem és postán kellett visszaküldeni a szerződést.

Magánrendelések is szervezhetők jobban.

Szerintem elóbb erre feküdj rá. Majd ha a 6 órás állásod mellett tudod úgy menedzselni az életeteket, hogy ne kelljen ennyit munkaidőben eljárni, akkor majd gondolhatsz 8 órásra.

Egyébként nem lehetetlen.

2017. jún. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!