Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Együtt fürdő szülőkhöz kérdés?

Együtt fürdő szülőkhöz kérdés?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 2 éves Lánykámmal elég sűrűn együtt tusolunk. Mostanában mikor az apukájával tusol teljesen leköti a fütyi. Állandóan nézi, meg is fogná ha engednénk. Most már ha alsónadrágban van akkor is nézi meg akarja fogni. Magyarázzuk neki hogy nem szabad, fáj apának , elmagyaráztuk neki amennyire lehet h mi az, meg hogy a fiúknak más van mint a lányoknak. Szerintetek az a megoldás ha teljesen beszüntetjük a közös tusolást, meg ne öltözzön az apjával? Vagy hagyjuk, válaszoljunk a kérdéseire és egyszer csak alább hagy ez a nagy érdeklődés.
2017. jún. 23. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Hat lassan bizony eljon az a kor amikor mindent elmesel es folyton a vele tortentekrol beszel es kivancsiskodik, ilyenkor mar ovatosabban kell kezelni. Az apaval puceran furdesnek peldaul mar szerintem boven nincs helye ebben az eletkorban. Pont azert, hogy masnap a jatszon ne apa futyijerol meseljen a pajtasainak (tapasztalat, csak nem futyivel tortent)
2017. jún. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Nem értek egyet az együtt fürdéssel én én nem is csinálom így a gyerekemmel. De. Én 10 éves koromig együtt fürödtem apukámmal és teljesen normális felnőtt nő lett belőlem.
2017. jún. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%

3-7 éves kor között jellemző az Ödipusz komplexus, melynek során a fiúk erős, vérfertőző vágyat éreznek az anya iránt, és rivalizálnak az apával. A lányok esetében ugyanez az Elektra-komplexus.

Már csak emiatt sem pártolom az együtt fürdést.

Nekem még megvannak az emlékeim erről a furcsa és kellemetlen érzésről. Pedig nálunk nem volt divat az együttfürdés, de nagyon rosszul érintett ha véletlenül meztelenül láttuk egymást.

Véleményem szerint könnyebb ezt az időszakot úgy átvészelni hogy nem hergeljük ilyen jellegű ingerekkel.

2017. jún. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Itt az ideje beszuntetni, nem hiszem, hogy jol venne ki magat, ha a jatszoteren/ bolcsodeben kozolne, hogy " apa vastag futyije himbalodzott este , es nem tudtam megfogni"
2017. jún. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%

Amint lekerül a pelus akkor a gyerekek elkezdik felfedezni azt, amit eddig kitakart a pelus és értelemszerűen kíváncsiak arra is mi van a másik "pelusa" alatt.

Ha válaszolsz a kérdéseire attól baja nem lesz. Max. kicsit diszkrétebben vagytok előtte ruha nélkül. Szerintem a ti döntésetek az együtt fürdés illetve, hogy mennyire vagytok ruha nélkül egymás előtt.

2017. jún. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem nudizunk itthon. Csak mikor fürdünk, öltözünk bejöhet, és van tusolónk ahova sokszor bekéretőzik mikor valamelyikőnk tusol. Ő egyébként kádban szokott fürdeni, de imád tusolni, csak ott nem lehet mert állni kell félünk h elcsúszik ezért mindig van bent vele valaki. Ugye ruhástul nem lehet. Egyébként én mikor pici voltam mindig a szüleimmel fürödtem, de nincsenek emiatt rossz emlékeim, igazából semmilyen hatással nem volt rám.
2017. jún. 24. 15:31
 7/7 anonim válasza:
szerintem külön kell fürdetni a gyereket.
2017. aug. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!