Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezhet, hogy nem veszik fel...

Létezhet, hogy nem veszik fel oviba 3 évesen a lányomat?

Figyelt kérdés

Csak jövőre lesz aktuális, de az imént felhívtam őket, hogy hogy-mint megy a dolog, mire közölték, hogy decemberi születésűként nem is veszik be decemberben, mert úgyis téli szünet,stb.lesz, csak január jöhet szóba, akkor meg jobb, ha szeptemberben kezd!

De könyörgöm, akkor már majdnem 4 éves lesz - nincs olyan munkahely, ahol ennyit itthon lehetne lenni!! Hogy képzelték ezt? Mi az igaz, mikor KELL felvenniük?


2010. máj. 20. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Elvileg a lakóhelyed szerint legközelebb eső óvodába fel kellene hogy vegyék, esetleg még a munkahelyhez legközelebb esőbe is lehet kérni.
2010. máj. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
35%
személy szerint engem 2,5 évesen is felvettek ovodába, igaz annak már vagy 20 éve.
2010. máj. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

létezik,mivel CSAK a nagycsoport a kötelezö(az oktatási törvénykönyv szerint) igy csak akkor köteles az ovoda fölvenni a gyerkőcöt.Az más kérdés,h mit szólnak ehhez a csládok..

Mi csak a kiscsoportot készülünk kihagyni,mert akkor tervezzük a kistesót,igy itthon leszünk:-)

Ismerősünk is igy járt,nekik kerek perec megmondták,h protekcióval esetleg felveszik hamarabb...elég szomorú..

2010. máj. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ez igen:( Hát ez tényleg szomorú - örül az ember, ha van hova visszamenni dolgozni - de így??

Amúgy az ovi a lakhelyhez és munkahelyhez is a legközelebbi lenne...

2010. máj. 20. 13:00
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor Neked még "szerencséd" van,nálunk úgy tele vannak az óvodák,hogy ahol pl kis tesó van(mint nálunk),csak 5 évesen veszik be,mert akkor már kötelező...
2010. máj. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Victory82 ***** válasza:
Szia!Én 3 hete voltam beíratni a kisfiamat,mi egy kis faluban lakunk.December 13.-án lesz 3 éves.Azt mondta az óvodavezető,hogy leghamarabb dec.14-től veszik be,de az sem biztos,mert kevés a hely.Nálunk összesen kb.25 gyerek ovis és ebben a szomszéd faluból átjáró gyerekek is benne vannak.Megkérdezték,hogy miért szeretném beadni,mondtam,hogy megyek vissza dolgozni.Van három 5 éves,őket már kötelező felvenni,a többi hely sorsáról majd döntenek.Nem tudom mi lesz,ha nem veszik fel,én is tanácstalan vagyok!Bocsi,ha hosszú lett!Szép napot!
2010. máj. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Bosszantó ez a tehetetlenség:(

Kedves utolsó!Most akkor még a beiratással sem biztos a felvétel?? Mikor akarják megmondani? Dec. 14-én?

Nálunk nincs kistesó, így arra nem foghatják az elutasítást - de gondolom nem nagyon kell indokolniuk (a nincs hely biztos elég)

2010. máj. 21. 13:05
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes ez. Én is voltam beíratni a kislányomat és nekem azt mondta az óvodavezető, hogy egy új törvény értelmében már 2,5 éves kortól felveszik az oviba. Persze, ha anyuka igényt tart rá, és szeretné beadni a kicsit, akkor nekik fel kell venni. Mi is egy nagyobb faluban élünk, de én is már most mennék vissza dolgozni, nagyon nem jövünk ki anyagilag, így élni fogok ezzel a lehetőséggel.

Bár elképzelhető olyan is, ha van bölcsi, hogy bizony tényleg 5 éves kortól veszik át oviba. Ahol nincs bölcsi, ott kötelező felvenni, főleg, ha van munkáltatóid is.

2010. máj. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Victory82 ***** válasza:
Szia!14:47-es vagyok!Attól,hogy beírattam,még nem biztos,hogy felveszik.Azt mondták,hogy nyáron fognak dönteni.Elég szomorú!Sokan már nem is próbálkoznak beíratni a gyereket,hanem egyből az egyik közeli faluba viszik,mert ott mindenkit felvesznek,nem kötik feltételhez.Ha nekem nem veszik fel,már nem tudom máshová beíratni,elég érdekes lesz a szitu!Üdv.Viki.
2010. máj. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát ez tényleg gáz:(

Köszi, hogy írtatok!

2010. máj. 22. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!