Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni az ennyire...

Mit lehet tenni az ennyire "rosssz" gyerekekkel?

Figyelt kérdés
A két középső fiam teszi kb elviselhetetlenné a a napokat. Csak úgy tudnak játszani, hogy üvöltöznek, ugrálnak, rombolnak, tombolnak. Piszkálják egymást is a nagyobb tesójukat, a kisebbet is. Már leengedtem a kerti medencét, mert ott is életveszélyesek voltak, elzártam a bicikliket, megvontam a mesenézést, nagyon kevés játékot hagytam elöl. Ezek után az ágyneműből építenek bunkert és ugyanúgy megy a vadulás. Játszhatnának kedvükre, de mint ha nem lennének képesek felfogni, hogy nincs üvöltözés nonstop, és nem rombolhatják le a házat, mert nem szeretnék egyfolytában takarítani, pakolni. Mit lehet még tenni?
2017. júl. 6. 08:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
nem rosszak, hanem simán gyerekek. vidd ki a játszótérre őket, menjetek kirándulni, ne csak egész nap a lakásban legyenek bezárva.
2017. júl. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Jatssz veluk neha! Napirend van?
2017. júl. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

Ágyneműből bukert építeni nagy királyság, mi is játszottuk gyerekkorunkban.

Le kéne őket foglalni, szerintem unatkoznak.

Két középső fiad, tehát legalább négy gyerek van, ergo a tisztaság elég elérhetetlen álom, hiába takarítasz folyamatosan. Inkább menjetek el valahova, egy héten egyszer meg KÖZÖSEN taharítsatok ki, na nem patika-szinten, csak olyan élhető szinten. Rendrakás mindennap legalább este, lefekvés előtt.

Az ordibálás ellen szerintem legjobb, ha suttogva kezdesz el bezsélni hozzá, de közben a szemébe nézel. Tök fogja idegesíteni, hogy nem hellja, amit mondasz, és egyből elhalkul.

2017. júl. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok. Nem tudom hol olvastad, hogy be vannak zárva egész nap? :) nem a nappaliban van medence meg bicikli. Természetesen van napirend is, ez ellen is megy a lázadás... Nem hiszem, hogy csak azért mert gyerekek, egész nap üvöltve kelljen rohangálni és mident letarolni. A közös játék nem igazán megy szintén a szabályok be nem tartása miatt. A kérdésem, hogy elérni hogy lehetne náluk azt, hogy erről az öntörvényű vadságról leszokjanak.
2017. júl. 6. 08:24
 5/18 anonim ***** válasza:
63%
semmit nem tudsz csinálni, a gyerekek, főleg a fiúk de sok lány is, öntörvényű és vad, durva. mert gyerekek. kell nekik idő, mire megtanulják hogy lehet nem durván is játszani. hány évesek, azt nem írtad?
2017. júl. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Sajnos vagy nem én nagyon utálom a koszt. Szanaszét dolgok oké, de ragacsos kéznyomok meg kosz nincs megengedve. Talán ezért tűnik végtelennek a dolog. Naponta kb 10szer el van mondva, hogy viccből nem csapkodjuk a szúnyoghálót, de falra hányt borsó. Valahogy értetlenebbnek látom őket a szokásosnál.
2017. júl. 6. 08:34
 7/18 A kérdező kommentje:
A lányom nem volt ilyen, ő már iskolás, a két vadember ovis, 5 és 4 évesek, korban ők nagyon közel vannak, gondolom ez is benne van ebben, hogy ilyenek.
2017. júl. 6. 08:41
 8/18 anonim ***** válasza:
50%
Figyelj, amit nem engedsz meg, azt nem teheti meg. Ha megteszi, megy büntibe. Nem újszerű ez a megoldás, de szóljon, aki tud jobbat, úgy, hogy nem csinálsz közben hlyét magadból. Mert ezerszer elmondani az pont ez a kategória.
2017. júl. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Akkor légyszi írd le milyen büntetést alkalmaznál. Leültetni, sarokba állítani, játékot elkobozni, mesenézést kiiktatni megvolt. Másnap kezdődik újra. Bevállalja, hogy a hülyeségnek ez az ára és mégis újra megteszi.
2017. júl. 6. 09:08
 10/18 anonim ***** válasza:
Ezt, leültetni. Lehet, másnap újrakezdi, akkor újra leülteted. Addig is nyugtod van, le van állítva a gyerek. A cél nem az, hogy egyből felismerje az összefüggést a rosszalkodás és a büntetés között, majd kiiktassa a kiváltó okot, a erosszalkodást, hisz túl nagy a kísértés a másik oldalon. A cél az, hogy megtanulja, hogy nem marad következmény nélkül, ha olyat tesz, amit nem szabad. Hogy anya nem vergődik, tépi a haját és ordibál, ami amúgy tök vicces, hanem beküld a sarokba ő meg csaszatolja tovább a kis tenyérlenyomatokat, ami meg tök uncsi.
2017. júl. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!