Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesen "anya-korszak" -...

2 évesen "anya-korszak" - nálatok volt ilyen? Meddig tartott?

Figyelt kérdés

Kisgyerekes anyukák tapasztalataira lennék kíváncsi, a következővel kapcsolatban:

A kisfiam áprilisban múlt 2 éves, bölcsis, vidám, nagyon önálló, kedves kisfiú. Az utóbbi 1 hónapban nagyon “anyás” lett, abban az értelemben, hogy sokszor elutasítja az apukáját, akivel eddig szuper kapcsolata volt. Látszólag nem örül neki, amikor hazaér, elfordul, nem engedi, hogy üdvözölje, aztán ha szomjas, csak “anya adjon vizet”, sétánál “anyával megyek”, autóból “anya vesz ki”. Ha nem vagyok ott, ennek nyoma sincs (minden péntek délután csak ketten vannak, egészen lefekvésig, és remekül szórakoznak), ha viszont jelen vagyok, rettentő sokáig képes így viselkedni.


Sokan mondták, hogy ez egy korszak, és el fog múlni – arra vagyok kíváncsi, nálatok volt-e ilyen, és meddig tartott, hogyan enyhült?

Apukát nagyon megviseli az elutasítás, és jó lenne más tapasztalatokat hallani.



#2 éves #anya-korszak
2017. júl. 6. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Anya fia, apja lanya :)

Nalunk ez teljesen igaz.

2017. júl. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rántott hús. (Kb ennyit segített az első mint most én ezzel a 2 szóval)

Az én kisfiam is 2 éves, anyás, de pici kora óta. Vannak hullámok mikor jobban, néha kevésbé. Biztos rossz apukának ezt hallani, de attól még imádja őt is. Szerintem pár hónap múlva elmúlik, lesz ő még apás is :)

2017. júl. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A lányomnál is volt. 2-3 hónap alatt lezajlott. Szintén fantasztikusan el volt bárkivel, ha nem voltam jelen, de ha a közelben voltam, akkor mindenhez kellettem. Egyszer-egyszer még előjön, de nem vészes.
2017. júl. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk olyankor szokott ilyesmi korszak lenni, ha hirtelen nagyot fejlődik valamiben. Pl mászás, járás tanuláskor, vagy épp most, hogy nagyon elkezdett beszélni, és szinte mindent mond. Szuper ügyes, cserében nyafka, sírós, félős pár hétig. Aztán elmúlik.
2017. júl. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A lányom pont 2 éves. Ilyen durván nem utasítja el apát, de ha nyűgös, akkor anya-anya-anya, apa nem jó, ha elesett, anyától kell puszi, apa esetleg utána adhat. Ha viszont jókedvű, akkor semmi gond, apa is megfelel. Nálunk a férjem tudja, hogy ez egy korszak, és majd elmúlik, de látom azért rajta, hogy az adott pillanatban szarul esik neki, bár tényleg igyekszik nem felvenni.
2017. júl. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!