Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Olvastátok ezt a korábbi...

Olvastátok ezt a korábbi kérdésem? A párom gyerekének az anyja most már mindent megpróbál tönkretenni?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..


Ez volt az a kérdésem.


Most éppen egy sokkal nagyobb problémát generált. Úgy volt, hogy a fiával és a nővérem lányával 2 hétre elmegyünk nyaralni. A gyerekek várták, mi is, de tegnap azt mondta a párom fia, hogy nem akarja egyedül hagyni az anyját, mert biztosan nagyon szomorú lesz. Kérdezte tőle a párom, hogy ezt onnan veszi, ha hétvégére jön el akkor is jól megvan az anyja. Erre mondta a fia, hogy előtte este sírt a fiának, hogy majd mit csinál ő addig, amíg ő jól érzi magát VELEM, ő majd otthon szomorkodik, meg majd sokat gondol rá, de persze elmehet, ha akar.


Hát eléggé kibuktunk rajta, a párom elment és mondta neki, hogy szerinte normális dolog-e egy ekkora gyerekre lelki terhet rakni és akadályozni abban, hogy jól érezze magát az apjáékkal. Ő meg azt mondta, hogy nem tehet róla, így érez és ha nem akar menni a gyerek akkor nem fog.


Mi sosem erőltettünk semmit. De a gyerek teljesen be volt sózva, hogy mikor megyünk már, milyen jó lesz, tengerpart, stb... A párom azt mondja ezen úgyis túllép majd a gyerek, mivel szerencsére még van pár hetünk és úgyis sikerül majd elmagyarázni neki, hogy az anyja csak meglesz valahogyan nélküle is egy picit.


Szerintetek, hogyan használhatja fel a saját fiát arra, hogy keresztbe tegyen nekünk? Meg olyan SMS-t írt azután, hogy a párom elment hozzá, hogy "akár mit csinálsz, ő az én fiam marad". Nem érti meg, hogy én csak egy jó nyaralást szeretnék a párom fiával és nem az övével. Én nem arra gondolok, hogy ez az ő fia, hanem, hogy a páromé. Ezért szeretem, és ezért próbálok vele jól kijönni, ha más lenne az anyja, akkor is a gyerek a fontos. Neki miért nem, mikor egyfolytában azt hangoztatja, hogy ő az anyja?



2017. jún. 29. 16:49
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
13%

Mivel igaza van,hogy o az anyja!

Vagy talan te szulted meg? Nem hiszem.

Te csak a ferj baratnoje vagy!

2017. jún. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
22%

Olvastam, reagáltam is rá.


Tessék. Megpróbáltad kihúzni magad a konfliktus alól, mert szerinted nem a te ügyed. Pedig az. Jó lenne, ha az álláspontod elmondanád a párod exének is, mert a hallgatásoddal kvázi beleegyeztél a ti külön család vagytok szövegbe, amit a párod által feltett kép hirdetett a nyilvánosságnak.


Az anya sértett lelki zsarolása nem volt szép, de érthető. Jó lenne, ha felnőtt módjára kiállnál magadért és nem a pároddal intéztetnéd a piszkosmunkát. Egy kiskorú gyerekkel tartasz kapcsolatot, nem zárhatod ki az egyik szülőjét sem az életedből.


2 hét amúgy rengeteg egy ekkora gyereknek, csak akkor engedtem volna, ha a világ másik felén nyaralhat egy sohavisszanemtérő lehetőségként.

2017. jún. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
52%

Ez a te verziód, de mindennek két oldala van. Talán neki az a baja, hogy a gyereket 2 hétre elviszitek egy másik vadidegen gyerekkel, és közben úgy csináltok, mintha család lennétek. Majd arról is nyomjátok a képeket, egész biztos neked sem tetszene a helyében.

A te leírásod alapján ti szuperek vagytok, ő meg egy hárpia, ez nyilván nincs így. Nem ismerünk benneteket, hogy szidhatnánk veled együtt? Arra azért vigyáznék a helyedben, nehogy te legyél a következő hárpia a történetben, amikor majd téged hagy ott egy gyerekkel és vághatod a jópofit a barinővel töltött hétvégékhez, nyaralásokhoz.

2017. jún. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
37%

Most olvastam el. A párod egy szép díszpinty. És igen tapintatlanul viselkedett a volt nejével szemben. Szép választás.


Utolsónak igaza van amúgy.

2017. jún. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
41%
Tudom,hogy nem segítek,de ugyan ebben voltunk mi is tavaly nyáron.Itt csak annyi a különbség,hogy a fiam ki nem alhatta az apja barátnőjét.Birosagra jártunk a látogatás miatt,mivel a gyerek nem akart járni hozzájuk (ex költözött a csajhoz,akinek van 2fia).Tengerhez akartak vinni 2hetre,amibe természetesen nem egyeztem bele,de a gyerek hallani sem akart róla,hogy velük kiranduljon.Nem is ment el végül.Mikor az apja kirándulásról hazatérve bejelentkezés nélkül betoppant a gyerek elkezdett sírni,látni nem akarta az apját.Soha nem próbáltam hatni rá,nem is volt rá szükség,mivel a gyerek érezte,hogy a csaj ki nem állhatja.De nálatok épp a fordított eset van.Nem tudom mennyi idő van meg a kirandulasig,de szerintem ha nem akar menni,legyen az bármilyen okból,2het hosszú idő, nem lehet kényszeríteni a gyereket.Gondolj bele mi lenne ha elmegy és két héten keresztül csak sírna az anyja után.Az senkinek nem lenne jo
2017. jún. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
49%

Igen,mindent megpróbál majd tönkretenni.

Legfőképpen az idegeiteket :)

Ez a megcsalt anyukák "kiváltsága",akár miattad mentek szét akár nem.És hidd el,nagy valószínűséggel sosem lesz vége.

Esetünkben már lassan nagykorú a gyermek :)

És persze anyuka bevetette a "lelkiterrort" is anno...

Azt mondta a gyermeknek,hogy belebetegszik,majd belehal,ha engem is szeret,és elfogad,mint apa párját.Legnagyobb szerencsétlenségére ezután rövid időn belül sajnos tényleg beteg lett,műteni kellett,sejtheted miken ment keresztül szegény kislány,mire nagy nehezen sikerült vele megértetni,hogy ez egyáltalán nem az ő hibája...

Ja és persze én is megkaptam,hogy szüljek magamnak,ne az ő gyerekével foglalkozzak...

Bocsánat,kicsit elkanyarodtam,a másik kérdésedre is reagáltam kicsit ezzel...

Kitartás!

2017. jún. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
30%

Teljesen igaza van az anyjanak. Egyedul a modszerrel nem ertek egyet, hogy lelkileg zsarolja a gyereket, de megertem miert teszi. En siman nem engednem el a gyereket.

Az apja egy igazi suttyo, utolso senkihazi, es egyaltalan ne rakosgasdon ki family feliratokat rolad meg a gyerektol. En mondjuk jelentettem is volna. Gondolom neked tetszik a helyzet, pedig jobb lenne ha tenyleg magadnak szulnel, nem mas gyereket akarnad familynek. Es hiana tekinted te a parod gyerekenek, attol meg az anyjae is.

2017. jún. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
26%
utolsónak minden egyes szavával egyetértek,én sem írhattam volna jobban.
2017. jún. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
37%

Mit martirkodsz itt kerdezo??

Egyetertek az elottem szolokkal!

A ferj egy suttyo,a felesegnek.meg igaza van!

En sem engednem el a fiam a volt ferjem nocskeivel!

Nehogy merrget vegyel ra,hogy te vagy,vagy leszel az utolso.nocskeje,lehet majd ugy jarsz,mint a feleseg te is!

Mindenesetre jol belevalasztottal,a korkulonbseg meg hagyjan,parom es en kozottem is van majdnem.10 ev,avval a kulonbseggel,hogy o nagyszeru,a te "kaszanovaddal"ellentetben!

En sosem kezdenek,nos,elvalt,gyerekes apakkal. Ne feledd,a gyereke mindig kotelek lesz a volt feleseg,es a ferj kozott! Te csak a harmadik fel vagy,a baratno",es nem,nem vagytok egy csalad!

2017. jún. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Pedig nekem az a véleményem, hogy nem egy ekkora gyerek feladata, hogy az anyjára tekintettel legyen, hanem az anyja kötelessége (lenne) tekintettel lenni a fiára. Szerintem ez még nincsen eldöntve, az apja úgysem fogja hagyni, hogy az kizárólag csak az anyja miatt, ne vigyük magunkkal.
2017. júl. 4. 12:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!