Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért viselkedhetett így a...

Miért viselkedhetett így a kisfiam? Nem térek magamhoz a döbbenettől.

Figyelt kérdés

3 éves. Ma orvoshoz kellett vinni az öccsét, tudtam, hogy esetleg sokat kell majd várni, így készültem, vittem könyvet, játékot, elmagyaráztam neki, hogy várni kell majd, legyen türelmes, közben játszunk majd, hazafelé bemehetünk a játszótérre ha jó lesz. Úgy tűnt megérti, meg nem is aggódtam, mert különösebb gond nem szokott lenni vele, nem mondom, hogy sosem hisztizik, mert 3 éves, előfordul persze, meg türelmetlen ő is mint minden gyerek ha sokat kell várakozni, de általában kimerül a dolog egy kis nyafogásban, könnyű elterelni a figyelmét, lefoglalni, stb..

Na de ma... kritikán aluli volt ahogy a rendelőben viselkedett, én azt hittem elsüllyedek. 2 percig ült kb mellettem, nézegettük a könyvet. Ez után elkezdett rohangálni, kiabálni. Rászóltam, leültettem. Ült fél percig, aztán kirohangált a rendelő elé, ahol kb. 50 métert kell menni, és jönnek-mennek az autók, én rohantam utána, visszahoztam, megint kirohant, így ment egy darabig. A kicsi persze, akit eközben ott kellett hagynom sírt a babakocsiban, már én is majdnem... Aztán elkezdte, hogy wc-re kell mennie. Jó, elmentünk. Visszamentünk a váróba, megint közölte. Mondom hogy most voltál, akkor elkezdett hisztizni, de ilyen földhöz verősen, ahogy soha nem szokott. Ezt is eljátszotta párszor. Utána elkezdte kidobálni a pelenkázó táska tartalmát.. Mondtam neki, hogy felejtse el a játszóteret, így nem megyünk. Erre elkezdett torka szakadtából üvöltve sírni. Miután megnyugodott úgy döntött énekelni fog, marha hangosan... megint rászóltam, mondtam, hogy a délutáni mesét sem nézheti meg. Ekkor pedig, és ez volt az a szint, amit már végképp nem értek, elkezdett káromkodni, illetve csak azt kiabálta, hogy "bakker" amit komolyan nem értem, hogy honnan vett, mi ezt soha nem mondjuk, egyikünknek sem szavajárása, és nagyon odafigyelünk, hogy ne káromkodjunk előtte, a nagyszülők szintén nem szoktak.

Szó szerint mindenki minket nézett, gondolom már minden szépet gondoltak rólunk, én pedig értetlenül állok a dolog fölött, soha nem viselkedik így, ez számomra teljesen új... Amikor végeztünk és kijöttünk újra normális lett, mintha elfújták volna... komolyan, mintha direkt égetni akart volna az ott várakozók előtt. Nem mentünk be a játszóra, figyelmeztettem, hogy a viselkedése miatt... zokszó nélkül tudomásul vette, és jött tovább mint egy kis angyal. Hazajöttünk, megebédelt, most alszik... Én meg még mindig nem térek napirendre... akkor szoktam le a dohányzásról mielőtt vele terhes lettem, szóval több mint 4 éve, de most egy hajszál választ el, hogy kimenjek az udvarra rágyújtani... Mi a fene lehetett ez?????


2017. júl. 6. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
hiszti korszak. így teszteli, hogy meddig mehet el veled, hogy mennyit engedsz meg. most különösen fontos, hogy mindig, folyamatosan betartasd vele a szabályokat. nagyon jól kezelted szerintem, ha rossz volt akkor nincs játszótér, akárhogy hisztizik. fontos, hogy azt lássa, hogy kitartó vagy, és te irányítasz, nem pedig ő. ez egy nagyon nehéz időszak, próbálj meg megnyugodni, jól csinálsz mindent szerintem.
2017. júl. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha 3 éves gondolom egy ideje már benne vagytok a hisztikorszakban, szerintem inkább az a kulcs, hogy az öccsét vittétek orvoshoz.. szerintem ő akart a "főszereplő" lenni, nehogy már a tesóval foglalkozz, aki gondolom beteg ha orvoshoz vitted. Nekem is mindent be tudott vetni a cél érdekében a nagyobb ha féltékeny volt...
2017. júl. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Ja, és ne gyújts rá :D, gondolj arra, hogy nehéz volt leszokni, ha most rágyújtasz akkor vége... 2-es voltam..
2017. júl. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez kb mindennapos a nagyobbik fiammal 2 éves kora óta (5 múlt). Tudom milyen szörnyű érzés... remélhetőleg egyszeri rossz nap. Nálunk semmi se működik ilyenkor csakis a tökéletes figyelmen kívül hagyás és lexarom tabletta, hogy mások mit gondolhatnak.
2017. júl. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Szegénykém :) Igyál inkább egy pohár bort és bízzál benne, hogy holnap jobb lesz :)

Ilyenkor mindig azt érzem, hogy de jó, hogy (már) nem velem történik ez :)

2017. júl. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
az ilyen anyukákat elnézve a rendelőben jót mosolygok, és megelégedve nyugtázom, hogy oké, mégsem elmebeteg a gyerekem :o
2017. júl. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem csak minden összejött neki egyszerre, meleg volt, várni kellett, kevesebb figyelmet kapott és idegenekkel akarta bepótoltatni, vagy csak rossz napja volt.


Én ilyenkor fellélegzek kívülállóként, hogy végre nem az én gyerekem csinálja a drámát.

2017. júl. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
11%
Biztos felképeltem volna.
2017. júl. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet csak rossz napja volt. A többi emberrel ne foglalkozz. Gondolom az ő csemetéiknek is volt rossz napja, amikor adta, ami a csövön kifér. Ha meg nem, akkor majd lesz.

Vagy lehet, hogy tetszett neki, hogy mindenki az ő produkcióját lesi.

Kitartás, tudnak ezek a kicsit még újat mutatni. 😊

2017. júl. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!