Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A fejtetű mennyi idő alatt...

A fejtetű mennyi idő alatt fejődik ki?

Figyelt kérdés
Kb. 3 napja vakargatta a fiam a fejét. Sajnos akkor csak átfutottam a haját és nem vettem észre,hogy tetü van benne azt hittem csak a meleg miatt vakarja. Naponta mossuk a haját igazából fel sem merült bennem,hogy ez lehet a baj. Ma újra megnéztem és már eléggé látszódott. Összesen kb 10 db tetü volt az egész hajába és sok serke. Gyógyszertárban vettem rá sampont ami szépen kiszedte,fésűvel alkalmaztam. Utána illóolajos ( levendula,teafaolaj,eukaliptusz ) samponnal is megmostam neki és ecetes vízzel öblítettem le. Ezt 2 naponta megismétlem majd néhány hétig,biztosra szeretnék menni. Az összes ágyneműt kimostam,párnákat,plüss játékokat,törcsit,mindent ami a mosógépben mosható. Remélem megszabadulunk tőlük. Serkék és kifejlett tetvek is voltak a hajába. Mennyi ideje ,,kaphatta,, el ? Közösségbe nem jár. Nem is igazán van gyerekekkel max a játszótéren de ott se nagyon barátkozik,esetleg a tömegközlekedésen pottyanhatott rá. Szeretném kideríteni hol szedhette össze és jó lenne egy kb. nap behatárolni.
2017. júl. 8. 23:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Legkevesebb 8-9 nap kell a teljes kifejlődéshez, de kedvezőtlenebb körülmények között ennél több (12-24 nap). A nőstény fejtetű napi 3-4 petét rak. Mintegy 4 héten át aktív, és ezalatt összesen 50-150 utódot hoz létre.
2017. júl. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tehát az első kb 10-12 napja már, hogy ott van, azóta keltek ki a többiek és azóta rakosgatják a serkéket minden nap.
2017. júl. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2017. júl. 9. 00:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia. A mi ovinkban tobbszor elofordult a fejtetu. A gyerekek csak 2 hét után mehettek oviba. En havi 1x mosom a haját megelozés képpen samponnal és a lányaimat eddig elkerulte.

Tehát az orvos azt mondta, hogy 2 hétig nem mehetnek kozosségbe.

2017. júl. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsónak is. A fiam nem jár szerencsére még sehova mármint közösségbe. Most a nyár miatt főleg itthon vagyunk. A játszótéren is egyedül játszik általában szóval esélyes,hogy inkább Budapesten a BKV-n esett rá egy. Magamat is lekezeltem 2 napja és ma is mindkettőnket. Tovább is hagytam hatni. Nekem hosszú szőke a hajam jó lenne elkerülni. Sajnos serkét ma is találtam még a fiam hajába pedig állandóan nézem neki. Nem roppant szóval elvileg nem élt már. Vettem illóolajakat is azzal meg napi 2x bedörzsölöm a füle mögött és a tarkójánál ekkor át is fésülöm a sűrű fésűvel. 2 hétig még biztosan használom magunkra ezeket 2-3 naponta. Most naponta cserélem az ágyneműt,törölközőt 60°C-ban mosom és napon szárítom. Porszívózok és dobom is ki a porzsákot. Vettem a későbbiekre már megelőző spray-t. Ha sikerül és 1 hónapig nem tér vissza akkor mindig fogjuk használni a megelőzőt és ez a havi 1x az irtó ötlet is jó. Bele se merek gondolni mi lesz ha oviba fog járni. Rettegek előre miket szed majd össze...
2017. júl. 10. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!