Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fejtetű az oviban? 4 kb 30...

Fejtetű az oviban? 4 kb 30 fős csoport van,3 csoportban volt tetves gyerek, egyben nem. Vagy mégis?

Figyelt kérdés

Na, ebbe jár az én gyerekem, meg is könnyebbültem, jaj de jó. Erre azt mondja egy másik csoport óvónője, hogy mindegyikben volt tetves gyerek. Akkor most mi van? Ha nincs, örülök, ha van, akkor tán kéne vmi megelőzés, nem? Mit gondoljak a mi óvónőnkről?

Eddig is voltak hülye dolgai, de az csak bosszantó volt. Most meg egészségügyi problémáról van szó, amit komolyan kell venni, akkor is, ha nem életveszélyes.

Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, én nem szoktam fésülködésnél mm-ről mm-re átvizsgálni a haját, fejbőrét. A fene se figyelte, hogy tetves vagy nem, mert az óvónő megnyugtatott.

Ti mindig figyelitek a gyereketek haját?


2013. febr. 9. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ovodában egyetlen csoportban is van tetü, akkor értelmes ember átnézi a gyerek fejét, mert a tetük nem tartják magukat a csoportbeosztáshoz, átkerülnek a másikakba is.


Ha azt hallom, hogy valakinél tetüt találtak, akkor igenis átnézem a gyerek haját igen figyelmesen, mert ezt követeli a józan ész.

2013. febr. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindig benne van a pakliban. Kicsi a valószínűsége, ha 3-ban volt, akkor a 4.-ben nem.

Amúgy vannak ma már olyan szerek, amiket megelőzésképpen is lehet használni, lehet azt érdemes lenne kipróbálni, hogy kivédjétek az ilyen dolgokat.

De néha nem árt egy kis átnézegetés.

2013. febr. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy a ti csoportotokban nem volt az nem jelent semmit, hiszen lehetnek akár testvérek is különböző csoportokban.


Nem állandóan nézem, azt figyelem, hogy vakarják-e a fejüket, na meg ha szólnak, hogy az osztályban/ovis csoportban volt tetves, akkor este átnézegetem őket.

2013. febr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél tetűirtót mert általában patikazárás után derül ki, hogy szükség van rá. Naponta a nem kell böngészni a gyerek fejét, de hetente érdemes erős fényű lámpa alatt szétválasztgatva megvizsgálni a fül mögötti részt, és a tarkót. Itt lehet megtalálni az első serkéket. Ha így jártok, bekened a gyereket a megfelelő szerrel, biztonság kedvéért kiszedegeted a serkéket és kész. Ha élő tetűt találsz, az egész családot érdemes kezelni, nehogy visszafertőzzétek egymást.
2013. febr. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
én nem szoktam rdszesen átnézni a gyekek fejét, már kétszer is volt, h szólta h viszket, és akkor megnéztem és tényleg volt benne. Viszont mindig van itthon Paranit, m már előszörre is bevált, úh azzal rögtön megkezeltem, természetesen az egész család fejét, és utána el is tűnt.
2013. febr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!