Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam a lassan...

Hogyan szoktassam a lassan kétéves fiam arra, hogy cumisüveg helyett itatópohárból igyon?

Figyelt kérdés
Mindenkinek köszi a tippeket! :-)
2010. máj. 21. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Két éves gyereket már nem itatópohárra kéne szoktatni, hanem rendes pohárra. Én egy szép keddi napon elraktam a cumisüvegét, azóta pohárból iszik. Ez nem olyan nagy dolog. Két napig kereste, de mondtam, hogy nincs. Ennyi.
2010. máj. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A lányom szintén 2 éves. Mostanában tanult meg ő is egyedül pohárból inni, de az esti tejet/kakaót cumisüvegből kapja. Még nincs szívem erről leszoktatni, ez amolyan esti rituálé.


Próbálkozzatok műanyag pohárral, amit jól meg tud fogni (esetleg két füle van). Kevés folyadék legyen benne, és sok türelmed, mert eleinte úgyis magára önti. Meg kell tapasztania, hogy mennyire döntheti meg. Eleinte biztos segíteni kell neki, de egy két éves már büszke arra, ha többé-kevésbé sikerrel jár, csak sokat kell dicsérni.

2010. máj. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi, próbálkoztam, nálunk ennyire nem egyszerű! Én úgy gondolom kell átmenet, nem béna a gyerekem, de a nyakában landol az összes folyadék (kivétel, amit félrenyel), és inkább a nyári hőségben próbálkoznék a sima pohárral legközelebb! És még annyi, hogy elég akaratos, nem az a fajta, aki hagyja, hogy segítsenek neki...
2010. máj. 21. 15:20
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi, egyelőre a félrenyelés a legnagyobb baj, mert nem igazán érzi, mennyire kell megdönteni! :-(

Egyébként ezen kívül nincs "káros szenvedélye", nincs cumi, ujjszopi.

Igazából amióta ne szopizik, azóta ragaszkodik ennyire az üveghez, pedig nem én választottam el, hanem maga döntött!

Na azt tudom, hogy önállósodni azt szeretne, ezzel nincs is baj.... Csak ez az ivás-itatás! Szép napot!

2010. máj. 21. 15:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy ő válasszon magának valami klasz poharat, szerintem is már rég rendes pohárból kéne innia, de ez más kérdés. Ha megtetszik neki egy pohár, lelkesítsd nagyon, hogy a nagyfiúk már ilyenből isznak, milyen klasz, milyen ügyes stb. Ez szokott hatni. Az én lányom is iszonyú makacs, de ha a hiúságát legyezgetik, akkor avval mindent el lehet érni. Ja, és nagyon kevés folyadékot tegyél egyszerre a pohárba, előszőr vizet, azzal kísérletezzen. Akkor nem önthet magára sokat és a víz sem okoz gondot. Sok sikert és türelmet, mert ez is egy türelemjáték!
2010. máj. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Victory82 ***** válasza:
Szia!Mi tavaly nyáron szoktunk le a cumisüvegről,akkor volt másfél éves a kisfiam.Mondtam neki,hogy nézze meg a cumisüveget,milyen kicsi már neki,ő már nagyfiú és mi lenne,ha vennénk neki olyat,amin valami aranyos figura van.Másnap vettem neki egy Nuby csöpögésmentes poharat,ami hologrammos.Nagyon tetszett neki és együtt csomagoltuk be a cumisüvegét egy másik babának.Rá kb.2 hónapra átszokott a rendes pohárra,ami nála nagy szó volt,mert előtte nem akarta ki sem próbálni!Azt mondtam neki,hogy nem tudjuk rendesen kitakarítani a szívószálasat,nézze meg,hogy milyen büdi!Persze nem volt az,de a kisfiam igazi tisztaságmániás,úgyhogy ez hatott!Üdv.Viki.
2010. máj. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi Nektek! A poharat tegnap ő választotta, de mivel nem jön olyan egyszerűen belőle, így idegrohamot kap és csak dobálgatja! Lehet, hogy pohárból kellene innia, de szerintem minden gyereknek van "gyenge pontja", ami nem megy olyan egyszerűen. Egyébként eszik kanállal és villával, értelmesen mondatokban beszél stb...

Szép estét!

2010. máj. 21. 17:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az utolsó előtti vagyok, csak most jutottam géphez. Pont azért mert a csőrös pohárból elég nehezen jön az ital, próbáld ki a rendes poharat. A csőrös nálunk sem vált be, azért adtam neki mindjárt rendes pohárból. A lányomnak mondjuk cumisüvegje sem volt, gondoltam azért nem tud a csőrösből sem inni, de ezek szerint nem. Én is kipróbáltam, a csőrösből tényleg elég nehéz inni, nagyon kellett szívni. A lányom csak rágcsálta a csőrét. Bocs, nem akartalak azzal megbántani, hogy már rég pohárból kéne innia, csak nekem furcsa volt!

2010. máj. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem bántottál meg! :-) Inkább kicsit érzékenyebb vagyok mostanában! :-) Kipróbáltuk a poharat, abból egész jól megy, persze kell mg a gyakorlás, de a cumisüveghez ragaszkodik! Most már egész biztos vagyok, hogy nem azért, mert nem tud másból inni... :-) A fokozatosság híve vagyok, így eldugni, elvenni nem fogom, mert bízom benne, hogy hamarosan megoldódik a probléma! :-) Köszi még egyszer!
2010. máj. 25. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!