Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Családi házban élő kisgyerekes...

Családi házban élő kisgyerekes szülők, nálatok van villámhárító? Ha nincs, nem féltek, hogy villámcsapásnál porig ég a házatok percek alatt?

Figyelt kérdés
Én félek, mert minden héten hallani a hírekben ilyenről és nem tudom elképzelni, hogy kigyullad és 5 perc alatt le is ég. Elhiszem, csak nem tudom elképzelni. Ha 5 perc alatt ideér a tűzoltó, akkor még el lehet oltani, vagy úgy képzeljem el, hogy az egész ház hirtelen lángra lobban? Férjemnek hiába mondom, hogy szereltesünk fel, és emiatt izgulok.
2017. júl. 13. 13:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez érdekes. 25 évvel ezelőtt még a kis vikendtelki faházra is csak úgy kaptunk engedélyt, hogy a villámhárító benne volt a tervben.

Egyébként villámhárítóval is leéghet egy ház villámcsapástól. ;) Elég, ha a szomszédos fába csap.

2017. júl. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%

Nincs, és nem.

Egyrészt lapos tetős a házunk, a szomszéd ház is magasabb, és szembe meg van egy óriási fenyőfa, szóval nem nagyon ég le.

Másrészt van lakásbiztosításunk.

2017. júl. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
* mármint nem nagyon csap be hozzánk a villám így
2017. júl. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
Nem, a jelenlegi szabályozás szerint nem kötelező a villámvédelem a családi házakra, de erősen ajánlott. Kérdező! Most komolyan, nem lenne egyszerűbb beruházni és kifizetni a szakszerű telepítés összegét, mint parázni? Jómagam nem pörgök ezen,, mert van, de az igaz, hogy ettől függetlenül is leéghet közvetetten egy ház villámkár okán, de azért lényegesen kisebb a valószínűsége. Nem Jaguár árban mérik, ha ezen kattog az agyad, hát csináltassatok. Amilyen hőmérsékleti ingadozások vannak mostnában, akár óráról-órára is, az kedvez a vihar és villámtevékenységnek, így szerintem nem árt a családi házakra sem villámvédelem. Ime egy link,viszonylag összeszedetten a témáról: [link] A férjednek meg nem kell mondogatni, nyilván neked is van jövedelmed, így beleszólásod a dologba, ha annyira ellene van, kérj árajánlatot, különíts el rá a büdzséből és hívj szakit te magad.
2017. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%
Most azért vagyok lepontozva, mert nincs villámhárítónk, vagy azért, mert nem félek, hogy hozzánk csap be?
2017. júl. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem #2 lakásbiztosítás nem minden,ha mindened odavész, egy otthon nem csak falak,meg tető. Sok-sok más is, ruha, használati tárgy,nem beszélve az emlékekről, esetleg fotókról stb. Persze nyilván nem ér annyit mint az emberi élet, de ezeket a biztosítás nem kárpótolhatja, ahogy a hónapokig tartó kényszerlakhatást sem valahol míg újra lesz otthonotok.
2017. júl. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6%

Akkor most azért parázzak a nyári viharban, mert elégnek a képek meg a ruháink?

Ezek mind pótolható dolgok. Csak tárgyak.

2017. júl. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit, nem is tudom, hogy kell. Köszönöm a válaszokat. Azt még hozzátenném, hogy mielőtt kiírtam a kérdést, olvasgattam itt már villámhárítós kérdéseket, és ott valaki írta, hogy az ő házuk volt a legkisebb, mégis abba csapott a villám. Hát itt nálunk csak a nagyon régi 70-es években épült palatetősökön látok hárítót, az újakon nem, de a miénk a legnagyobb. Van mellettünk egy nagy diófa és a szomszéd kéményéből kiáll egy fém szűkítőcső szerű valami. Én féltem az életünket is és a házat is.
2017. júl. 13. 17:13
 9/13 anonim ***** válasza:

7-es...azt ugye vágod, hogy a biztosító sohasem fog annyit fizetni, hogy akár az újraépítés felére elég legyen. Ha van a bankban szükség esetén jónéhány nélkülözhető milliótok, akkor persze megértem, hogy lazán veszed a dolgokat.

Amúgy jelenleg a mienken sincs, egy lerobban házat vettünk, azt újítjuk. Bővítés is tervben van a közeljövőben, annak keretén belül biztosan gondoskodni fogunk villámvédelemről.

2017. júl. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
18%

11,4 millió az újraépítési ára. Mi 6,5-ert vettük 7 éve, akkor a bank 7,5-re becsülte. És még most fogjuk átépíteni, modernizálni.

Szóval elég lenne az a 11 is sok Mindenre.

2017. júl. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!