Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül egy villámhárít...

Mennyibe kerül egy villámhárító családi ház esetén?

Figyelt kérdés

Egy 4.5m magas könnyűszerkezetes családi háznál mennyibe kerülhet az, hogy az egyik oldalára felrakatunk egy villámhárítót?


Megéri? Vagy családi házakra nem szokás? A mi nézetünkből ez "csak egy vastag drót a tetőről a földbe, végződésénél a földben meg valami nagyobb lap kell+ne rozsdásodjon".. csak nem kerül annyiba.


Vagy több rosszat csinál ezzel az ember, mint jót?



2016. jan. 25. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha valaki jon es ad arajanlatot egy hosszu drotra amit csak odaraktok a haz oldalara akkor azonnal zavarjatok el.


A villamharito nem csak ennyi, jo esetben pontosan ki kell merni hol a leghatekonyabb.


A jol felszerelt villamgharito elsosorban arra jo, hogy NEM CSAP LE a villam, mivel elvezeti a felgyulemlo tolteseket mielott a villam maga kialakulhatna. Persze, ha ez nem sikerul, akkor jobb, ha oda csap mint a hazba, de egy rosszul felszerelt villamharito inkabb vonzani fogja a villamokat (ami azert nem jo, akkor sem, ha elvezeti, elegge nagy elektromos teret gerjeszt egy-egy villamcsapas ami nem jo), sot ha igazi kokler csinalja, akkor meg eletveszelyes is.

2016. jan. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy kétszintes házra 150-300ezer ft.

Nem szokás családi házakra szerelni villámhárítót, mert nem olyan magas, de az esélye nem sokkal kisebb, hogy a ti házatokba vág bele vagy egy magasabb házba. Nálunk a szembe szomszéd házába csapott bele, szerencsére csak egy szarufa látta kárát!

2016. jan. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

családi házakra nem szoktak.

először is terveztetni kell hivatalosan, felmérni a környéket, környezetet. mivel könnyű szerkezetes, így valószínűleg még a megfelelő szigetelő anyagok jócskán megdrágítják. Itt nem csak egy drótról van szó, ami lemegy a földbe, nem ilyen egyszerű.

viszont ha feltákolsz valamit, azzal valószínűleg több kárt fogsz okozni mint hasznot.

2016. jan. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Villámról és lecsapásról csak statisztikai alapon lehet valamit mondani. A megéri vagy nem éri meg kérdéshez egy egészen durva becslés, mondjuk villámhárító nélkül 70 évben egyszer belevág a villám, egyszerű (de szabályoknak megfelelő!) villámhárítóval meg 400 évenként.

De ez a 70 évenként ez nem azt jelenti, hogy 70 éven belül biztosan becsap egyszer, hanem azt, hogy ha a következő ötezer évet nézed, akkor jön ki átlagosan 70 évenként egy. Attól még kezdődhet úgy, hogy 300 évig nem csap le a környéken se, meg úgy, hogy 2016 nyarán júniusban is meg augusztusban is egyszer-egyszer.

Másfelől nézve mondjuk a hetven év az átlag villámokra vonatkozik, lehet, hogy kisebb áramerősségű villám, ami nem gyújt ki semmit, az 50 évente csap le átlagosan belétek, nagyobb, ami valóban tűzveszélyt okoz, meg 200 évente.

Ennél valamivel pontosabbat lehet tudni az épület, a környezet, a tájegység, stb figyelembevételével.

2016. jan. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha rám hallgatsz szereltetsz villámhárítót. Tavaly nyáron a hazunkon keresztül csapott belém egy villám. Azota sem vagyok 100%-osan jól. Mázlim volt még így is.
2017. ápr. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!