Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy magyarázzuk el neki hogy...

Hogy magyarázzuk el neki hogy ő nem te hanem én?

Figyelt kérdés
Három éves unokaöcsém azt mondja az én helyett hogy te. Hogy magyarázzuk el neki hogy az nem ugy van? Már próbáltuk igy hogy a kezével rámutatunk és mondjuk hogy én aztán rám mutat és mondjuk hogy te, de valahogy nem jött be. Lehet azért zavarodott be ennyire mert kb 5 nyelven beszélnek hozzá a környezetében. Még nem beszél csak néhány szót mond de azokat is kisebb hibával. Magyar és német logopédushoz járnak már két hete. Valaki valamit tud ajánlani?

2017. júl. 28. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Teljesen normális... majd rájön a dologra, addig "te" lesz az én. Ennyi.
2017. júl. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Nem biztos, hogy normális. És a több nyelvnek ehhez nincs köze. Szinte minden rokonom, ismerősöm minimum 2 nyelvű. Nem volt jellemző ilyesmi rájuk. Rám igen. Én így beszéltem : szomjas vagyok helyett szomjas vagy szeretlek helyet szeret. E / 3 személyben beszéltem E / 1 helyett. Később kiderült autista vagyok. Azért nem rögtön derült ki, mert néhány embert szívesen megölelek, mutatok ragaszkodást és nem beszéltem keveset. Sajnos az autizmus felismerése még mindig szánalmas. Nem értenek hozzá sokan. A szülők pedig nem akarják beismerni, hogy a gyerekkel valami nincs rendben. Remélem tévedek és majd beszél rendesen a gyerek minden nyelven.
2017. júl. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
2-es! Neked milyen tüneteid vannak?
2017. júl. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Akár normális, akár nem, míg rá nem jön, elmagyarázni nem lehet neki. Nem csak nyelvi ismeret kell hozzá, hanem az én-tudatának megértése.

Az ilyen beszéd egyébként nagyon gyakori, egy állomása a beszéd (és a gondolkodás) fejlődésének, csak nem 3 éves korban (hanem kb 2 évesen, vagy még előtte). Szóval nem az a gond, hogy te-nek nevezi magát, hanem az egész beszédfejlődése megkésett. Előfordul gyakran, hogy a többnyelvű környezet ilyen hatással van. Gondolom ezt fejlesztik a logopédusok, nem kell neki magyarázgatni külön a személyes névmásokat, mert nem fogja megérteni.

2017. júl. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%
Ez komoly indentitászavarra utal. Gyakorlatilag nincs éntudata, aminek már egyéves korban el kéne kezdenie alakulni.
2017. júl. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Jajj utolso, nemar. Ennek semmi koze az entudathoz, csak osszecsereli a ket szot. Mivel neki mindenki azt mondja hogy te, magara meg mindenki azt mondja hogy en. Van neki entudata csak eppen az en szo helyett o a te. Nyilvan semmi baj nincs vele es nyilvan majd rajon.
2017. júl. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mostmár egyre többször mondja a te helyett hogy én csak még felcseréli a két betűt. Már egyre több és bonyolultabb szót mond ki úgyhogy csak én aggódtam túl ezt a dolgot.
2017. aug. 4. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!