Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos kislány nem beszél?

20 hónapos kislány nem beszél?

Figyelt kérdés
Kislányom lassan 20 hós és nem beszél csak pötyörög és próbálkozik,állat hangokat tudja és utánozza de csak szó szerint néhány szót mond,azt is úgy hogy csak én èrtem!Hozzà kell tenni hogy roppant kiszolgált kölyök,mindíg tudom mit akar csak egy ràmutatás és nyehintés és kapja is amit szeretne!Nagyon aktív,értelmes,okos kislány,mindent megért!

2017. aug. 13. 21:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%
A mozgásfejlődéssel hogy haladt a kislányod? Csak azért kérdezem, mert nekem mindenki azt mondta annak idején, hogy a lányom többek között azért beszélt nagyon korán, mert a mozgása viszont megkésett volt és ezek a dolgok felváltva működnek a gyerekeknél... Egyébként szerintem húsz hónaposan nem késett még le semmiről, bőven ráér beszélni, én láttam a bölcsiben olyan kétéves gyereket, aki szó szerint a semmiből kezdett napok alatt beszélni. Annyira más ütemben fejlődnek, hogy hihetetlen és nagyon gyorsan tudnak változni. Ettől függetlenül, ha nagyon aggódsz - még egyszer mondom, szerintem nem kellene - és budapesti vagy, akkor javasolni tudom a BHRG alapítványt, mi ott a mozgása miatt jártunk, de voltak sokan beszédindítás miatt is. Nekünk nagyon bevált. Minden jót kívánok nektek
2017. aug. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%

20 hónapos hová beszéljen ?

Egyeltalán a saját gyereked? Hogy lehetígy beszélni róla..

2017. aug. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

A lányom sem beszélt még ilyenkor (régi szép idők!), most a fiam 1,5 éves, annyit mond hogy mama és baba, de az ég világon mindenre, úgyhogy ez nem jelent semmit!

Egyáltalán nem baj ha még nem beszél, ráér még, inkább élvezd :D

2017. aug. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem igazán aggódom mert ténylek okos kislány csak a környezetünkben az ennyi idős kislányok már elég sokat beszèlnek!2.válaszoló!Minek írsz??Szerinted a a szomszéd kislánról beszélek?Tanulj meg szöveget értelmezni és aztán okoskodj,sok sikert a gyerekeidhez....bár kétlem hogy vannak,ha mégis akkor minden tiszteleem a tiéd mert te mindent tökéletesen csinálsz és szuper anya vagy!Vagy csak rohadtul nincs más dolgod a szánalmas,unott,magányos életedben mint másba belekötni!
2017. aug. 13. 22:51
 5/18 A kérdező kommentje:
Mozgásfejlődése kissè megkésett volt(normál határokon belül) de már szalad és nagyon aktív kisördög!:D
2017. aug. 13. 22:54
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
Az én nagyobbik lányom 2 éves kora után kezdett beszélni, miután bölcsis lett. Már 17 és fél éves, és párás szemmel gondolok vissza arra az első 2 évre... :-D
2017. aug. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
1-es, ez csak nyugtatóduma. Lányomra azt mondják, azért megkésett a beszéde, mert a mozgása is az volt. Így függ össze.
2017. aug. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

25 hónapos kislányom sem beszél még. Néha mond 1-1 szót, de nem használja, csak kimondja és ennyi.

Ügyesen mozog, szeret is. Ő is mindent megért. Nemsokára bölcsibe megy, hát meglátjuk, talán beindul a beszéd.

2017. aug. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Még szerintem ne aggódj, majd ha 2,5 éves kora után is csak ennyit sikerül.


Mondokózzatok sokat, a fejlesztés is kb ennyiből áll.

2017. aug. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nekem fiam van, de ő is későn kezdett beszélni már 2 éves elmúlt, előtte ő is csak apa, anya, mama papa ilyeneket mondott, viszont ahogy írtad, nálunk is úgy volt hogy én megértettem mit akar, tudtam melyik babás szava mit jelent.

Bölcsibe megy majd? Nálunk akkor kezdett rohamosan beindulni a beszéde, pedig vittem közösségbe, játszótér, játszóház, rokonság.

2017. aug. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!