Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvónők, ha egy ovisod szülője...

Óvónők, ha egy ovisod szülője becsméreli a pedagógusi képességeidet (ok nélkül), akkor hogyan reagálsz?

Figyelt kérdés

Az a dilemma a kérdésben ugyebár, hogy a szülő kvázi ügyfél. Nem lehet "elküldeni melegebb éghajlatra"... Jóban kell vele lenni, kivéve, ah törvényt sért.


De a kérdés nem törvénysértésről szól, hanem, mondjuk beszól neked a szülő, hogy "Na persze, maga pedagógus... Én jobban tudom, ezt hogyan jó csinálni a gyerekemnek!

Ne okoskodjon itt nekem!" - vagy hasonló beszólás.


Tegyük fel, a szülő meglehetősen buta dologhoz ragaszkodik, és a kollégáid is tisztában vannak a te jók meglátásoddal a helyzetről, meg általában a jó pedagógusi képességeidről.


Hogyan reagálsz a szülőre? Hiszen nincs értelme haragban lenni az ovisaid egyik szülőjével sem... És tegyük fel, nem vagy óvodavezető, a vezető pedig meg akarja tartani az ügyfelet, tehát a szülőt.



2017. aug. 26. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Üljünk le és beszéljük meg a problémát, és találni fogunk olyan megoldást ami mindenkinek jó.
2017. aug. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ne okoskodjon itt nekem!"


"Kérem, mellőzze ezt a hangnemet velem szemben! Amennyiben nem ért egyet, szívesen meghallgatom az ön véleményét, hogy a gyereknek kedvező megoldást találjunk."

2017. aug. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem ügyfél, és nem kell vele jóban lenni. Az a fontos hogy a gyerekkel ne éreztessük ha a szülővel van konfliktusunk. Ilyen helyzetben jobb nem konfrontálódni, bólogass neki hogy oké, akkor maga jobban tudja, és kész, ha árt, akkor a saját gyerekének árt.
2017. aug. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kéretlen tanácsot szerintem én sem fogadtam szívesen soha, tökmindegy, kitől jött.


Szerintem az egyetlen, amit tehetsz, hogy megpróbálod jól tálalni.


Ez volt az egyetlen ok, amiért viszonylag szépen fogadtam a kéretlen tanácsor.


Valahogy így hangzott a párbeszéd:


-Észrevettem, hogy xy nem eszi meg az ebédet, otthon is így van?


-igen, sejtettem, hiszen mindig főzelék van, otthon sem tudom rávenni, hogy pépeset egyen, csak darabosat eszik.


-esetleg próbálta már, hogy nem ad neki semmi mást vagy máshogy tálalja?


Így idáig vállalható volt a dolog, de teljesen abszurdnak érzem koplaltatni a gyereket, és gondolhatja a gondozónő, hogy a szülő minden tőle telhetőt megtesz, hogy jót tegyen a gyerekének. Én is utánaolvastam, beszereztem mindent mindenhonnan, benyomtam a kanállal a szájába, hogy érezze meg mittudomén, erre úgy kezelnek, mintha valami debil lennék, aki nem gondolt egyértelmű dolgokra.


Amivel meg nem értek egyet, azt úgysem fogom megpróbálni, tökmindegy, mi az aktuális álláspont, 10 évente úgyis cserélődnek a dolgok.



Egyébként szerintem csak olyanba illene beleszólni, ami fontos. Pl nekem anno szóltak, hogy a gyerek gyakran bogyósat kakil. Tudom én, hogy nem eszik elég rostosat, de nem tudom beletömni, ha nem hajlandó lenyelni, így is örülök, ha ivólé formában valami gyümölcs kerül bele. (bent sem tudják semmivel megetetni amúgy)


Szerintem ne vedd magadra. Én is tudom, hogy azt mondja mindenki, ami szerinte helyes, a pedagógusok meg nagyrészt azt mondják, amit tanultak, de a szülőkben(mondjuk bennem) is él egy olyan kép, hogy az aktuális trend szerint változik a gyermeknevelés. A gyerekünket mi ismerjük, az internet korában ki tudjuk szűrni a szakirodalmat és tájékozódunk, kipróbálunk sokmindent.


Én mondjuk úgy tekintek a pedagógusokra, mint gyerekfelvigyázókra, akik azért tanultak, hogy valamennyire tudják kezelni a kicsiket tapasztalat hiányában.


Persze én sem vagyok mindenható, más gyerekével nem biztos, hogy boldogulnék, de a sajátomat én ismerem, az a többezer óra, amit együtt töltöttünk eléggé egymásra hangolt minket. Nincsenek egyezményes trükkök, amik mindegyiküknél beválnak.


Egyszer rámosolyogtam egy síró kislányra az pedig megijedt és az anyjához bújt, abbahagyva a sírást. Úgy nézett rám, mint valami szörnyre, pedig közöm nincs ehhez. Pedig egy barátságos mosollyal nyitás majdnem mindenkinél bejön.

2017. aug. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, a kérdező valószínűleg az óvónő...
2017. aug. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Azért kíváncsi lennék ennek a fordított verziójára is!! Ha pl az óvónő beeszél úgy az anyukával,mint akit a ...-ból rántott volna ki..sajnos ez sem ritka!
2017. aug. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,amikor az óvónéni úgy veszél a gyerekekkelmintegy kutyával és mi szülők azért nem merünk szólni neki nehogy a gyerekünkön csattanjon a dolog...
2017. aug. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy kifejtettétek a véleményeiteket! Az utóbbi kapcsán, igen, sajnos akadnak inkompetens pedagógusok is, valamint remek pedagógusok szintén. Vannak kötözködő, szemellenzős szülők, akik önfejőek, senkire nem hallgatnak, aki más mond, azt minimum lenézik, de vannak olyan szülők is, akik nyitottak egyre több, és többféle szempontot megvizsgálni, szakirodalomnak utánaolvasni (a jó szakirodalom tapasztalati, gyakorlati megközelítésű), és mellőzi az indokolatlan általánosítást, inkább alkalmat keres ismerősei gyermekeivel is foglalkozni, hogy többféle karakterű gyermekről is legyen tapasztalata.


Szóval, igen, van ilyen szülő, olyan szülő, emilyen pedagógus, meg amolyan is.


Az én kérdésem az egyik verzióról szólt, köszönöm a véleményeitek taglalását. aki szeretne, hozzászólhat a továbbiakban is kérdésemhez.

2017. aug. 28. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!