Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Több hónapja tart, hogy a 2,5...

Több hónapja tart, hogy a 2,5 éves kisfiam nem mer elaludni és hajnalban 1-2 alkalommal felriad, hangosan engem hív. Tanácsokat szeretnék kérni, illetve milyen szakemberhez fordulhatnék, hogy megoldást találjak a helyzetre?

Figyelt kérdés

Több hónapja tart, hogy a 2,5 éves kisfiam nem mer elaludni és hajnalban 1-2 alkalommal felriad, hangosan engem hív. Többször is majd kiugrik a szívem ilyenkor, majd nehezen alszom vissza, a munkahelyen pedig nagyon fáradt vagyok. Főként amiatt aggódok, hogy a nagylányom hogy tud majd az iskolában odafigyelni, teljesíteni...

Este, amikor a szobából ki akarunk lépni, kéri, hogy maradjunk, nem menjünk ki. Ezt követően többször is kéri, hogy menjünk vissza hozzá. A fejére húzza a takaróját, a kispárnáját, amitől nagyon megizzad. Többször is mellette ülünk, amíg el nem alszik. Igazából nem szeretnénk, ha ehhez hozzászokna. Egyébként 3-man vannak testvérek, a nagylányommal közös a szobája, mondogatjuk a kicsinek, hogy ne féljen, mert a nagytesó is ott alszik, de ez nem igazán győzte meg őt arról, hogy nincs miért félnie. Minden este meseolvasás van, a fényerősséget csökkentjük, nincs pörgés és hangos beszéd. A szobában éjjeli fény van, az ágyában több puha maci van, amit átölelhet.

Egyébként nagyon jó a hallása, a panelben a szomszédoktól illetve az utcáról érkező zajokra gyakran felfigyel.

Tanácsokat szeretnék kérni, illetve milyen szakemberhez fordulhatnék, hogy megoldást találjak a helyzetre? Köszönöm!



2017. aug. 30. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs semmi baja a kisfiadnak, pont úgy viselkedik, ahogy a 2,5 évesek általában. Biztosan olvasgattál már a témában, ebben a korban jelenik meg az absztrakt dolgoktól való félelem. Ilyen a sötétség, furcsa árnyék a sötét szoba sarkában, az ágy alatt megbújó képzeletbeli lények, a szekrények, a hangok. Abszolút időben van a kisfiad. Nem törvényszerű, lehet, hogy a lányodnál nem volt ilyen, a fiadnál viszont van. Sokat árthatsz neki azzal, ha nem veszed igazán komolyan a félelmeit. Ebben az időszakban nem tudod elrontani azzal, ha mellette maradsz vagy ő alszik veled. Ez igazi szükséglet a részéről, amelyet ha kielégítesz, biztonságérzetet adsz neki, ha nem elégíted ki, elkezdhet komolyan szorongani. Szval aludj vele, akkor te is kipihent leszel vagy maradj bent vele addig, amíg el nem alszik, és ha éjjel felébred, engedjétek magatok közé a szülői ágyba! Mindezzel egy komoly biztonságérzet-löketet adsz neki, amire most nagyon szüksége van. Olyan ez, mint egy újabb szeparációs szorongás azzal a különbséggel, hogy most nem a te elvesztésedtől fél, hanem absztrakt dolgoktól, és csak te vagy képes biztonságot adni neki.

A kisfiam 4 éves. Pont a kisfiaddal egyidős lehetett, amikor elkezdett éjjelente ébredni (addig mér egy éve kb. stabilan átaludta az éjszakát). Azóta tartanak az éjjeli ébredések, most már el is meséli, ha rosszat álmodott, vagy ha megijedt valamitől a szobájában a félhomályban. Ilyenkor átjön közénk, és boldogan tovább alszik.

A kislányom 2,5 éves, Nála még nem kezdődött el ez a dolog, lehet, hogy nem is fog, nincs két egyforma gyermek, de ha el fog, bátran átjöhet majd közénk, négyen is elférünk a nagyágyban😉

Egyébként Ők is egy szobában alszanak, de ez ilyenkor sztem nem számít semmit, a félős kisgyermek a szülőjéhez akar bújni, hogy teljesen biztonságban érezze magát.

Nálunk az esti meseolvasás után villanykapcsolás vam, és én bent maradok Velük. A fiam (felnőtt méretű) ágyában altatom el Őket, szorosan hozzám bújnak mindketten, aztán elalvás után átteszem a kislányom az Ő ágyába.

Szval én valahogy azt érzem, minden segítséget meg kell adnom Nekik ahhoz, hogy békés álmuk legyen. Nagyon kicsik még, nem meglepő, ha még nem tudnak egyedül elaludni, mint ahogy az sem meglepő, ha éjjel felriadnak és keresnek minket.

Te a férjeddel alszol egy ágyban, elalvás előtt még lehet, hogy netezel vagy olvasol, tévézel, beszélgetsz a pároddal. A fiadnak miért kellene lámpaoltás után a félhomályban egyedül az ágyikójában elaludnia? És éjjel miért ne lehetne rád szüksége a visszaalváshoz?

Lépj bele a kisfiad képzeletbeli "cipőjébe", és akkor jobban megérted majd az érzéseit!

2017. aug. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat az offért!!! Ennél szebb, jobb, korrektebb választ sem mostanában olvastam itt!!!
2017. aug. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Off!😊

Kedves 2-es! Az 1-es vagyok...és nagyon köszönöm, nagyon jól estek a szavaid!

2017. aug. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!