Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folytonos szorongás, mindentől...

Folytonos szorongás, mindentől való rettegés. Milyen szakemberhez fordulhatnék, vagy hogyan tudnám kezelni ezt?

Figyelt kérdés

Rengeteg fóbiám van, és van egy tippem rá, hogy ez mire vezethető vissza.


Rettegek a betegségektől, különösen a szív-és érrendszeri betegségektől, illetve a ráktól. Ma is mentem vizeletvizsgálatra és már gyomorgörcsöm van és hányingerem, hogy ne találjanak semmi rendelleneset (konkrétan cukorbetegségre gondolok). Ha várnyomásmérésre kerül a sor, már előtte nap úgy bestresszelem magam, hogy 160-at mér az orvos. És amagas értéktől még inkább ideges leszek. Mondják, hogy mérjem itthon a vérnyomásomat, de annyira rettegek a magas értéktől, hogy elő se merem venni a mérőt. Ugyanez van a tűvel és a vérvétellel is. El kéne menni, mert 10 éve voltam utoljára, de nem. Megérzem az orvosi rendelő illatát, és elkap a hányinger és a rettegés anélkül, hogy a tűt meglátnám.


Továbbá tériszonyom van és klausztrofóbiám van, ami abban nyilvánul meg, hogy nem merek liftezni, Egyrészt, nehogy beragadjak, másrészt mi van ha leszakad? Úgyhogy ha kell, akár a tizedik emeletre is gyalog megyek fel! Liftekben elkap a pánik, ha kicsit is megnyikordul a lift.


Paranoiás vagyok, mindig úgy gondolom, hogy figyel valaki. Úgy érzem, a tanárok a suliban rám vannak telepedve, de ez még annyira nem is gáz. Az rosszabb, amikor a sötétben nyakig magamra húzom a takarót, mert félek a paranoiás jelenségektől, félek ha valami rendelleneset látok/hallok. Sokszor be is képzelek baromságokat, amiktől szintén be tudok pánikolni. Félek továbbá attól is, hogy a sötét utcában valaki rám ugrik és megkésel vagy lelő és kirabol. Rettegek sötétben egyedül lenni kinn.


Félek a viharoktól, tűzijátékoktól, robbanásoktól, tűztől.Mindig megijedek, ha valami hirtelen hangos robban meg ilyenek. Tűzijátékokat is úgy vagy hajlandó nézni, hogy befogom a fülem, illetve viharok ideje alatt is nyakig magamra húzom a takarót. Gyufát is remegő kézzel gyújtom meg.


Továbbá félek az ilyen apróbb dolgoktól is, pl pókok, giliszták, bár szerintem ettől majdnem minden ember.


Összességében nagyon idegesít magamban, hogy mindentől rettegek. Mindentől. És utálom, ha kis félénknek gondolnak, mert ettől még inkább magam alá kerülök. Mivel tudnám kezelni ezt?


Amúgy szerintem ez a sok fóbia arra vezethető vissza, hogy anyukám mindig is túl aggódó volt, és ezerszer a számba rágott dolgokat, és nagyon féltett MINDENTŐL.


2014. aug. 28. 12:47
 1/1 anonim válasza:
Szia! Látom hogy régi a bejegyzésed, remélem már történt előrelépés az ügyben. A következő csak az én véleményem lesz, semmilyen tanulmány nem támasztja alá. Szóval szerintem, minden vissza vezethető az ember múltjára. Nekem is vannak problémáim, azért nem teljesen ilyen jellegű, de hasonló. Olvastam sokat utána, és kezd világossá válni, hogy ahogy viselkedik az ember az életben, amilyen személyiségi jegyei vannak, mind visszavezethető arra, ahogy a szülei bántak vele kis korában. Simán lehet hogy anyukád túlzott aggodalmaskodása miatt kezeled így ezeket a stressz helyzeteket. Én javaslom, hogy keress fel egy pszichiátert, ha magam részéről nem lennék bef*sva a gondolattól, én is elmennék egyhez. Nem kell azt hinni, hogy akkor már gyogyós vagy vagy kattant ha pszichológushoz mész, ők csak segítenek neked visszamenni, az elrejtett félelmeidet felszínre hozni és kezelni. Csak támogatást adnak. Sok sikert hozzá!
2015. jún. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!