Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mondatok végén betűkettőzés,...

Mondatok végén betűkettőzés, az dadogás kb 3 évesnél, vagy még betudhato a beszédbizonytalanságnak?

Figyelt kérdés

Ha ő beszél/mesél inkább, szoval kevésbé oda-vissza párbeszéd, mondatok végén röpke szünettel duplázza a mássalhangzokat(nem mindet)


(Még a kiejtése rossz amugy)


Pl.:

Nem tudok k

Ott t

Még g


2017. aug. 31. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem keress fel egy logopédust! Hidd el, ő meg fogja mondani, kell-e ezzel foglalkozni, vagy nem. Ráadásul látatlanba még nehezebb tanácsot ani. Oké, hogy leíod, de az nem ugyanaz, mintha a gyerek beszédét hallanám.
2017. dec. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Van logopedusa az oviban...

Csak neki nem tünt fel, en meg nem hivom fel rà a figyelmét, mert ugye ö màr ertekeli is a gyereket es nem szeretném, ha azon lenne, hogy visszatartja..


Nem feltünö a betükettözés, nem minden mondat végén jellemzö, mondhatni egyik nap igy beszel a gyerek el-elvétve, masik nap viszont nem duplàz. Amolyan rejtett beszédhiba.


Söt laikus sem veszi eszre, mert totàl olyannak hamgzik mintha epp gondolkodna a gyerek es ezert elhuzza kicsit az elozo mondatàt.


Pl amikor mesél valamit:

"Es akkor feltettem a porszivot a szekrény tetejére, (itt gondolkodasnyi szunet)es beletettem a koszt, (szunet)es utana becsuktam az ajtot es hivott anya, es akkor én megyek k(alig hallhato ismetelt k betü kis szunet utan), es bementem a wc-be es lehuztam es csinaltam belöle csigàt t(ismételt t hang)


El-elvétve, ritka, es van, hogy abszolut nem duplàz.

2017. dec. 3. 15:12
 3/3 A kérdező kommentje:
A kérdésem idöpontjàt elnézve..., jo régota jellemzö ez a hangduplàzàs....
2017. dec. 3. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!