Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen hatása lehet: Másfél...

Milyen hatása lehet: Másfél évesen és 2 évesen megráztak egy kisgyereket? Dadogás, félénkség, szorongás?

Figyelt kérdés

Kérlek legyetek őszinték!

Ha sokat látok bele, akkor azt is nyugodtan írjátok meg!


Pont 2 évesen lányomat megrázta az egyik rokonunk (idegileg labilis).

Másfél évesen először sokkos sírással futott felém ettől a nőtől, tehát ott us történhetett vmi. (kerti parti volt, hosszú a történet)


Most 3,5 éves! Sokszor dadog. Óvodában alig beszél, szorong! Folyton kisebbségi érzésekk van


Van koze a kettőnek egymáshoz?

Vagy a lányom egyszerűen ilyen?


Nem hagy nyugodni, és szeptemberben kikérném a logopédus véleményét is!



2017. jún. 21. 09:39
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Ez a nő azóta a közelünkbe nem jöhet!

Bántotta , annyira utálom ezt a nőt!

2017. jún. 21. 09:41
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Egyszeri alkalomnak semmilyen hatása nem lesz. Akkor megijedt és pont. Hatmillió dologtól retten meg egy ekkor kisgyerek (kutya, teherautó, kacsa, spagetti, elesés, akármi, amiről nem is gondolnád), egyik sem okoz maradandó személyiség változást. Szerintem simán ilyen.
2017. jún. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
22%

Ahhoz, hogy ez kiderülhessen, pszichológushoz kell vinned.


Ez sajnos nem egyszeri alkalom volt, hanem 2, s te írod" sokkos futás". Vidd szakemberhez!

2017. jún. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
29%

Enegem anyám 2 éves korom körül sokszor pofon ütött és kiabált velem. Hát nem is lettem egészséges ember.

Talán 2 alkalom is elég, hogy dadogós, szorongásos legyen egy kisgyerek. Lehet, sőt valószínű, hogy traumatizálta az élményt. Csak sajnos bámulatosan sok ember nem veszi ezt komolyan, mert "engem is vert az apám, méhis ember lett belőlem". Szomorú.

Én a helyedben biztos nem álltam álltam volna jót magamért, amikor a rokonom megrázta volna a 1,5(!!!) Éves gyerekemet. Te jó ég, mi lett volna, ha kicsivel korábban, csecsemőként rázza meg?! Ekkora gyerekeket nem lehet csak úgy csapkodni meg rázogatni!

2017. jún. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Teljesen össze vagyok zavarodva! Állapotos vagyok és most szinte napi rendszerességgel jut eszembe, hogy ettől lehet.

A Férjem szerint nincs köze hozzá.

2017. jún. 21. 10:05
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

A megrázás után egyik napról a másikra változott meg? Ha igen - pl. napokig hisztisebb vagy visszavonultabb volt, bújósabb lett - akkor maradhatott nyoma.


Ha nem, a félénkséget, szorongást én inkább az óvódához kötném, ha jellemzően ott fordul elő, és közben a játszótéren meg jobban barátkozik.


Aztán előfordulhat úgynevezett élettani dadogás, ami nem lelki eredetű, a beszédfejlődés egy szakasza és magától elmúlik - ha a szülő nem csinál nagy ügyet belőle (pl. nem szól rá, türelmes, nem javítgatja, nem neveti ki). Nálunk a nagyobbik dadogott, pedig nem volt szorongós, aztán kinőtte ovi végére.

2017. jún. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A megrázás éjjelén felébredt 3kor. Utána nem vettünk észre változást.


Akkor ne lássak rémeket?

2017. jún. 21. 10:15
 8/16 anonim ***** válasza:
52%

A 6#ossal egyetértek!

Valamint ha jól értem terhes vagy. Lehetséges h már most " fél" a változástól. Ezért dadog.

Az h aznap felkelt éjjel, nem jelent maradandót. Hiszen lehet h álmában eszébejutotta dolog.

De a gyerekek többsége az ilyen egyszeri dolgokat még elfelejti ennyi idősen.

2017. jún. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
1 éve dadog. Hol erősebben, hol alig. 3 hónapos vagyok. Lehet csak a hormonok?
2017. jún. 21. 10:34
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy írtok!


Őszintén örülnék, ha nem lenne koze a két dolognak egymáshoz

2017. jún. 21. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!