Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 17honapos fiam nem reagal ha...

Charlesada kérdése:

17honapos fiam nem reagal ha hozzaszolunk, miert?

Figyelt kérdés

kulsoleg nem latszik semmi, amugy eletvidam,mozgekony,jatekos, de ha hozzaszolok vagy raszolok nem reagal semmmit, mintha nem hallana, de nem suket mivel ha megcsorgetem a cumit arra reagal,vagy ha bekapcsolom a meset odamegy h nezze,vagy ha pl elmegyek a furdoszobaba es meghajja ahogy felcsapom ott a villanyt utannam jon ugy h elote nem latta hogy arra mentem, szerintetek van okom aggodalomra? valakinek hasonlo esetekre tapasztalata?


elore is koszonom valaszotokat



#nem figyel a gyerek #ha hozzaszolok #17honapos.
2017. szept. 1. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Én nem akarlak megijeszteni főleg hogy lehet hogy simán túlreagálod viszont ha úgy érzed hogy valami nem okés, akkor vinni kell azonnal orvoshoz.


Családban van egy kisfiú amikor ekkora volt mint a fiad akkor kb nála is ennyit lehett észrevenni. Nézett jobbra-ballra, szóltunk hozzá, de semmi. Összetévedt a tekintetünk és szóltam hozzá, nézett másfele.

Most 2,5 éves. Lehetetlen kizökkenteni a világából. Rohangál a szabadban például állandóan, de senkinek meg nem áll, semmilyen kisállat nem érdekli, megy és senkire sem figyel. Pedig akaratos nagyon és a helyére teszi a dolgokat, tehát vannak pozitívumok is.

Először csak azt mondták nekik hogy vissza van maradvaa. Most kiderült hogy autista.


Sokat írtam hogy lásd hogy mire figyelj, simán lehet hogy nem ez a baja!

2017. szept. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%

Jaj,hogy rögtön az autizmussal kell riogatni! Belemerült valamib,és elengedi a füle mellett,hogy szóltál. Rászólsz és nem hallja? Dehogynem,csak tesz rá magasról! Indul a dackorszak. Próbáld többször szólítani,de neemeld meg a hangod. Az alapján,amit írtál,egyszerűen nem figyel rád. Vagy folyton rászólsz,vagy sokat beszélsz,és alapzajjá vált a hangod a számára.

Persze,ha megnyugtat,vizsgáltasd ki,de tuti semmi baja.

2017. szept. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

-teszem hozza masok megszolitasara sem reagal, ugyhogy az alapzajt kizarhassuk(nem kotekedesbol irom csak atgondolom amit irtatok) en is avval nyugtatom magam hogy csak szeleskedik es ezert nem figyel oda,de megis aggodok.

-nem szokta hoszabb idejig semmi sem lekotni

-ha rosszalkodik nagyon ra szoktam neha csapni a kezere de az nem valt ki belole kulonosebb reakciot,volt mar ra pelda hogy tul akaratos volt de az minden gyereknelmegesik(nem gyakori eset)

-mar elkezdtunk egyutt setalni az utcan,tobbnyire kovet is amerre megyek...a kisallatokat meg imadja foleg ha kutyarol,macskarol vagy hozzajuk hasonlo alatokrol van szo(evvel csak annyi a baj hogy a veszelyesebb alatokhoz is odamenne ha engednem,de ez mar mas tema)


vegyes erzeseim vannak evvel kapcsolatosan ezertis kertem toletek tanacsot hatha elorebb tudok haladni a gondolatmenetemmel.

2017. szept. 1. 15:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Figyelj az én fiam is ugyanezt csinálta ennyi idősen.

Hiába szólongattuk ránk sem nézett,a nevére is csak néha figyelt fel.

Ha mesét nézett, azt sem vette észre hogy idegenek jöttek hozzánk.

A hallása mindig is nagyon jó volt,a legabróbb zajra is felfigyelt.


Már 28 hónapos figyel ha megszólítom, akkor is ha más szól hozzá.

Kommunikál még az idegenekkel is.

Mindenkit ölel,puszil.

Imádja az állatokat.


Kisebb magatartásbeli problémái vannak.

Főleg hisztiből van sok.

Nagyon akaratos gyerek.


Még nem igazán beszél,csak "baba szavai" vannak meg 2-3 értelmes szó.

Mi megyünk felmérésre a korai fejlesztőbe a megkésett beszéd miatt.


Alapvetően nem hinném hogy bármi nagy baj lenne a fiammal.


Szerintem a te fiaddal sincs semmi gond.

Most amolyan "alkalmi süket". :)

Csak azt hallja meg,ami érdekli.

2017. szept. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

igen tobbek kozott en is erre az alkalmi suketsegre gondoltam, mikor valaki szovateszi h nem figyel oda akkor ilyesmivel szoktam viccelodni,csak idonkent tulsagossan belegondolok a dolgokba.


koszi a te valaszod kicsit megnyugtatott :)

2017. szept. 2. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!