Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 honapos kisgyereketek...

20 honapos kisgyereketek miket mond? Az én kislányom mégcsak pár szot tud: apa, anya, baba, alma, tej, hajo. Mikor kezdenek el beszélni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Az enyém 18 hónapos, de csak az apa, anya, nem, hagyjál:)szavakat mondja.Nem aggódom.Mindent ért, erről meggyőződtem, de nem hajlandó beszélni még.
2010. máj. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

szia! 19 hónapos fiam nagyon szépen beszél, már mondatokat is összepakolgat és elmeséli az élményeit eléggé összefüggően.

nagyon büszke vagyok a dumálókájára, de Te se kezdj aggódni, mert a babád nagyon ügyes, pont annyit mond, amennyi a korának megfelelő. lehet pár nap múlva beindul és akkor egész nap beszél, szavakat ismételget majd.

az én dumagépem malac módra eszik, csak kézzel, kanállal csak játszik. a pohárba szintén belenyúl, így az abból való ivás sem megy.

ezt azért írtam, hogy érzékeltessem, a gyerekek különböző módon fejlődnek, és a "mit tud" beszámolókat e szerint kell kezelni :)

2010. máj. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szia!nekem 21 hónapos lesz a kislányom.Ő már mindent mond,kétszavas mondatokban beszél javarészt,ragoz(néha még azt eltéveszti),próbálkozik ügyesen a háromszavas mondatokkal,este alvás előtt elmeséli az aznapi történteket,de azt úgy,hogy Pl.tegnap ezt mesélte többek között"Kérek cicit,Huginéni mondta,övéből nem szabad,kakaó van benne,Violáé. Ezt bontotta fel két három szavas mondatokra,és ezt arra értette,hogy délután sétáltam vele,és a szomszéd hölggyel beszélgettem,és mondtam neki,hogy szóba került,hogy milyen sokat szopizik még a kislányom,és kérte a Huginéni cijét,és ő mondta,hogy az övéből nem lehet,abból régen a Viola(lánya) szopizott,és utána mesélte nekem,hogy a Viola mondta mikor kicsi volt,hogy az egyik cicijébe tej van,másikban meg kakó.És ezt megjegyezte,este meg elmesélte.Mindenki mondja,hogy ebben rám ütött,mert én is megállás nélkül tudok beszélni,meg kiskoromban is mindig járt a szám. :)

De ő mondjuk futni nem tud rendesen,mert ha nekiáll futni,sokkal lassabb,mint akkor,mikor sétál,nem tud ugrálni.

Ugyhogy ne aggódj,nemsokára a te kicsikéd is elkezd beszélni,és esténként hiányozni fog ez a csend. :)

Minden jót

2010. máj. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!