Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan reagálsz óvodás /...

Hogyan reagálsz óvodás / kisiskolás, irányító hajlamú gyermekedre, ha rád rivall szánkózáskor, hogy "gyerünk, szarvazz, húzd már a szánt! "?

Figyelt kérdés

És hasonló helyzetekben? Pl apákat kérdezek, vagy anyákat, férjüket látva, hogy kisgyermekük "gyí-pacizik" apa hátán és kissé tiszteletlennek ható módon rivall rá az apára: "te vagy a paci, azonnal indíts!!!"


Tapasztaltam már ilyesmit, mások gyermekeivel, emiatt kérdezem.


Nekem meg van a saját verzióm, hogyan reagálok,

de nem szeretném evvel befolyásolni a válaszolókat.

Az érdekel, hányféle lehetséges optimális megoldás létezik, melyben mindenki jól jár.


Ugyanis nem hajlok arra, hogy elkapassam az irányító hajlamú kisgyermeket, ugyanakkor ne mértek egyet avval, ha durván leteremtik őket. Mit látsz optimális reakciónak?



2017. szept. 5. 15:29
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
szarvazz -> szarvas (rénszarvas)
2017. szept. 5. 15:31
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jatek kozben evvel nincsen semmi baj.
2017. szept. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy szerepjáték, olyankor a szarvassal, vagy a pacival beszél, nem a szülővel, nincs ebben semmi tiszteletlenség.
2017. szept. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem látok ebben semmi irányító hajlamot meg tiszteletlenséget, Jézusom..

Ha ennyit sem szabad neki, hogy beleéli magát a játékba akkor nem tudom mit. Állandó szabályozgatással, fegyelmezéssel idegbeteg, labilis szerencsétlenség lesz belőle.

2017. szept. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha lovacskázunk és mondja, hogy gyí, megugrok és megpróbálom ledobni játékból a hátamról.


Ha szeperjátékban én vagyok a kutya, akkor csak úgy bánhat velem, mint a kutyával szeretném, hogy bánjon. Pl nem nyomhatja az ételt az arcomba, de rámszólhat, hogy nem szabad/hozd vissza/ül.


Szerintem sincs ebben irányító hajlam.


Gondolom te megkéred, hogy kérjen meg szépem, mint lovat, hogy indulj.


Szerintem ez az abszurd, hiszen szerepjáték. Te mikor kéred szépen a lótol, hogy induljon el?

2017. szept. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ebben rossz szándek ha amugy játekon kivül nem.mondja , hogy " anya azonnal csinálj nekem kakaót , most!" Vagy ilyesmi..
2017. szept. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%
Osztom a többiek véleményét! Ha valami durvább hangzana el, biztos hogy mondanám neki, hogy finomabban beszéljen. Vagy beszállnék a játékba, megmondanám neki, hogy ilyen csúnya szavaktól/bánásmódtól nem fog engedelmeskesni a szarvas, tessék szépen megsimogatni a fejét, és bocsánatot kérni. Következőre szebben beszélni a szarvassal, és engedelmeskedni fog.
2017. szept. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
27%

Mivel én hasonlo esetekben magamat látom benne, csak örülök annak, hogy ki tudja játszani a frusztrácioit.

Pl amikor rendőrként okitja a kisautosait hogy nem szabad gyorsan menni, pirosnál meg kell állni.multkor majdnem elgázolta a halat es rárivallt, hogy nem szabaad itt állni autouton.

:)


Dehogy osztom ki.


Viszont amikor pl masik gyerek dirigál a gyerekemnek pl "én söprök, te szedjed kézzel!".. azt nem hagyom, elterelem onnan, vagy átveszem a játékirányitást.

2017. szept. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%
*csak a sztori kedvéért, a kicsi legutobb azt vágta hozzám mérgesen, amit én szoktam ha ideges vagyok, hogy az isten áldjon már meg! Hogy lehet ilyenekre haragudni nem is értem :D
2017. szept. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
45%
Más nem tanitja a gyerekét a közlekedésre... ?
2017. szept. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!