Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan foglaljak le értelmesen...

Hogyan foglaljak le értelmesen egy 5 éves kislányt?

Figyelt kérdés
Ma lesz az első együtt töltött napom vele, úgymond én leszek a bébiszittere. A szülei estig dolgoznak, így minden nap én hozom-viszem majd a lánykát, illetve vele töltöm minden nap a délutánt. Egy kicsit izgulok. Nekem nincs saját gyerekem így nem tudom, hogy tudnám majd lefoglalni, lekötni a figyelmét. A szülei szerint néha belejön a játékba, eleven és jobban oda kellene rá figyelni, hogy ne csináljon hülyeséget. Izgulok, hogy hogy fog reagálni, ha pl. rászólok(nyilván nem kiabálok vele), de pl. anyuka mondta, hogy állandóan édesség "lop" a szekrényekből és ezt ne hagyjam. Szeretnék jól kijönni a kislánnyal, játszani vele, beszélgetni stb, hogy jól működjön a dolog és kedveljen, hogy hosszú távú lehessen ez a munka. Egyébként nem én leszek az első, előttem volt már, aki vigyázott rá, tehát hozzá van szokva úgymond, hogy egy idegen vigyáz rá.
2017. szept. 11. 10:28
 1/6 anonim válasza:
100%
Én a helyedben mesét néznék,barbiznék,társasoznék a kis csajszival. :D Hidd el,benne lesz a játékban!Majd ebéd után valamikor levinném egy játszótérre,persze csak ,ha a szülei is engedik. :)
2017. szept. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idős gyereket sok mindennel le lehet foglalni! Nekem 5 évse fiam van, így nem biztos hogy minden igaz a lányokra is, de szerintem zenét hallgatni táncolni rá biztos bejönne neki. Nem tudom mekkora a haja de esetleg valami hajas dolog coppfokat csinálni. Rajzolni ennyi idősen már azért szeretnek és tudnak is valamennyire.

Szinezzetek, gyurmázzatok, fessetek, gondoltam egy állatra játékot ahol elmondod milyen persze egyszerű legyen, ne valami tengeri moszatra gondolj :).

Memóriakártya.

Gondolom az utcára is kimentek majd néza, ott pl aszfaltkréta, rajzolj ugró iskolát és próbálja meg játszani.

Társasjátékok

Ha pl kártyáztok, társasoztok, tehát ahol nyer valaki akkor figyelj, hogy inkább ő nyerjen. Ebben a korban még érzékenyen reagálnak ha vesztenek.

Gyöngyfűzés.

2017. szept. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mesét olvass, társasjáték, kártya pl.memóriakártya (ezt elkészíthetitek együtt is pl.gyümölcsöket, egyszerű színesformákat rajzoltok a kis kivágott "kártyákra" , ezzel is megy az idő), rajzolni, gyurmázni, kérdezd meg tőle, hogy neki mihez lenne kedve ill. kérdezd meg a szülőket mi van tiltólistán, ne legyen ebből bajod később. Sok sikert!
2017. szept. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld!:)
2017. szept. 11. 13:12
 5/6 anonim ***** válasza:
5 évessel már nagyon sok mindent lehet játszani. Pont ennyi idős az én lányom is. Meseolvasás, kirakózás (100+ db-os), memóriakártya (simán elver), néha Barbie, inkább babázás. Az én lányom szeret gyöngyöt fűzni, pixel kirakózni, most kezdünk hatalmas tűvel "hímezni". EGyébként bicikli, játszótér, homokozás mint kinti program.
2017. szept. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

kérdezd meg a szülőket, hogy mi az amit nem szabad, és kérdezd meg a kislányt, hogy mit szeretne.

lehet, hogy éppen egy játszóterezés lenne a legjobb, amikor szép idő van. egy 5évest már szabadon lehet engedni, amíg szem előtt marad.

2017. szept. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!