Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves létire úgy viselkedik,...

6 éves létire úgy viselkedik, mint egy h@lyegyerek, már bocsánat a kifejezésért. Mit tehetnék, hogy értelmesen viselkedjen?

Figyelt kérdés

A mai nap példái: összetapossa a macska tálját, csak úgy viccből, mindent elszed a tesójától. Büntetést kap a hülyeségért, visít mint aki nem százas és vergődik közben. Ki be rohangál-kinnt játszanak, de berohan felugrik az ágyra bekapcsolja a tv-t, én kikapcsolom, erre kezet emel rám. Persze jön a bünti, ő megint eltorzul arccal visít.

Tesója jászik valamivel, kikapja a kezéből, "nekem ez kell", persze elveszem, próbálok rá hatni, meg sem hallja visít.

Rohangál, ugrál, mint aki megkergült, közben bármit mondok elfelejti mert rohan mint az eszement.

Egyszerűen belefáradtam. Ma nagyon csúnyát mondtam neki dühömben, de már annyira fárasztó, hogy 6 éves és két normális pillanata nincs itthon. Én mindent elkövetek, dícsérem jutalmazom ha kell, de egyre jobban idegesít, hogy úgy viselkedik, mint egy rosszabb fajta 2 éves. Még az is jobban megérti ha mondanak neki valamit.

Arról nem is beszélek, hogy valami ocsmány hangokat adat ki magából, amitől kivagyok, disznólkodik az asztalnál, olyankor nem ehet tovább, de nem igazán hat rá. Visít egy sort és kibírja kaja nélkül, holnap ugyanezt eljátssza.

Elfáradtam. Miért nem tud értelmesen, segítőkészen, kicsit komolyabban viselkedni???


2013. máj. 5. 12:32
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Lehet épp paraszt vagyok és tanyáról írok. Nem mindegy? Attól még ember vagyok és bocsájtassék meg ha tájszólással beszélek!Majd ha annyira kikészít a gyereked, mint egem ma az enyém, remélem neked is minden szavadba belekötnek :(
2013. máj. 5. 12:56
 2/18 anonim ***** válasza:
57%
A gyerekeket 3-4 éves korukig lehet nevelni, utána már esélytelen. Nem tudom, hogy nevelted, de amiket leírtál, miket csinál, inkább a nem nevelés eredménye az, amit kapsz tőle. Persze, követünk el hibákat, nem akarlak megbántani, de már cseszheted. Nem zárnék ki egy nevelési tanácsadást, megkérdezném az orvostól, hogy mit javasol.
2013. máj. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%
Segíteni nem sokat tudok, de az én 5 éves lányom is tud így viselkedni. Szinte nincs nap, hogy ne vesznénk össze. :( Én már nagyon utálom ezt a helyzetet. A ruháit ha leveti ledobja a földre, hiába mondom el minden alkalommal, hogy ne tegye, persze az oviban ezt nem meri, ott rendesen összehajtja. Szemtelen, visszabeszél, néha nagyon elkeseredem. :( Próbálj meg magnéziumot szedni (ha még nem teszed), hátha attól kicsit nehezebben húzod fel magad, tovább maradsz nyugodt. Gondolom beszélgetéseken már túl vagytok nem? Én nyugodt pillanatunkban szoktam "beszélgetni" vele komolyan, hogy ha mondok valamit, azt ezért vagy azért teszem, igyekszem nem mindenért rászólni, hogy érezze magát szabadnak, de vannak alap dolgok, amiket meg kell csinálni (öltözködés, ruhák, játékokat nem a földre dobjuk, fogat mosunk, pisilünk este lefekvés előtt stb.). Akkor mindig megérti, de aztán.... Azt is mindig mondom, hogy anya nagyon szomorú, ha szemtelen vagy vele, ha visszabeszélsz, akkor megérti, de mégis mondja, amikor épp vitázunk valamin. :( Kitartást!
2013. máj. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Még hogy nem neveltem??? 1,5 év nevelési tanácsadó mert kicsinek is gondok voltak vele. szigorúan betartottam a tanácsait a hapsinak. vége fele azt mondta jók vagyunk. Hát ennyire. Vért izzadok vele. De a fene vigye időnként az én türelmem is véges. Pláne mikor azt látom, hogy inkább vissza fele fejlődik viselkedésügyileg.

Egyébként nagyon okos gyerek. Számokat, betűket felismer. Mindig híradót nézne és vissazmondja akár az aktuálpolitikát is. De a viselkedése botrányos, vagyis inkább idegesítő.

2013. máj. 5. 13:26
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 5 éves, 1,5 éves volt, mikor először segített apróságot, minden este bepakoltuk a játékokat együtt, reggel ki, 2,5 éves korától egyedül, utána már meg lehet vele beszélni az alap rendszert amit meg kell csinálnia. Ha törik, ha szakad. Volt hiszti de leszokott róla mert nem ért el vele semmit. Azóta is nagyon jó kislány, kommunikatív, szófogadó. Lehet, hogy későn került szakemberhez, az is lehet, hogy a tesó több figyelmet kap/kapott, ez miatt vonja így magára a figyelmet. Két gyerek sem egyforma de én 3 éves koráig nagyon szigorú voltam, és ha lát az utcán egy rendetlen gyereket, akkor megkérdezi, hogy az a gyerek miért csinál ilyeneket, pedig nem szabad?! Ez a durva, hogy észre is veszi, mina jó és a rossz. Lehet, magadnak sem ismered el, de későn próbáltál nevelni, addig mindent szabad volt, stb.
2013. máj. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Vagy a nevelési tanácsadó valaki volt a nem jó szakember..
2013. máj. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

1,5 évesen az én fiam is tünemény volt. Emberek előtt, az utcán , óvodában is tünemény, a mai napig. Egy rossz szó nincs rá. Csak lépjen be a kapunkon és megszállja az ördög!

3 évesen került szakemberhez, hát nem hinném, hogy annyira későn! Mindent megettünk. Biztos rontottam valamit, de akkorrát nem hiszem , hogy ennyire "h@lyén" viselkedjen.

Ha ennyire rosszul nevelek, a másik gyerek miért viselkedik teljesen normálisan?

Keresem az okokat, keresem, hogy tudnék rá hatni.

Ha most én fognám magunkat és elmennénk hozzátok, csodálkoznál hogy egy ilyen tündérre panaszkodok. Még a poharát is belerakná a mosogatódba!!!!

Viszont itthon, mint akinek nincs ki minden kereke. :( Holott komolyodnia kellene nem visszafele fejlődnie.

2013. máj. 5. 13:43
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha máshol tud viselkedni az teljesen jó. Nekem teljesen az jön le, hogy sok sok figyelmet szeretne magának és lehet, tényleg azért rossz, hogy magára vonja a figyelmet akkor is, ha rossz.
2013. máj. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
De 6 évesen már máshogy is vonhatná magára a figyelmet. Én mindennek örülök. De amikor fojtogatja a tesóját, amikor a tesó sikít, hogy elvette tőle a játékot, nos annak nem!
2013. máj. 5. 13:51
 10/18 anonim ***** válasza:
Elhiszem, de mondom, más szakember is lássa.
2013. máj. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!