Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 évesnek nem lehet megmosni...

4 évesnek nem lehet megmosni a fogát?

Figyelt kérdés

Minndíg mostuk becsületesen, kicsinek sokkal ügyesebb volt. Mostanában meg csak a vinnyogás, fejforgatás, pofavágás maradt. Egyedül ugye nem tudja alaposan megmosni, nekem pedig nem engedi. Már az össues praktikát bevetettem (éneklés, telefon, jutalom, büntetés)

A türelmem is kevesebb, mert ennyire értetlen...


2017. szept. 15. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 4. szülinapjára elektromos fogkefét kapott. Oral B-t. Van hozzá letölthető alkalmazás, azzal imád fogat mosni.

Fogorvos is mondta, hogy ez jó, alaposan tisztít.

2017. szept. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is az elektromos fogkefét javaslom, az nagyon izgi a kicsinek így szívesen használják. :)
2017. szept. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
(Nem az elektromos fogkefe ellen beszélek, attól függetlenül.)Nem kell praktika. Fogmosás kell. Nem énekelgetünk, nem ajándékozgatunk, nem büntetünk - fogat mosunk. Vannak dolgok, amit megtenni egyszerűen kell. Alku nélkül. És ha ezt te magad elhiszed, és a testbeszéded ezt fogja tükrözni, akkor majd a gyerek is elhiszi, mert rád van írva. Ebben (és még egy pár dologban) nem irányíthat a gyerek. És nem dől össze a világ, ha nem a napja legélvezetesebb 2x2 perce, majd élvezi a maradékot.
2017. szept. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nézesd meg, nincs-e valami gond a fogával vagy az ínyével. Lehet, hogy azért nem engedi, mert fáj neki vagy érzékeny. Fogváltáshoz ugyan még kicsi, de ki tudja, akár az is lehet, hogy mozog már valamelyik foga.
2017. szept. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok, még ami hozzásegít a jó fogmosáshoz, az az: "Egyszer volt, hol nem volt: az élet" mese. Megvan sok része DVD-n, és imádja. Abban vannak a fogrontó bacik, amik cukrot esznek, és szétverik a fogat, lyukas lesz. De a fogmosással ki lehet őket mosni.

Kb 3 éves korától úgy mostunk fogat, hogy ő sikálta a fogát, én meg "szinkronizáltam" a bacikat, hogy pl: "segítség, most kisikálnak minket" és ahol nem mosta, ott "bújjunk ide, itt megússzuk a fogkefét" így ott is megmosta. Mindezt vicces, vékony hangon.


Most már csak figyelmeztetem, hogy "tudod, a fogrontó bacikat ki kell sikálni mindenhonnan".

És szépen megmossa.


Szerintem nem kell a katonás fegyelem, ha szépen is rá lehet venni valamire. A gyereknek is jobb, ha nem utálkozva muszájból mos fogat, hanem szívesen, örömmel teszi (szerintem akkor alaposabb is).

2017. szept. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Olyan nincs, hogy nem engedi.


Odaállsz és megmosod, ha hisztizik, akkor úgy, de ez nem opció, mert kirohadnak a fogai.

2017. szept. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Lehet, hogy fáj neki, ahogy csinálod...
2017. szept. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
31%
A fiam 2 éves, együtt mosunk fogad, látja, hogy mit csinálok, de ő még nagyon ügyetlen, így az alapos fogmosás érdekében én átsikálom neki. Ő persze nem akarja, összeszorítja a száját, stb., de nem engedek! Ha kell lefogom, és megmosom neki. Vigyázok, hogy ne fájjon neki, ne sértsem meg az ínyét, és kb. 10-15 mp alatt végigsikálom neki, ha tetszik neki, ha nem.
2017. szept. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elektromos fogkefe és a mese a fognyűvő manókról.

De az Anna petibe is van egy fogas mese. Nálunk ezek beváltak.

2017. szept. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!