Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljem párom lassan...

Hogyan kezeljem párom lassan 5 éves kisfiát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdés talán rosszul van megfogalmazva, viszont tanácsokat szeretnék kérni. Párommal a húszas éveinkben járunk és most eljött az ideje, hogy bemutassa a lassan 5 éves kisfiát. Nekem nincs semmi tapasztalatom a gyerekekkel, bár szeretem őket. Egyke vagyok, babázni sem igazán babáztam soha, így kissé hátránnyal indulok szerintem.


Skype-on már láttuk egymást a kisfiúval, az ugyanolyan játék a Kinder tojásból valamennyire összehozott minket, bár ez nem pótolja az élőben találkozást. Alap dolgokat tudok, hogy az apját nem állok neki ölelgetni, csókolgatni előtte, illetve nem sértődök meg azon, hogy nem én vagyok a prioritás (miért is lennék?). Az anya nincs a képben egyébként.


Bármilyen tanácsot szívesen fogadnék ebben a szituációban. Azt hozzá kell tennem, hogy azért is foglalkoztat ennyire, mert bár eddig jól kijöttem gyerekekkel, most nehezítés, hogy csak nagyon alapszinten beszélem a gyerek nyelvét. Az apját megértem, bár magam még csak nehezen kommunikálok, viszont a kisfiú pár szavát értem csak meg.


Előre is köszönöm a tanácsokat!



2017. szept. 15. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

ha jól értem, apuka és kisfia nem magyarok? így elég nehéz lesz, apukával beszéld meg, hogy tolmácsoljon. emellett én tőle érdeklődnék, hogy mivel vagodhatok be a gyerkocnel... megbeszelnem apukával azt is hogy milyen edesseget vehetek neki vagy mit süssek, vennék a gyereknek egy kisautót, azokból sosincs elég :) rajzolás, festés, stbstb.

amúgy ne izgulj, egy feloldódott, barátkozós gyerek kezdeményez, megmondja hogy mit szeretne és irányít téged is. csak húzd meg a határt,hogy amit apa nem enged, azt te se.

amúgy, ha a párod kifejezetten nem kéri, hogy a gyerek előtt semmit, szerintem nyugodtan megölelheted, megpuszilhatod őt. egy 5 éves már okos, fel tud fogni dolgokat, főleg ha nem élnek együtt a szülei. ilyen korban már szerelmesek is szoktak lenni, el lehet neki magyarázni hogy apa meg te szerelmesek vagytok egymásba, ezért puszizkodtok. :)

2017. szept. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

egy kisfiúnál (de pláne 5évesnél) kisautóból és labdából sosincs elég otthon.

most komolyan: ebben a helyzetben kit érdekelnek az eszközök? a cél, hogy bevágódj, aztán a többi majd alakul.

persze apával beszéld meg, hogy ha nem szereti a gumicukrot a gyerek, nyilván ne haribo-t vegyél, vagy ha allergiás a mogyoróra, akkor nem egészmogyorós milkát... de amúgy azt gondolom, hogy egy kis édesség meg szép időben szabad téren egy kis focizás összehozza az embert még egy vadidegen kisfiúval is.

2017. szept. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%
Miért kéne bevágódni? Ez így nem működik... Viselkedj természetesen, kedvesen, nyitottan. Ha megkedvel, jó, ha nem, azt is el kell fogadni. Biztos nem az erőlködésen fog múlni, meg hogy utánaolvasol a neten. Egy kisautó meg egynek jó, de nem kenyerezi le egyik gyereket sem.
2017. szept. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Valamit azért mindenképpen vegyél neki.

Lehetőleg valami játékot, amit kibonthat és amivel egyből közösen tudtok játszani. Ennyi elég kezdetnek, a többi jön magától.

A lényeg h ne legyél távolságtartó, legyél laza, kezdeményezz, akkor is ha kezdetben tart tőled esetleg, foglalkozz a gyerekkel és akkor biztos megszeret.

2017. szept. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam.


Igen, nem magyarok, így főleg emiatt aggódom. A közös hang megtalálása nem okoz gondot, főleg értelmes kisgyerekeknél, de itt nyilván van egy nyelvi probléma. A kisfiú tudja, hogy a párommal angolul beszélünk, nyitott felém skype-on keresztül, de el fog telni kis idő, mire én teljesen megtanulom a nyelvet, ő meg majd csak az iskolában kezd angolul tanulni. Bár lehet, hogy ő gyorsabban fog angolul megtanulni, mint én az ő nyelvüket. :D


Még van egy hónapom, a karácsonyi ajándékát már kitaláltam, most majd valami apróságot viszek neki. Nem a a lekenyerezés a cél, hanem a kedvesség, a gesztus. Én nyitott vagyok felé, de nem akarom ráerőltetni magam. Bár van némi józan paraszti eszem gyereknevelés terén, nulla tapasztalatom van és igenis tartok attól, hogy valamit elrontok. Párom sokat segít, de nem várhatom el tőle, hogy ő tanítson meg teljesen.

2017. szept. 20. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!