Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kislányom mindenre felmászik...

A kislányom mindenre felmászik, hogy kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Másfél éves a kicsim. Alapból nem lenne gond, hogy felmászik, mert le is tud jönni az esetek nagy többségében. Csak az a baj, hogy MINDENRE felmászik és ez néha veszélyes. Pl. odatolja az ablakhoz a széket és feláll. Persze azóta bukón van az ablak, meg mindig leveszem, nem engedem.De ugye ezt ezerszer elismétlem egy nap. Tudom,hogy még kicsi, hogy felfogja, hogy ez veszélyes, de már nagyon idegörlő. Mit tehetnék még azon kívül h erélyesen rászólok, hogy ez tilos, illetve állandóan leveszem, igyekszem elterelni a figyelmét? Mikorra " érti meg", hogy nem?
2017. jún. 8. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kisgyerek, fel szeretné fedezni a világot. Akkor kéne aggódnod, ha nyugodtan ülne egy sarokban. Egyrészt hiába okos, még kicsi, szinte még kisbaba, nem érti, mit és miért mondasz neki.

Másrészt ha érteni fogja (fél-egy év múlva), akkor sem fogja őt különösebben érdekelni a tiltásod, amikor ott a világ, ami arra vár, hogy felfedezzék. Nincs más lehetőséged, mint gyakran vinni kirándulni vagy játszótérre; az mindenkinek jót tesz: te kimozdulhatsz, ő pedig addig se tudja szétszedni az házat. Fél nap rohangálás után valószínűleg nem lesz olyan nagy kedve folyton felmászni az ablakba.

Ha pedig éppen nem tudtok sehova menni, tereld el valamivel a figyelmét. És fontos, hogy akárhányszor felmászik, MINDIG le kell venni onnan. Következetesség nélkül az egész veszve van.

2017. jún. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Nos én ott álltam mellette és néztünk ki együtt az ablakon. Mármint nem anyitott ablakon nyílván.
2017. jún. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A fiam is ilyen volt. Most 4 éves, éppen most tervezem beíratni falmászósuliba, mert ugyanúgy mászik mindenhová, csak most már hihetetlen biztonsággal, nagyon ügyesen. Én egyetlen dolgot tiltottam Neki, de azt nagyon következetesen: az ablakba mászást. Mivel a 4. emeleten lakunk, az tabu volt az első pillanattól kezdve. Egyébként pedig nem mozdultam mellőle, nagyon hamar (talán 8-9 hónapos lehetett) megtanítottam, hogyan kell biztonsággal lejönni mindenhonnan, és úgy igazán nem is volt baleset (lekopogom). Nem esett le sehonnan.

Szval engedd, hadd másszon, az ablakhoz sosem engedd, egyébként pedig hadd ügyesedjen, hadd fedezze fel a világot!

2017. jún. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor jól sejtettem, falmászásra majd beiratom. :D


Engedem, ha olyan helyre mászik fel, mert mimt mondtam biztonsagosan le is tud jönni...de ablakba SOHA, és a gáztűzhelyhez sem. Csak az a gond, hogy ezek e kedvencei. Következetes vagyok, mert mindig leveszem. Akkor kell még egy jó adag türelem. :)

2017. jún. 8. 22:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Látom már, miben van biznisz: nindzsaképzőt fogok nyitni, kicsik számára. :P


De tényleg ablakhoz ne... Ügyesen tud sok 1-2 éves manipulálni, mi van, ha egy ügyes mozdulattal bukóról vízszintes nyitásúra állítja...


__________



Arra meg, hogy mikor érti meg a nem-et... Mai másik válaszom bemásolom:


Természetes életkori sajátosság a dackorszak, ami általában valamikor másfél és három és fél éves kor között jelentkezik.


Ha elmaradna, az jelentene rendellenességet!


NEM tudatos egy gyermek, kivéve 4-5 éves korától!

Teljesen ösztönös az is, amikor ilyen korú (4 év alatti) gyermek a (saját) határait keresi!


A dackorszak egybeesik az éntudat kialakulásának folyamatával.


A megfelelő szülői hozzáállás a következő - egy remek szakmai cikkből másolom ki, a saját gyakorlati tapasztalataim is megerősítik, hogy ez a hozzáállás működik a felnőtt részéről, főleg dackorszak alatt:


 ha lényegtelen dolgokat nem tiltunk meg;

 vagy úgy fogalmazunk, hogy a tiltás el is hagyható, például: "Tedd le a fényképezőgépet!" (Azt mondjuk, hogy mit csináljon, ne azt, hogy mit ne!);

 ha egy figyelmeztető mondattal lehetőséget adok, hogy a gyermek presztízsveszteség nélkül visszavonuljon. Önállóan, maga válassza az elvárt, helyes cselekvést. Például: "Az a papa tolla!";

 ha a szülő a tiltás, elvárás megfogalmazásakor nem saját akaratát, hatalmát állítja szembe, hanem arról beszél, hogy miért nem engedheti meg a gyereknek ezt vagy azt;

 nem szabad annak előfordulnia, hogy a szülő naponta szemrehányásokkal árassza el a gyereket, de közben hagyja, hogy a gyerek tovább csinálja a tiltott dolgot;

 ha a szülői következetesség megértéssel, belátással párosul, s emellett a gyermek megfelelő önállósághoz jut abban, amiben lehet, a szembeszállás gyengül, helyébe együttműködés lép.

Ellenkező esetben a dackorszak tartóssá válhat, vagy egyre nagyobb erővel vissza-visszatér.


1. Utasításokat ne általánosságban adjunk (például ne rosszalkodj), hanem fogalmazzuk meg, mit várunk.

2. A személyes példa a legösztönzőbb hatású.

3. Legyünk következetesek abban, amit kívánunk tőle.

4. Bármennyire kicsi a gyermek, mindig ismerjük be, ha hibáztunk.

2017. jún. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

...ja, és valóban türelem is kell ehhez, nehogy te mássz falra az ilyen helyzetektől, kedves anyuka...

;)

2017. jún. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!