Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktatok városnapokon,...

Szoktatok városnapokon, búcsúkban nasit és játékot venni?

Figyelt kérdés
Barátnőm teljesen kiakadt mikor a fiamnak 5 éves, vettem kürtös kalácsot és valami kis játékot választhatott. (Általában traktor vagy autó)
2017. szept. 18. 08:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
98%
Ilyenkor mi is mindig veszunk kurtöst, mert imaduk, a kicsi is kap belőle.
2017. szept. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 babyboom567 ***** válasza:
88%

Kedves Kérdező!

Debrecenben élünk ,általában 2x van Mihály-napi vásár 1 évben,felnőttek vagyunk, de veszünk nasit(kókuszos tekercs,nasi-fánk,fagyi,sör),sőt a férjem(52 éves) még az extrém körhitára is fel szokott ülni.Ha majd nagyobb lesz a gyerekünk(9 hónapos),biztos veszek neki valami vásárfiát.

Mi pl egy pár dolgot csak itt veszünk meg:

-kecsketej szappan

-extra chili paprika

-kézműves sör

2017. szept. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
95%

Igen, mi is mindig veszunk valamit az ilyen rendezvenyeken. Nyilvan nem esz nelkul, amig kisebbek voltak, addig a be- es felulos jatekokon kivul valaszthattak egy etelfelet (altalaban kurtoskalacs, vagy a langos a nyero), plusz valamilyen jatekot. Most mar nagyobbak, a jatek mar nem erdekli oket, illetve most mar megkapjak a koltopenzt es ok osztjak be. De maradt, ami addig, valmit enni szoktak es a tobbibol kiprobalnak ezt-azt.

De felnottkent mi is igy szoktuk, bar vasarolni en nem szoktam semmit, de valamilyen vasari kajara es egy forralt borra, sorre, vagy forro csokira mindig benevezunk.

Nyilvan ha evi 20 alkalommal jarnank ilyen helyekre, akkor mar nem lenne ez olyan erdekes, de kb 2x megyunk osszel-telen es 2x nyaron.

2017. szept. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Olyan szép emlékeim vannak az ilyen helyekről vártuk tesómmal kikor kapunk forró lángost vagy bocskor szíj cukrot :)

Mindig kaptunk valami kis játékot csúzlit, olyan jó volt.

Most a fiúnkkal együtt végig nézzük az árusokat, jó látni mennyire örül valaminek legyen az egy pici kulcstartó is. Férjem rosszabb egy gyereknél első dolgunk vegyünk neki vattacukrot :)

2017. szept. 18. 11:21
 15/25 anonim ***** válasza:
20%
Kürtőskalácsot igen, más éességet a rossz higiénés viszonyok miatt nem, és játékot sem, mert rettenetesen túlárazottak, valamint nem vagyok híve annak sem hogy minden moccanásra kapja meg amit akar. Neki az ajándék az élmény, a programok és az hogy együtt vagyunk. Körhintára annyiszor ülhet fel amennyiszer akar, tehát nem sajnálom tőle a pénzt, de abból a pénzből amennyiből ott kap egy gagyi műanyag játékot, játékboltban már sokkal komolyabbat is kaphat.
2017. szept. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:
95%

Persze, de nyilván nem minden standnál veszünk valamit. Vattacukor, kürtőskalács, minifánk, valami apró játék, emlék.


Nem élhet a gyerek mindig bio kölesgolyón. :)

2017. szept. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
96%
Hogyne vennénk. Kürtös kalácsot és valami apró játékot szoktunk venni. Nem értem mi baja a barátnődnek, ne foglalkozz vele.
2017. szept. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
91%
30 éve is szokás volt, akkor mézeskalács, vattacukor, meg valami egyszerű játék, amit akkoriban lehetett kapni. Manapság meg főleg, én nem értem mit csodálkozik a barátnőd.
2017. szept. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 2 éves lett nyáron. Augusztus 20-án pl. kürtöskalácsot evett, belekóstolt az én mustáros-hurkás csodakajámba, megkóstolta a húgom vattacukrát, továbbá szemezgetett még ebből-abból, ha volt, illetve mindenre felültünk, amire ővele felülhetek (ez pl. május 1-jén, amikor alig múlt másfél éves). Nem dagi, nem cukorbeteg, semmi baja nem lett. Ráadásul egy 5 éves sem eszik meg egy teljes kürtöskalácsot. Ha igen, akkor mást már biztos nem kér, csak inni.


5 évesen meg pláne végigeheti majd a repertoárt, pont azért, mert ezek különleges alkalmak, úgysem minden nap van kirakodóvásár, és különben sem megyünk el az összesre, így jó a egy évben van 2 ilyen alkalom az életünkben. Akkor miért is vonnám meg tőle, hogy jól érezze magát. Annyit úgysem tud megenni (legalább is ő), hogy bekómáljon tőle.

2017. szept. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Nemrég volt nálunk búcsú. Kb 1 órát voltunk kint hideg volt. 2 szer felültek a ringisre 1 szer a dodgemra meg 2 szer pecázhattak. Onnan kapott a fiam egy kisautót a lányom egy barbit választott. Kukoricát kértek. De ha vattacukrot vagy kalácsot akkor azt is megveszem. Tavaly választott a lányom egy pónit barbival ami 8000 ft volt a póni lába 2 hétig tartott
2017. szept. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!