Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan birkóztok meg vele, ha...

Hogyan birkóztok meg vele, ha mindenre NEM a válasz?

Figyelt kérdés
2 éves lesz lassan a kislányunk, és pár napja, bármit kérek, és amit idáig nevetve szívesen megtett, most NEM és elfordítja a fejét és duzzog. Ráhagyni, nem akarok mindent, így el szoktam neki mondani, miért is kell azt csinálni. Akkor pedig elkezd ordítani Apa után, üt, ver, sír, stb :( Igazából már bármit teszek, csak sír (hisztisen), pedig következetes vagyok, soha nem engedtem a hisztinek.
2010. máj. 27. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
18%

Első körben szép szó és magyarázat, ha nem, jöhet a nevelő pofon...

Apáinknak nem kellett semmit kétszer mondani.

2010. máj. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az "inkább" jött be. Igyekeztem mindent, amit csinálunk, amit kérek tőle, olyan formában előadni, hogy kalandnak tűnjön, így szívesen csinálja. Na meg a hiszti ellen bevált, hogy "szerintem nem is olyan érdekes az a dolog (amit épp nem akartam, hogy csináljon), de gyere, inkább menjünk és nézzük meg, hozott-e a postás bácsi már levelet, vagy gyere és inkább etessük meg a nyuszikat, stb. 22 hós kislányom van.
2010. máj. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, érdekes, mert Apa csak egyszer szól és már úgy is van. Pedig 90%-ban én fegyelmezem, és nem mondanám magam "lágyszívűnek". Már ha valami egy picit is nem úgy történik ahogy Ő elképzeli vagy elkezd durvulni, vagy hisztizni. Pl: megyünk enni, akkor 1 másodpercet sem hajlandó várni és szó szerint ordít.
2010. máj. 27. 12:38
 4/8 anonim válasza:
néha az is használ,ha oda paskolsz egyet a popsijára,a megfelelő időbe.
2010. máj. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: sajnos nem lehet ilyen könnyen elterelni a figyelmét. Ilyenkor úgy ordít, hogy a saját hangom nem hallom, mikor elkezdem elmondani neki, hogy ezt nem szabad, vagy ezt meg ezt kérem szépem, stb.
2010. máj. 27. 12:40
 6/8 A kérdező kommentje:
3. válaszoló: próbálkoztunk ezzel is, csak a kis paskolásra az arcomba nevet és tolja oda a fenekét, hogy még. "Agyon ütni" meg nem szeretném :)
2010. máj. 27. 12:41
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Egyetlen egyszer próbált ilyet tenni a lányom. Akkor egyszerűen otthagytam, leültem a számítógép elé és rá se néztem. Pár perc alatt csönd lett, jött hozzám, kéredzkedett az ölembe, puszit adott.

Ugyanígy csináltam egy kisfiúval is, akinek én voltam a "bébiszittere". Amikor elkezdett ordítani és földhöz vágni magát, egyszerűen átléptem fölötte, bementem a fürdőszobába és elkezdtem pakolni a mosógépet. Ott is pár perc alatt rájött a kicsi, hogy ez nem célravezető módszer. Csodálkoztak is a szülők, hogy a fenébe sikerült nekem egy délután alatt az, ami nekik hónapokig se.

2010. máj. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 27 hónapos. Nálunk is volt egy ilyen időszak. Én is eltereltem a figyelmét játékkal. Ha már üvöltött akkor nem foglalkoztam vele, csak annyit mondtam "majd szólj ha abba hagytad én addig mosogatok, stb...". Nálunk bevált a hiszi és bünti szék is. Ha otthon voltunk beültettem a székbe és mondtam neki, ha végzett a hisztivel akkor majd keljen fel... Most hasonlót csinálok amikor neki kezd valami nyafogásnak, vagy nem akar valamit csinálni, megkérdezem tőle szeretne e sírni, mert ha igen akkor most kezdjen hozzá hamarabb túl leszünk rajta. Na ezt nem érti, ilyenkor mindig elgondolkozik, és általában nem kezd neki. Ha az utcán sír, akkor a hisztimanós trükkel jövök. "Húúú pont ott szaladt a hiszti manó, de te nem láttad mert sírtál, húúúúúúú a sarkon befordult, megkeressük? stb... " Ez nálunk bejött...
2010. máj. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!