Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves lányomat hogyan...

2,5 éves lányomat hogyan lehetne rávenni a bilizésre?

Figyelt kérdés

Tudom, nem szabad erőltetni!

Vettünk neki szép bilit, szereti, játszik vele, rá is ül, de CSAK ruhástól!

Amint leveszem róla a pelenkát és úgy próbálom meg ráültetni, elkezd sírni és mindenhogy tiltakozni, hogy úgy nem akar ráülni. :(

Ja és nem hideg a bili, illetve a lakásban is kellemes meleg van, nem az az oka.

Valami ötlet, trükk?



2017. szept. 26. 15:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én kérdeztem ezt (máshol), egybehangzóan azt a választ kaptam, hogy ez annak a jele, hogy korai a próbálkozás
2017. szept. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az én 2,5 évesem sem ül rá,csak föléguggol. Ha mondom,hogy ülj rá akkor sír. Már ügyes,nem megy mellé nagyon a dolog. Nemtudom mitől félhetnek,ő is csak ruhában ül rá. Ha a wc-hez viszem,hogy próbálja ki,akkor nagyon megijed,ugyhogy azt sem tudom,hogy lehet leküzdeni benne ezt a dolgot. Nadrágját lehúzza magátol,északa is felkel,szól,hogy pisilni kellene,de ráülni az istennek se ül
2017. szept. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Az én lányom 3 múlt, ráül, de bele nem pisilne vagy kakilna a világ minden kincséért sem. Szólni utólag szól csak, ha van rajta pelenka, ha nincs rajta pelenka, akkor előtte. De csak pelenkába hajlandó, inkább bepisil vagy kakil, ha nem adok rá.


Én is meghallgatnám az ötleteket. Érti ő, szabályozni is tudja a dolgokat, de valami még sem áll össze.

2017. szept. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 piroska és a farkas ***** válasza:
75%
De ha tudod, h nem szabad erőltetni, akkor miért erőlteted?? Várj! Teljesen isőben vagytok még.
2017. szept. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Piroska :)

Szerinted az, hogy megmutatom neki a bilit, illetve megpróbálom ráültetni, erőltetés? Komolyan?

2017. szept. 26. 16:43
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, hogy nem engedem, h felálljon, vagy egész nap nyaggatom vele.

Egy-egy kísérlet után napokig elő se veszem a bilit. ;)

Ha nem mutatnám meg neki, szerinted honnan kellene tudnia, hogy mire való?

2017. szept. 26. 16:45
 7/15 anonim ***** válasza:

Sehogy nem lehet rávenni. Nem attól lesz szobatiszta, hogy tudja, hogy milyen szép a bili és rá is lehet ülni. Az nem baj, ha megismeri vagy tudja, hogy mire való. De addig úgysem lesz szobatiszta és nem fogja használni, amíg meg nem érik meg rá az idegrendszere.

Vagyis először felismeri az ingert, hogy kell neki, majd pedig vissza tudja tartani, amíg szükséges. Ha ezeket nem tudja, akkor addig neki a bili nem jelent semmit, tehát nyugodtan eltehetitek, mert úgysincs értelme. Nem fog segíteni abban, hogy megérjen rá.

2017. szept. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#7 Ez már megvan, tudatában van, hogy pisilnie kell. Legalábbis több példa is volt rá, hogy szólt előtte, viszont ha rá akarom ültetni pelus nélkül a bilire, az ellen tiltakozik.

A wc viszont érdekli! Sokszor bejön velem pisilni és mutatom neki, hogy anya oda pisil és érdeklődik, nézi, mutatom, hogy eltűnik amikor lehúzzuk, stb.

Lehet, hogy érdemes lenne egyből wc-re szoktatni szűkítővel?

2017. szept. 26. 18:39
 9/15 piroska és a farkas ***** válasza:
40%
Igen, erőltetés.
2017. szept. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Vicces vagy. :-)

Na menj, keresd tovább a nagymamát! :D

2017. szept. 26. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!