Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék nagyon féltem a...

Mit tehetnék nagyon féltem a lányomat, de a hozzáállásomon nem tudok változtatni?

Figyelt kérdés

Borzasztóan komplikált eset a miénk.

Van egy nővérem, aki pont egy évvel idősebb nálam. Teljesen mások vagyunk, akár külsőleg, akár belsőleg. De igazából nem is ez a gond. A gond az, ahogyan ezt a család kezeli. Sajnos a kicsi korkülönbség miatt folyton úgy éreztem, hogy mi mindig valahogyan egyként voltunk kezelve. Például ha kaptunk valamit a nagyszülőktől, akkor az ugyanaz volt egészen nagy korunkig. Ők önkényesen kijelölték, hogy a nővérem kapja a rózsaszín dolgokat én meg a (legtöbbször) a lilát vagy amilyen más lányos színű volt az adott ajándék. De mindig UGYANAZ!

Ő sokkal nyugodtabb nálam, szeretett könyvet nézegetni már, amikor kicsik voltunk is, én a mai napig szinte gyűlölök. De ez soha senkit nem érdekelt, én is abból a sorozatból kaptam mindig. De még ez is elnézhető lenne. Viszont a különbségek egyre jobban kiütköztek rajtunk. A nővérem mindig nagyon tisztelettudó volt a szüleinkkel szemben (amiért egyébként tisztelem is), képes mindig most is úgy látni a dolgokat, hogy "minden rendben lesz", nem igazán megy bele a vitába, mert hiszi, hogy "majd megnyugszik és másként látja majd a dolgokat". Csodálom érte, mert én erre soha nem voltam képes. A szüleinkkel is állandó vitában voltam, szörnyű volt például ilyen szempontból a tinikorom. Ennek ellenére ki egyáltalán soha nem maradtam, mindig tudták hova megyek. A nővérem egyébként gyakrabban járt el otthonról.

Tanulmányainkat tekintve: elkezdte az egyetemet, de nem fejezte be, én befejeztem. Mindig én voltam a jobb tanuló, ő meg az, akinek segítség kellett. Mindig nekem mondták azt, hogy üljek le egyedül tanulni, mert nekem megy, ő meg az, aki segítségre szorul. Engem azért mert sokkal elevenebb voltam, szerettem minden rosszaságot, a szüleim szemében mindig én voltam a negatív példa. Ő túl jó volt, én meg túl rossz.


Ettől függetlenül tudom, hogy szeretnek a szüleim, egyszerűen néha úgy érzem, hogy őt sokkal jobban. Ezerszer hallottam anyánktól, hogy "Ő sohasem csinált ilyet... Neki nem kellett mondanom... Te miért nem érted meg?, stb..." Ja és ami bennem szörnyű nyomot hagyott például az, hogy a nővéremnek van egy "védjegye", a haja, ami valóban különleges európai nőknél. Egyébként a nővérem valóban gyönyörű nő, ezt sohasem tagadnám, de úgy gondolom, hogy én sem vagyok csúnya, én sokkal sportosabb vagyok, ő inkább az a "vékonyka" típus. Szóval, amikor kicsik voltunk, nála ez a "különlegesség" akkor jelentkezett. (kb 7-8 évesek voltunk). El volt ájulva tőle a család. Nekem semmi extra nem volt a hajammal, csak a színe. Egyik nap nekem megdicsérte a tanítónőm a hajamat, kiengedte az örökös copfból (anyánk nővéremnek engedte, hogy le legyen engedve, mert neki nem volt olyan hosszú, de nekem nem). Hazamentem és meséltem, hogy nekem azt mondták, hogy milyen különleges ez a szín. Erre közölte anyám, hogy kössem már fel, meg nézzek tükörbe mennyire szanaszét áll.

Érdekes, mert ettől függetlenül a testvéremmel nem veszekedtem az átlagosnál többet, bár azért ez volt vitatéma közöttünk.


Ezt le kellett írnom, mert lényeges. A "baj" ott kezdődik, hogy 3 hónap különbséggel szültünk. Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok csak azért imádkoztam, hogy ne legyenek egy neműek. Erre természetesen lányokat szültünk. Az övé az idősebb. Már 2,5 évesek és úgy érzem megbolondulok. Most vele ugyanazt csinálja anyám, mint velünk. Pedig a nővérem lánya egyáltalán nem olyan angyalka, mint ő volt. Az a gond, hogy lassan attól tartok a nővérem lányára tekintek majd másként, pedig tudom, hogy egy tündér, de benne látom azt a személyt, aki mellett a lányom majd kevesebbnek kell, hogy érezze magát, úgy mint sokszor én is. Valószínűleg egy csoportba fognak majd járni például. Én nem akartam, de én választottam ki az ovit korábban, nem fogom azért átvinni egy rosszabba, mert anyánk rábeszélte arra a nővéremet is. Egyébként anya mind a kettőre ugyanúgy sokat szokott vigyázni, nincs az, hogy az enyémre kevesebbet. De már most mond olyanokat, hogy "add oda neki, mert látod, hogy mennyire szeretné!". Az enyém is 2,5 éves, ő is szeretné mondjuk azt a játékot, miért kell, hogy odaadja, ha egyszer nála van?

Mondtam már anyámnak, ő meg jön azzal, hogy ő pont ugyanúgy szereti őket, mint minket is...


Hogyan érjem el, hogy ne legyen ellenszenv benne az iránt a kislány iránt és hogy véletlenül se adjak ebből át a lányomnak? Mert ezt nem szeretném. A nővéremet sem akarom bántani. Én látom magamban azokat a tulajdonságokat, amiktől valamilyen szinten több vagyok, mint a nővérem és látom azokat is, amelyektől kevesebb vagyok, mint ő. Szerintem normális az önbecsülésem is. Egyébként azért sem szóltam, soha, sőt támogattam őket, ha véletlenül tudtam, hogy kellene valami nekik, mert nálunk azért rosszabbul állnak a nővéremék (nem a létminimum alatt élnek, csak rosszabbul, mint mi). Van, hogy annyira borúsan látom a dolgokat, hogy inkább megszakítanám az egész családdal a kapcsolatot. Persze aztán kitisztul a fejem és rájövök, hogy mennyire fontos a szeretet és hogy mennyire csodálatos környezetben nőttünk fel (minden megkaptunk, talán ezzel kompenzált anyám), és ettől függetlenül biztonságban érezhettük otthon magunkat, ezért pedig köszönet jár, tudom. De attól tartok bennem nagyon versengés lesz, mint mondjuk a lányomban. Nem mondom, hogy biztosan így lesz, de ettől nagyon félek. Nem akarom ezzel tönkretenni a lányokat vagy a kapcsolatukat. Ti mit javasolnátok nekem?


Köszönöm, ha volt idegetek végig olvasni!



2017. márc. 7. 20:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Hát, engem is meglepett, hogy végigolvastam. Nézd, veled van a probléma és nem a családoddal, egyetlen épeszű példát nem tudtál felhozni, amikor a nővéreddel kivételeztek volna, de te úgy érzed el voltál nyomva és emiatt meg akarod szakítani a kapcsolatot velük (!?). Szerinted ere elegendő ok, hogy te a lila cuccokat kaptad a tesód, meg a rózsaszínt? Szedd össze magad és fordulj szakemberhez!
2017. márc. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Biztosan nem tudtam úgy kifejezni magam, ahogy én ezt az egészet gondoltam. A lényeg nem a színen van, hanem azon, hogy lényegében mindig úgy kellett élnem, hogy őt látták a szüleim tökéletesnek, és nekem őt jelölték ki követendő példának. Szerintem anyám igenis megpróbálta elnyomni a személyiségemet, mert nem olyan voltam mint a nővérem.
2017. márc. 7. 21:56
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

Ne foglalkozz az első rosszindulatù unalom űző kommenttel!


Ŕn csak annyit tudnek tanàcsolni, hogy ha anyukàd nem veszi èrszre magàt akkot a te feladatod lesz ezt kompenzàlni, tehàt mond a lànyodnak a pozitìv èpìtő dolgokat pl.: te különleges vagy, büszke vaguok ràd stb stb.

ès sose hasonlìtsd a màsik gyerekhez (se az unokatesòjàhoz, sem a többiekhez!).

Ès ha anyukàd azt mondja a kislànyodnak hogy add oda neki mert ő mennyire szeretnè, akkor talàn mond olyankor a kislànyodnak hogy milyen okos ès odaadò kislàny vagy, de ha a te kislànyodnak is tetszene egy jàtèk ami a màsiknàl van sztem nyigodtan elkèrheted neki, hogy ne azt tanulja meg a kislànyod h mindent neki kell "nèlkülöznie"

2017. márc. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

Előző vagyok:


Ezek igen is fontos dolgok, mègha nem is tűnik annak!


Nem kell szègyelned, nem kell ùgy èrezned hogy csak te gondolod tùl komolyan!


Ezek az aprò dolgok nagyban befolyàsoljàk a nèzetet arròl hogy hol is van a helyed a vilàgban, főleg ilyen picinek.


Ha valakit hàttèrbe szorìtanak akkor azt tanulja meg hogy neki ott a helye, neki mindig adnia kell, kapni nem kap ezèrt nem is kèr, ès ezek irigysèget okoznak, dühöt ès ezek az èrzèsek miatt mèg szègyen èrzetet is

2017. márc. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
28%
Kedves hármas nem kértük ki a véleményedet szerintem. Végigolvastam az egészet, semmi extra nem volt benne, lehet, hogy valóban nem írta le jól a kérdező, ezt nem tudhatom, de semmi komolyabb negatívum nem volt a nevelésében a leírtak alapján, valószínűleg azért vettek egyforma ajándékot, hogy semmiképpen se kivételezzenek, az ilyen szülő nyilván mindkét gyerekénél egyforma bánásmódot alkalmaz. Itt a gyk-n egy csomó fiatal arra panaszkodik, hogy a testvére többszázezres ajándékot kap, ő meg semmit, vagy, hogy még enni sem adnak neki, na az probléma, ez viszont szerintem nem.
2017. márc. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

Szòval nyugodtan nyisd ki a szàdat, a leìrtak alapjàn ki is szoktad :)


Ès ha 20szor, akkor 20szor elmondod anyukàdnak hogy ezt ne csinàlja! Mert a te gyerekednek lesz rossz.


Te vagy az anyukàja, a te felelősèged ès en mindig arra gondolok ha kellemetlen szituba keveredek pl anyòsommal a nevelès tèren, hogy ha kellemetlen ha nem, nekem kell kiàllnom èrte. Ha nem tetszik neki, akkor is az lesz amit èn mondok mert èn vagyok az anyja.


Szerencsère pàrom is mellettem àll gyermek nevelès tèren :)

2017. márc. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Nem làtod a lènyeget sztem..


Nem az a problèma sztem h egyforma ajàndèkot kaptak, hanem az h ő mindig a lilàt, ès nem volt vàlasztàsa sem ès beleszòlàsa sem.


De persze lehet az is hogy èn a sajàt èlmènyeimet is belelàtom

2017. márc. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%

Ha szted ez nem problèma akkor nem èrtem mièrt kommentelsz?


Ès mèg sèftegeted is...Nèzz magadba ès segìts azokon akik szerinted ràszorulnak ;)


Szèp napot!

2017. márc. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%

Ès azt is fèlre èrtetted h meg akarja szakìtani a kapcsolatot a csalàdjàval...


Ez egy kòsza gondolata volt amit düjèben gondol: "kitisztul a fejem ès ràjövök...."

2017. márc. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

Már nem azért, de az ajándékot azért legtobbszor kapja és nem választja az ember. Szerintük a nővére rózsaszín, te meg lila - na és? Nálunk én voltam az idősebb, a húgom 3 évvel fiatalabb. Nálunk az "ő még kicsi" elv érvényesült, tehát az én születésnapom ő is kapott ajándékot, meg 16 évesen is, én sosem kaptam az övén. Vagy a torta: te már nagy vagy, neked nem való, mondta apám, amikor 8 éves voltam - a húgom a mai napig kap, pedig már elmúlt 40. Na és? Ez van. Ettől én nem utálom a szüleimet.

A gyerekedet meg anya jól kezeli, azzal sincs semmi gond. Az ember, ha látja, hogy az egyik gyerek szeretne valamit, ami a másiknál van, akkor raveszi, hogy adja oda. Ha neked ez nem tetszik, ne bízd anyadra a gyereket

2017. márc. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!