Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan biztosítsak olyan...

Hogyan biztosítsak olyan "szünetet"a gyermeknek, ahol mindent szabad es el is mulik a szabályok okozta frusztrácioja?

Figyelt kérdés

Hiába járunk pl játszótérre, játszóházba, stb, mégis kezd olyanná válni a kapcsolatunk, mint az óvodában.

Persze nem tiltással nevelek, hanem eltereléssel sokszor, mégis már olyanokat mond, hogy vigyenek el a tűzoltok, ő inkább egyedül vacsizik, lefekszik és főképp játszik.

Nos "egyedül" át megy kisvandálba..függönyt leszed, virágot szétborit stb.

Ugy érzi, itthon is, ahogy az oviban is, hogy szabályozott keretek között él, ami nem is lenne gond, ha nem frusztrálná.


Néha örül is, ha elmegyek itthonrol! Vagy ma is ugy aludt el, hogy azt ismételgeti, "be kell tartani a szabályokat", ahogy a rendőrös kreszoktatos mesében hallja, es folytatja a sorolással hogy nem szabad dobálozni, nem szabad virágot boritani, én probalom ezeket is gyors ellensulyozni es azokrol beszéltetni, hogy de szavad labdával dobálozni, hintázni es ugye milyen jot libikokáztunk a jázszotéren is.


Vagy ez csak ilyen korszak?


2017. szept. 30. 22:57
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves?

Nem vagy túl szigorú vele?

2017. szept. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

4

Nem gondolom, hogy szigoru lennék, persze sok a szabály, dehát sokszor olyat szeretne, amit nem kéne és ezért.


Pl amikor eldobta a telomat, kiakadtam, de beszéltünk rola és akkor azért tette, mert ő is szeretne telefonálni, de nem lehet. Igy probálok sokat beszélgetni vele a játéktelefonján. Ilyesmik mennek. Es valahogy ugy érzem a gyereknek ez igy nem jo.

2017. szept. 30. 23:19
 3/29 A kérdező kommentje:

És amikor pl játéktelefonál, közli, hogy felhivja a doktornénit és megmondja neki, hogy csúnya volt anya. Kérdezem, hogy mi rosszat tettem, erre rám szol, hogy "nem szabad semmit, csúnya dolog".


Hogy oldjam fel benne ezeket?

2017. szept. 30. 23:42
 4/29 anonim ***** válasza:
86%
"Persze nem tiltassal nevelek" - tessek, itt a kovetkezmenye. Erdekes engem es a testvereimet tiltassal neveltek, es nem csinaltunk ilyeneket. Kepzelem, mit kaptam volna, ha leszedem a fuggonyt...eszembe nem jutott volna. Szoval sztem szedd ossze magad es neveld normalisan, mert nem normalis, hogy ilyeneket megenged maganak. Marmint hogy igazabol te engeded meg neki, mert hagyod.
2017. szept. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
75%
Engem is tiltassal neveltek es meg visszafeleselni sem mertem nemhogy dobalozni es a tobbi. Anyumnak eleg volt ram neznie es mar tudtam , hogy ajjajj , ezt nem szabad. Pl akkor epp a ceruza hegyet akartam kitorni vagya falra firkalni.😀 Sosem bantott , hanem elmondta eloszor szepen , h miert nem szabad. Vissza kerdezte , h mit ertettem meg belole. Ha ujra csinaltam vna amit nem lehet erejesen ram szolt de nem kiabalva. Utana mar nem kellett szolnia olyanert amit elmondott csak ram neznie. Lehet tul sok mindent tiltasz es ugy erzi , h semmit sem csinalhat.(?)
2017. okt. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Mindenesetre ha még nagyobb lesz, es nem változik semmi, nem fogok vele birni


Mintha egy önmagát gerjesztő ördögi körben lennénk. Folyamatosan határokat szeg meg, igy folyamatosan rászolok. Néha kiabálok már :(

Ebből megint az van mintha semmit nem lenne szabad, dehát amit csinál, abbol johogy semmit nem is szabad, mert a végén a lakást is ránk gyujtja. Na ezt sem szabad..


De. Pont keresem neki, jatszunk, mutatom, hogy mit hogyan szabad, majd veszek tarsasjátekot is, hogy lássa szabályok közt is jo játszani, de szoval mégis az marad meg benne hogy csak le van korlátozva.

2017. okt. 1. 00:14
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden apróság miatt ugrasz azonnal, akkor nem csoda, ha berögzült neki, hogy semmit sem szabad melletted csinálnia.


Miért nem oldod meg kreatívan a dolgokat? Ha kiborította a virágot, akkor vedd elő a virágföldet, ha eltört, akkor új cserepet, neked egy rendes lapátot, neki a kislapátot, és ültessétek el újra, együtt. Közben elmondhatod, hogy rossz volt a virágnak föld nélkül és a gyökere is megsérülhetett. Tanul is belőle, és meg is érti, miért nem szabad kiborítani.


Ha telefonálni szeretne, akkor telefonáljon. Nem hiszem, hogy nincs egy nagymama, keresztszülő, vagy akár apa nem ér rá napközben 2 percre telefonálni. Szintén meg lehet beszélni, hogy nem lehet mindig, mert a mamák főznek/idősek és pihennek/dolgoznak/tököm tudja, mit csinálnak, apa is dolgozik, stb. De ettől függetlenül a telefonálás nem tiltott dolog, csak megvan a maga ideje.


Ha látni fogja, miért tiltod a dolgokat, és elmagyarázod a mögöttes tartalmat, illetve nem ok nélkül tiltasz mindent, akkor át fogja látni az ok-okozati viszonyt és nem fog elkanászodni.

2017. okt. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
82%

Apukámnak sosem mertem volna így szemtelenkedni, egyik testvérem sem, pedig soha nem kiabálva vagy veréssel nevelt. Lehet pont ezért. Sosem borult ki velünk szemben, de amikor csúnyán néz ránk már abból is értünk, ami "nem szabad" volt az az is maradt.

Anyum egyszer be csukott a szobámba, ki se mertem nyitni, meg is jegyeztem.

Következetesnek kell lenni mindig, határozottnak.

Nevelési tanácsadó?

2017. okt. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
67%
Igaz kicsi meg a babam tapasztalatom hasonloban sincs es azt is tudom , h nem lehet ovi utan sem 100%ban mellette lenni. De lehet en megprobalnam azt , h ha dolgom van megkernem , h segitsen nekem egy kicsit pl mosogatni (O csak pancsolna ugyis v tenyleg segitene) , hajtogatni (adogassa a ruhat es tegye le amit ossze hajtottal) stb. Rajzoljatok kozosen v gyurmazzatok amihez kedve lenne , igy nem lenne ideje arra , h rosszalkodason torje a buksijat es lehet h van felesleges energiaja amit nem tud kiadni.
2017. okt. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
70%
Sportolni nem tudod elvinni? Lehet, h csak a fölösleges energiáit kellene levezetnie.
2017. okt. 1. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!