Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mennyire hagyjátok a...

Ti mennyire hagyjátok a játszótéren hogy azt csináljon a gyereketek amit akar? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Hétvégén egy ismerős anyukával és annak a kisfiával játszótereztünk.

Én úgy szoktam, hogy ez az ő ideje, hagyom had csináljon amit csak akar, amíg azzal nem zavar másokat, vagy nem veszélyes.

Pl. hagyom hogy a homokba feküdjön és betemesse magát, nem érdekel hogy piszkos lesz a ruhája, de azt nem hagyom hogy dobálja a homokot, mert az belemehet a másik gyerek szemébe.

Vagy hagyom hogy hason csússzon le a csúszdán, de azért rászólok ha a sáros cipővel azon a részen akar felmászni ahol mások lecsúsznak.

Az ismerős anyuka egy idő után rámszólt, hogy minek izélgetem ennyit a gyereket, hagyjam már békén, mert így nem hagyom szabadon játszani, és hogy ne avatkozzak a konfliktusokba se, mert majd a gyerekek megoldják egymásközt... de most ne szóljak rá, ha nem hagy lecsúszni egy kislányt, igaz hogy csak viccből, de a kislány nem tartja viccesnek és már ott sír, mert majd megoldják?...Vagy ne szóljak ha szórja a homokot a másik fejére?

Én ott úgy leblokkoltam, hogy így rámszólt, hogy nem mondtam rá semmit, de itthon azért azon gondolkodtam, hogy csak nem hagyhatok mindent rá, meg akkor sem ha az egy játszótér, és azért van ott hogy kitombolja magát...

Kinek van igaza?...

Komolyan nagyon érdekel, hogy ezt ki hogy látja!


2017. okt. 9. 12:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Egyértelműen neked van igazad. Csináljon amit szeretne, persze, de mértékkel. Azért kellenek oda is a határok.
2017. okt. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Neked van igazad.

Sajnos rengeteg az ostoba no, aki nem szol ra a gyerekere, ha az szorja a homokot, en ilyenkor raszolok masera.

2017. okt. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is neked van igazad. Szerintem is az a jó, hogy szabadon játszik, de azért vannak olyan dolgok, amiért rá kell szólni. Én meg pont az ismerősöd féle anyukáktól vagyok rosszul, aki semmiért sem szól rá a gyerekére. De hát valahogy meg kéne tanulni, hogy mi a jó, mi a rossz, mi veszélyes. Ha soha nem szól rá, akkor a gyerek honnan tudja, hogy pl. nem szórjuk a homokot a másik arcába?
2017. okt. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
egyetértek veled. utálom az ilyen anyukákat akik nem szólnak rá a gyerekre, pedig a többi gyereket zavarja.
2017. okt. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Én is pont olyan típus vagyok, mint te, kérdező! Amíg nem ön- és/vagy közveszélyesek a gyermekeim, addig abszolút hagyom Őket felfedezni, önállóan tevékenykedni. Sőt, azt imádom a legjobban, amikor olyan koszosak, sárosak, mint egy kismalac, akkor tudom, hogy igazi gyermekek módjára szó szerint a sarat túrták.

De az alapvető közösségi szabályokat mindenhol betartatom én is Velük. A kérdező által említett példák mind ilyenek. Mindemellett én nem értek egyet azzal, hogy hagyni kell a gyerekeket maguk között elrendezni a konfliktusaikat. Addig, amíg egy kis 2-3 (akár 4) éves kisgyermek még nem alakította ki a maga kis konfliktuskezelési technikáit, addig igenis segíteni kell neki a helyes példával. Hiszen honnan tudná, hogy mi a helyes reakció? Egy kisgyermek még ösztönből cselekszik, sokszor odacsap, akár harap is, meg kell tanítani levezetni a feszültségét. A lehető legrosszabb, ha kiszállunk ilyenkor a helyzetből, ezzel ugyanis csak fokozzuk a gyermekben lévő bizonytalanságot, azt az érzést, hogy ő még nem tudja helyesen kezelni a helyzetet.

2017. okt. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Neked van igazad. A gyereket nevelni kell, a játszótéren is, nem pedig hagyni, hogy egy neveletlen hülye gyerek legyen.
2017. okt. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Egyetertek, szerintem is neked van igazad
2017. okt. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Neked van igazad. Nem szólok én se rá ha a kereteken belül játszik. A hason csúszást nem engedem mert ahol lakunk nagyon magas a csúszda alja. Egyszer nem figyeltem, hason csúszott csak azt láttam, hogy már a végén van és majdnem eltört a gerince. Sírt is hogy fáj. A homokba megtartotta a felső testét és az alsó teste felrepüpt.
2017. okt. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Igazad van, és ne agyalj ennyit mások véleményén! Én ennyit sem hagyok neki, a homokozóba belefeküdni például tuti nem, hason csúszás is csúszdafüggő, és totál nem érdekelne, ha valaki ezt szóvá tenné nekem.
2017. okt. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%
Feknőttkorban is addig csinálhatod azt, amit akarsz, amíg másoknak nem ártasz vele. Épp ezért a homokdobálásért, csúszdasározásért, mások akadályozásáért igenis rá kell szólni.
2017. okt. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!