Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak a 2,5 éves...

Mit csináljak a 2,5 éves fiammal? A játszótéren csak velem hajlandó játszani, ha hangosabban szólnak hozzá sír, és haza akar menni.

Figyelt kérdés

Nem újkeletű a probléma, eddig mindenki azt mondta, majd kinövi. Hát nem úgy tűnik. Mindig a szokásos kis barátai vannak kint, lányok, és fiatalabbak nála, szelídek, aranyosak, keresik a társaságát. Nem úgy ő. Mindig rángatja a kezemet, és a játszótér legtávolabbi pontjába húz. Ha 1 métert eltávolodom, már hív. Bosszantja, ha beszélgetek az anyukákkal, ne adj isten, kedves vagyok más gyerekekhez.

Ha véletlenül valamelyik gyerek rászól, hogy add ide, vagy ne csináld, az ölembe fúrja a fejét, majd torkaszakadtából sír & üvölt, hogy haza akar menni.

Nem túlzás ez? Mi lesz vele az oviban?

Néha úgy érzem, nincs is értelme lemenni vele a játszótérre.


2011. júl. 1. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Próbáltad már azt, hogy teljesen lekötöd a figyelmét a kedvenc játékával pl. homokvárépítés, és közben odahívod a többi kisgyereket? Nem rögtön 10-et, mondjuk 1-2 kicsit.

Szépen, lassan vond bele őket is a játékba, de úgy, hogya gyerkőcöd ebből ne vegyen észre semmit se. Ha mégis felfigyel rájuk, akkor a gyerkőcödre koncentrálj. Tereld el a figyelmét kérdéssel. pl. Így jó lesz a homok? stb..

Egy idő után észre se fogja venni, hogy több kisgyerekkel együtt ül a homokozóba.


Fontos, hogy szocializálódjon. Ezzel most nem azt értem, hogy antiszociális a gyermeked, ne értsd félre, de az oviba így nem fog 'megmaradni'.

Minél több gyermekkel kell találkozni, játszania, de szépen fokozatosan!

2011. júl. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is hasonlóan viselkedik,mint a tiéd.Vannak jobb és rosszabb időszakaink.Ő már elmúlt 3 éves.2,5 évesen sem akart mással játszani,de akkor még nem félt annyira,hanem ha a közelébe jött egy gyerek akkor meg akarta csapni,szóval kínos volt elmenni vele gyerekközösségbe.Most az a helyzet,hogy nem is akart játszótérre menni,ill.megkérdezi előtte,hogy ugye ott nem lesz senki?Hát legutóbb már attól megijedt,hogy félé futott egy kisgyerek,szinte remegett annyira félt és a hangosabb zajoktól is összerezzent.Strandon a medencébe nem mert egyedül bemenni,mert ott volt egy 1 év körüli baba.Most kezdi az ovit.Nagyon aggódom,hogy mi lesz így vele.Annyi,hogy most itt nyaralnak az öcsém gyerekei és velük teljesen elvan,nem is keres,egyedül eljátszanak az udvaron,szóval felbátorodott,még a játszótérre is szívesen megy.Mi elhatároztuk,hogy amennyit tudjuk annyit visszük gyerekek közé.Talán megszokja egy kicsit.
2011. júl. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mi is minden gyerekprogramra elvisszük (a védőnő is ezt tanácsolta), zenebölcsi, gyerekkoncertek, gyereknapi rendezvény, stb.

A zenebölcsit még úgy-ahogy élvezi, de eddig egyik gyerekprogramon se érezte jól magát. Folyton haza akar menni.

A játszótéren ha közeledik hozzá egy gyerek (akit még ismer is), azonnal eldobja ami a kezében van, még a motorjáról is leszáll és átengedi.

2011. júl. 1. 15:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Pici korától hagyod neki, hogy más is foglalkozzon vele vagy az a nagyon védelmező anya tipus vagy?


Nálunk is ilyen helyzet volt, aztán rá jöttem, hogy keveset engedem másokkal együtt lenni! Bevezettem a mamáéknál alvást elég hamar és a lányomat szinte kicserélték! Mindenkit szeret, imád, rohan az emberek után, mindenkinek köszönget...!

Lehet a bölcsi vagy az ovi fog megoldást jelenti számotokra!

2011. júl. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok védelmező anyatípus, bár legtöbbet velem van, ez tény. A nagyszülők messze laknak, de ha velük van egész nap, engem nem keres. Ha az apja hazajön délutánonként, akkor szintén megszűntem létezni számára, tehát nem arról van szó, hogy túlságosan összenőttünk.
2011. júl. 2. 11:55
 6/9 anonim ***** válasza:

2,5 éves a fiam szintén, picivel több:) a te fiad régóta beszèl? Mert a fiam csak nemrég, és azóta kicsit nyitottabb. Csak velem játszik a játszón, nem megy oda senkihez, de most, mióta beszélget jobban, nem szalad el a gyerekek elől, hanem figyeli, hallgatja őket és utánozza, amit mondanak. De a homokozóba nem ül be épieni , ez még messze van:(

Szinte mindig velem van. Nem aludt még sehol. Csak én etethetem/itathatom/pisiltethetem, ha mondjuk papával játszik és pisilni kell, megkeres. Amugy meg elzavar, mert ő most papázik:) tegnap gyerekek voltak vendégsègben nálunk, ritka eset. Előre megkértem, hogy engedje játszani őket a cuccaival, igy nem volt gond. De akkor sem velük játszot, hanem a szokásos mód velem. Inkább csak figyelte őket. De fràszt nem kapott és láthatóan örült nekik. Nagyon lassan, de látok kis fejlődést. Kinövik, csak majd 5 éves korukra, nem 3:)

2011. júl. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az én fiam nagyon korán beszélt, 2 évesen már rendes, hosszú mondatokban fejezte ki magát.

Aranyosak vagytok, hogy próbáltok segíteni!

2011. júl. 3. 14:25
 8/9 anonim ***** válasza:
8:10-es vagyok. Hát akkor nincs konkrét összefüggés a beszéd és zárkózottság közt:) ezek szerint a fiam csak fejlődik. Lassan ugyan, de van javulás. Én nem eröltetem jobban a közösséget, mert láthatóan nem érezte eddig jól magát a gyerekek közt. Attól még fusztráltabb lett, ha csakazért is eröltettem, nem vittem haza, ha kérte. Legközelebb be sem ment a játszóházba velem, mert persze egyedül az kizárt! Tegnap fél órát egyedül játszott 5 éves unokatesójával, ami nálunk csodaszámba megy...:) mi lesz velünk az oviban? Te nem tartasz tőle, hogy meglincseli az ovónőket, ha azonnal nem jön anya?!? Be van iratva a fiam, mive október végi, én csak tavasszal adom be. Itt egy nap a beszoktatás...érdekes lesz:(
2011. júl. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én nem tartok tőle, hogy meglincseli az óvónőket, inkább attól félek, hogy befordul, és még különcebb lesz.

Ma is lent voltunk a játszótéren, megjelent egy ismerős gyerek, reakció: menjünk haza :-(

Én ilyenkor nem viszem haza. Hátha megtapasztalja, hogy mégiscsak jó együtt játszani valakivel.

2011. júl. 4. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!