Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi baja van a fiamnak?

Mi baja van a fiamnak?

Figyelt kérdés

2-3 hete minden este bekattan, és egyszerűen nem tudok rájönni, hogy miért. Minden este, ha menni kell aludni, elpattan nála valami. Legtöbbször már a nappaliban elkezdi a cirkuszt, de legkésőbb a szobájában. Először húzza az időt, aztán ha sürgeti az ember, elkezd üvölteni, csapkod, rugdal. Nem eszementen, hanem direkt.

Volt már beszélgetés (minden eset után megbeszéljük), büntetés (minden ilyen alkalommal elmarad a könyvolvasás), nem tudom, mi tehetnék. Azt sem, hogy miért akad ki ilyen szinten (tudom, egy gyerek sem akar aludni menni, de azért a rugdosás túlzás).

Mindig mondjuk neki a programot, nem éri meglepetésként, hogy mikor kell aludni menni.

Ma is könyvtárban voltunk délután, kerestünk ki könyveket, hazajöttünk, játszottunk, vacsora, megnézett egy műsort a tévében, aztán megint jött az előadás.

Van másnál is ilyen? Mit kell ilyenkor tenni? Én nyugodt maradok, nem kiabálok vele, sosem ütöttük meg, nem is fogjuk. Nem tudom, honnan jön ez az egész.


2017. okt. 9. 20:10
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
53%
Lehet hogy a tv a gond. Barátnőm kisfia attól mindig be pörög. Amúgy hány éves?
2017. okt. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves? Nem mindegy.
2017. okt. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
34%

Az én gyerekem majdnem mindig szól, hogy aludni akar menni este. 3 éves, már egy órája kidőlt.


Ő akkor nyűgösebb, ha túl sok dolog történt aznap, és nehezen dolgozza fel. Pl nálunk nincs délután program, csak délelőtt, így az izgatottsága miatt max a déli alvást hagyja ki, estére meg le tud nyugodni.


Időzíts programot hétvégén délelőttre, minden délután és este legyen nyugi, szabad játék, udvar, benti kézműveskedés. Ahogy nő, egyre nehezebben fog aludni, ha előtte programozott.

2017. okt. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
52%
Ja és nálunk minden este megy mese, amíg vacsit csinálok és megesszül a gyerek úgy alszik, mint a bunda. Az alvása is nyugodt, ritkán ébred.
2017. okt. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Hány éves és mikor akarod lerakni.
2017. okt. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Lehet túl fáradt?
2017. okt. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Bocsánat, az lemaradt... 4,5 éves.

Most fél 8-kor mentünk volna az ágyba, akkor még van egy kis olvasás, és utána alvás.

2017. okt. 9. 21:34
 8/27 A kérdező kommentje:
Napközben már jó ideje nem alszik. Oviból 3-kor hozom el, fél 6-ra értünk haza. Utána játszott. És hiába beszéljük meg minden nap, hogy nem lesz cirkusz, hogy lesz az este, sosem sikerül cirkusz nélkül. Legalábbis egy ideje, előtte nem volt ez a gond.
2017. okt. 9. 21:38
 9/27 anonim ***** válasza:
Az nagyon korán van neki szerintem. Próbáld megy fél órával vagy órával később.
2017. okt. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
85%
Fel 8 rèm koran van! Nekem a 2 evesemet kb 8- kor szedem ki a kadbol, utana van meg tejcsi, mese es relax. Kb 9 korul alszik el.
2017. okt. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!