Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fitymaletapadás 3,5 évesen,...

Fitymaletapadás 3,5 évesen, műttessem, vagy ne?

Figyelt kérdés

Az orvosok szerint mivel vizeletvezetesi gondokat nem okoz, 10 éves korig is lehetne a műtéttel várni, csak a majdani szexualis életben okozhat gondot, de halvány esély is van, hogy addigra magátol leválik.

Egy krémet sem írtak fel..?!


Makk peremétől van letapadva, de teljesen odaforrrva, mintha oda lenne az egész bőr "ragasztva".a makkrészen nincs csak.


2017. okt. 10. 06:55
 1/4 anonim ***** válasza:
A dokik jól mondják.
2017. okt. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

3 évesen szondával oldották a letapadást, visszatapadt. most 7 éves, kb a makk 2/3 része szabad, a többi részen teljesen rátapadva.

mi várunk.

2017. okt. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Most 4,5 éves a kisfiam, tavaly ilyenkor még durván le volt tapadva. Aztán shogy birizgálja, fürdés közben hátrahúzza magának, egyszer csak oldódott, mostanra már csak egy részen pár millis letapadása van. Arra emlékszem, hogy pár hónapja az egyik fürdés végén kértem, hogy húzza hátra magának. Felszisszent, picit pirosnak láttam, olyan volt, mintha kicsit túlhúzta volna véletlenül magának. A következő két napban kenőcsöt kentem rá, és el is múlt a pirosság. Azóta szinte teljesen hátra tudja húzni magának egy laza mozdulattal.

Egy éve már én is nagyon aggódtam, de nagyon húzódoztam a beavatkozástól. A gyerekorvosunk is azt javasolta, hagyjuk még, ráér később fölválni a bőr. És így lett.

Ja, még annyit, hogy viszont az elmúlt egy évben kúraszerűen kentem a fitymája alá (nem a makkjára, hanem arra a részre, ahol a letapadást láttam) a Ftorocort kenőcsöt. Szteroid tartalmú, elvékonyítja a bőrt, tehát oldja elvileg a letapadást. Viszont pont ezért sokáig nem is lehet egyazon helyen alkalmazni. Mi az elmúlt kb. 3/4 évben 4-5 kúrát zavartunk le. A doki javaslatára kb.3 hétig kentem, aztán ugyanennyi szünetet tartottunk. És egyszer csak oldódott.

Próbáld ki te is a Ftorocortot, de ne várj azonnali eredményt! Hónapok alatt vékonyodhat a hártyaréteg.

2017. okt. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő válaszokat, a privit is.

Én sem hajlok a műtét felé.

2017. okt. 10. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!