Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fitymaletapadás megoldása...

Fitymaletapadás megoldása után normális, hogy nem csúszik vissza a bőr a makkra?

Figyelt kérdés
Ma délután voltunk az 5 éves kisfiam fitymaletapadásával sebésznél, aki helyi érzéstelenítés után egy kis eszközzel fellazította a letapadt fitymát. Napi 2x kamillás lemosást írt elő. Este le is mostam a kisfiamnak, visszahúztam, ahogy az orvos mutatta, de a bőr nem húzódott vissza a makkjára. Megakadt mögötte, olyan mint egy nagy vörös "gyűrű" a kis kukija közepén. Nagyon meg vagyok ijedve, hogy bajt csináltam...Apukája szerint majd visszamegy, hiszen meg van duzzadva. De olyan csúnya és ijesztő. Segítsen, aki keresztülment már ilyenen!
2014. aug. 6. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezzel a kérdéssel mindenképpen fordulj orvoshoz, ha más nem, telefonon hívd fel a gyerekorvost!!!
2014. aug. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Remélem megoldódott, de ne várjatok, ha mégsem. Ezt találtam:

"Amennyiben a szűk fityma a makk mögött "megszorul" és nem húzható vissza, paraphimosisrol beszélünk. Ilyenkor az elszorítás következtében a fitymán és a makkon vénás pangás alakul ki, mely nagyon kellemetlen és fájdalmas. Ilyen esetben a fájdalom ellenére is meg kell próbálni minél hamarabb visszahúzni a bőrt, mert az idő előrehaladtával a duzzanat fokozódik és a konzervatív gyógyítás lehetősége csökken. Sikertelenség esetén, minél hamarabb urológus felkeresése javasolt. Ha a fityma visszahelyezése nem kivitelezhető, akkor végső esetben helyi érzéstelenítésben (gyermeknél altatásban), a szűkületet okozó gyűrű átvágása válhat indokolttá. Akinél egyszer már a paraphimosis kialakult, annak fityma eltávolítását javasoljuk."

2014. aug. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ha valakit érdekelne, megírom mi lett a sorsunk... Felhívtam a sebészorvost, aki kérte, hogy menjünk be az osztályra, amint lehet. Valóban az történt, amit a válaszadó írt - én is erre gyanakodtam a gugli doktor segítségével. Egy kis lidokainos krém segítségével orvosolta a problémát. Nem szabad húzogatni és 1 hét múlva vissza kell mennünk kontrollra. Sajnos ez a szövődmény előfordulhat kis százalékban a letapadás kezelése után.
2014. aug. 7. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!