Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek hogy szot fogadjon?

Mit tegyek hogy szot fogadjon?

Figyelt kérdés

3 eves a kislanyom, oviba jar. Ott folyton dicserik, hogy bar nagyon igenyli a mozgast, izgaga, de nagyon ugyes, okos, szivesen reszt vesz kozos jatekokban, feladatokban.

Ezekkel otthon sincs gond. De nagyon agressziv mostanaban. Ha vlami nem ugy van ahogy o akarja toporzekol es uvolt. Ha ilyen dacos kedveben van konyorogni kell neki mindenert. Pl az oviban tegnap 20 percet konyorogtem, hogy vegye le a,benti ruhajat. Direkt nem segitek, mert tud egyedul vetkozni, oltozni. De 20 percig orjong inkabb. Mar mindent kiprobaltam. Kertem szepen, halkan, hangosan, kb. Kikelve magambol, fenyegetessel (3 ig szamolok ) probaltam motivalni, hogy ha gyorsan atoltozik mehetunk haza,gyurmazni, festeni. Azt mondja oke, de nem csinalta tovabbra sem. Es sir, hogy nem vagy a baratom anya?

Ez csak 1 a sok sok kozul.


2017. okt. 12. 08:52
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

NEm fenyegetni kell, hanem határozottan, következetesen viselkedni vele.


Ha nem öltözik az oviban, akkor hazaviszed a benti ruhában és otthon addig nem játszhat, amíg nem öltözött át - és ezt betartod akkor is, ha órákig ordít.


A fenyegetés, háromig számolás az égvilágon semmit nem ér - ahogy tapasztalod is -, mert ezen csak röhög. Az meg, hoyg "nem vagy a barátom anya" - NEKED nem a barátjának kell lenni, hanem az anyjának, akinek - többek közt - a nevelés IS feladata!

2017. okt. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Tudod mikor konyorognek 20 percet ... megfogom es viszem akkor a benti ruhaban. Ezt sosem ertettem, hogy egy szulo konyorog a gyereknek. Na nehogy mar o tegyen nekem szivesseget, hogy feloltozik.
2017. okt. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%
Nekem kisbabám van, de ezt sose értettem, hogy eleve miért kell átöltöznie? Ha bent játszanak, akkor nem lesz koszos, berakom a kocsiba, 10 perc múlva otthon kiszállunk, ehhez kell a másik ruha? De lehet, hogy én vagyok a hülye, vagy ez ilyen napirendre nevelés és kötelező az oviban? Ja amúgy én sem könyörögnék neki, mert akkor minden szülő ezen röhög a hátad mögött, különben meg gondolom dackorszakos.
2017. okt. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az ovonok is ezt csinaljak. Szepen megvarjak mig feloltoznek, cipot atveszik, udvarrol bejovet. Ha nem csinaljak az oltozoben marad az a gyerek, idonkekt raszol h vegyed. Ha nem akkor nem mehet be. Ez van hogy 40 percig is eltart, de nem engedi be akkor sem. En is ezert vartam leg mig atoltozik, mert ha hazaviszem bentiben, akkor azt hiszi mindig minden ugy van ahogy akarja csak mert hisztizik par percig.... amugy a benti ruha az benti, raadasul vekony, oke h kocsival megyunk, de szokja meg szepen hogy at kell oltozni
2017. okt. 12. 10:23
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Jo, hat akkor konyorogj tovabb.
2017. okt. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
És ha te segítenél neki levenni? Attól,hogy tudja magától én mêg szoktam neki segíteni. Csak hogy érezze a törődêst. Néha meg is kér,hogy segítsek picit. Azért még 3 êvesek,én nem várom el,hogy annyira önálló legyen. A mi ovinkban az ovónők is segítenek a kicsiknek,nem maradnak ott szerencsétlenek 40perceket,csak mert még nem igazi az öltözködésük pl egy szűkebb ruhánál.
2017. okt. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
O egyedul oltozik itthon is, nem azert nem oltozik mert nem tud. Egyszeruen csak makacs.
2017. okt. 13. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!