Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tudom elérni, hogy közel...

Nem tudom elérni, hogy közel 3 éves lányom szót fogadjon?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz természete van lányomnak, gyakorlatilag baba korától kezdve akaratos, és sok gond volt mindig a nevelésével.Mindennel meg kellett küzdenünk, a szopizással, majd tápszerezéssel, extra hasfájós is volt, majd a fogzás is nehéz volt, aztán ahogy nőtt, a problémák is nőttek.Hisztis volt már egész pici korától és akaratos, küzdelem volt vele mindig(még most is) az evés, az öltözködés, és mindentéren.

Szóval nem hinném, hogy ez a szófogadatlanság átmeneti probléma, ami a dackorszakkal jár.Nincs az a módszer, amivel rálehetne bírni arra, hogy megtegye amit kérek tőle, ilyen egyszerű dolgokat, mint pl öltözködni jöjjön, vagy utcán megfogja a kezem, vagy hogy ne menjen a járda szélén,vagy boltban ne bújjon el polc alá, vagy ne fogdosson össze semmit stb.Nem érdekli, ha nem nézhet mesét, nem érdekli, ha elveszem a kedvenc játékát, se sarokbaállás, se játszótérmegvonás, se semmi.De mégis akkor mi lehet a megoldás?


2012. nov. 19. 14:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Kebelemre, bajtársam! Az enyém egy évvel idősebb a tiédnél, most már csak ritkán van balhé, de akkor annál nagyobb.


Valami biztos hat rá. Én most azt vezettem be, hogy ha cirkuszol, aznap egyedül alszik (máskülönben velem alszik el, de utána egyedül alszik). Na ez még őt is "meghatja". Találd meg az achillesz-sarkát! Biztos, hogy van neki!


És ne felejts el jutalmazni se, ha jól viselkedik, dicsérd meg nagyon, magyarázd el, miért, meséld el este Apának is, hadd legyen sikerélménye a kislánynak, ne alakuljon ki benne a tudat, hogy ő rossz. Nem ő rossz, hanem ahogy viselkedik időnként, az a rossz.


Amúgy tudom, az ilyen gyerekkel az is nehéz, hogy sokan téged hibáztatnak a hisztik miatt. Nem tudják, hogy a gyerekek nem egyforma természettel születnek. Persze mi is követünk el hibákat, de nem többet, mint más...

2012. nov. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, nagyon örültem neki:)


Igen, biztos van/lesz, ami hat rá.Idővel csak lesz kedvenc játéka,(eddig még játszani se nagyon játszott, csak ha leültem vele, egyedül nem),illetve úgy látom, lassan a mesék kezdik majd lekötni.Hiába állnak sorban a játékai már napok óta a szekrény tetején, mégcsak meg sem kér, hogy vegyem le:S

Ami meg aztán tényleg szörnyű, hogy boltba nem lehet elmenni vele, mert ott sem fogad szót.Itt a karácsony, ajándékot kellene venni, de esélytelen, hogy el tudjak vele menni.

El vagyok keseredve, már nevelési tanácsadóhoz fordultam.De sajnos addig nem tudnak foglalkozni velünk, míg a 3 évet be nem tölti a lányom.

2012. nov. 20. 07:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!