Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A fityma letapadása kisgyereke...

A fityma letapadása kisgyerekeknél meg szokott gyógyulni?

Figyelt kérdés

2017. okt. 19. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Születéskor ugye élettanilag, azaz normális, hogy le van tapadva. Ha babaként nem lett felhúzva, de óvatosan minden nap megmostátok, addig, ameddig feljön (és ezért nem sérült és nem gyulladt be), akkor általában a szobatisztaság környékén, 2-3 éves korban, mikor már jobban megtalálja magának is :), megoldódik. Ha nem, akkor 3 éves kor környékén érdemes megmutatni gyermek urológusnak (ne sebészhez), mert lehet, hogy nem csak letapadás, hanem szűkület. Ha bármi gyulladás, sérülés van az előzményben, akkor hamarabb menjetek el dokihoz, valószínűleg ad rá kenőcsöt.
2017. okt. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Ha nem gyulladt akkor kamadz korig nem kell vele foglalkozni.
2017. okt. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
Hozzá ne nyúlj, ha nem muszáj, és ha a pisilést nem akadályozza! Teljesen természetes jelenség, 7-10 éves korig meg majd a gyerek megoldja magának, ha megtanítjátok neki, meg ha odanyúlkál és nem tiltjátok meg, nem szabad a régivágású orvosoknak megengedni, hogy értelmetlenül feltépje a bőt csak, mert le van tapadva! Fel fog az jönni magától, nem kell a folyót sürgetni! :)
2017. okt. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
85%
Érdekes ... anyám egészségügyis és mégsem volt ekkora divat a fitymarángatás az én gyerekkoromban. Biztosan szerencsés voltam vagy nem tudom miért, de mintha divat, mánia lenne “zaklatni” a mai kisfiúkat az unatkozó kismamáknak. Csak remélni tudom hogy nem hagy lelki sérülést ez a divat a kis srácokban!
2017. okt. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!