Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves kisfiúval milyen...

5 éves kisfiúval milyen kreatív tevékenységet, játékot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Betegen van otthon, és megkértek, hogy a héten vigyázzak rá. Mivel lázas, nem nagyon megyünk ki a szabadba, viszont nagy igénye van az értelmes játékokra, és szeret alkotni is. Nekem nincs saját gyerekem, kevés ötletem van sajnos, a só-liszt gyurma nagyon tetszett neki, illetve ma színes papírgalacsinokból készítettünk mozaik képeket, ez is tetszett.


Ajánlanátok más, hasonló jellegű tevékenységet?


2017. okt. 19. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Szedj egy pár őszi levelet abból is tudtok képeket ragasztgatni. Vagy a pinterest.com oldalon nézelődj kreatív ötletek tömkelege van fenn.
2017. okt. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Játéknak kártya, társas vagy lego, matchbox - építés, történetek eljátszása, versenyzés. Ha megszárad, kifesthetitek majd a só-liszt gyurmát is :) és a kavicsfestés is jó móka. De kreatívnak sláger a dobozból garázs vagy robot építése, bármilyen állat, jármű... papírból, textilből, vécégurigából, termésből... akár bábok, akár szerepjáték-kellékek (pl. kard és pajzs vagy kalózkincsek) készítése... És azért a legtöbb lányos kézműves dolgot is szeretik a fiúk is, pl. karkötőfonás vagy gyöngyfűzés, de persze fiús színekből. Vagy süthettek magatoknak igazi sütit.
2017. okt. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi gesztenyéből csináltunk figurákat.

Vagy az én fiam pl autómániás, ezer matschbox-ja van, mindenhova visz párat. Na, azoknak kartondobozból garázs, vagy pálya készítés. Maga a készítés is leköti, meg utána a játék.

Vagy mostanában színezni is szeret. Társasozni.

2017. okt. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!