Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A ti gyereketek is kacatgyűjtő?

A ti gyereketek is kacatgyűjtő?

Figyelt kérdés

Nem aggódom, csak kíváncsi vagyok, h másnál hogy van.


A fiam 4 éves és mindent megtart(ana):szórólapot, üres wc papír gurigát, Normaflore műanyag ampullát használat után, használt zsepit, fél literes műanyag palackot (abba tömi bele a használt zsepit).


2017. okt. 20. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A kisebb lányom is minden szemetet megtart(ana), gyüjtöget mindent. Időnként én meg kidobom (főleg a papírokat). :) Ő nemsokára 6 éves.
2017. okt. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És mikor kezdődött nála? Én reménykedem benne, h ez csak egy korszak és kinövi a fiam.
2017. okt. 20. 13:59
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Persze hogy kinövi.
2017. okt. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A 4 éves fiunk csak a kavicsokért, kagylókért van oda. Kineveztünk a ház előtt egy "kavicsfát, annak a tövébe gyűjtheti...
2017. okt. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Lassan 6 éves a lányom és mániákus gyűjtögető :D ugyanazokat tartja meg mint a te gyereked de még hozzá jön szívószál csomagoló papír, dm rossmanból elhozható kis szórólap. Sőt mikor megyünk anyukámékhoz ott is begyűjt mindent. Amikor én kicsi voltam én is gyűjtögettem mindenfélét, anyukám nem dobta ki nagy bánatomra, mert a lányom megtalálta és haza hozta mindet :D én időnként amit tudok gyorsan kidobok.
2017. okt. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen. 4,5 éves fiamnak van egy mindenes doboza (kb 70x50x30 cm-es, szóval nem kicsi...). Abban van a nem lego és nem autó.

Amikor már csurig van, kiürítem, átválogatom, a szemét megy a kukába. És akkor kb félig van...


Nem tudom, mikor növi ki.De a doboznál több kacat sosem lehet. :-)

2017. okt. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is gyűjtök mindenfélét, ha rámjön:

követ, gesztenyét, puskát, órai levelezést, kagylók, ékszerek,.

És én 15 vagyok, szóval nem tudhatod, hogy kinövi e ezt vagy sem.

Amúgy ez a családunkban apai ágról öröklődik, onnan tudom, hogy apai nagyanyámék durván gyűjtögetnek, apa is mindent megtartana, de anya miatt megválik egy-két dologtól. Öcsém nehezen, de meg tud válni a dolgaitól, rám meg anyuhoz hasonlóan néha rám jön, hogy kidobjak pár cuccot, de van, amikhez nagyon ragaszkodom.

A nővérem, aki féltesóm(nem közös az apánk), viszont nem gyűjtöget, ő ilyen szempontból normális.

2017. okt. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
14 éves, gyűjtöget minden fecnit, imád minden haszontalan cuccot megtartani.
2017. okt. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez nálunk is. 8 éves lány. Szólólapok, teás és egyéb dobozok, zacskók, több tonna kavics, falevél és gesztenye, szórólapok, szalvéták, gombok, tobozok, maķkok stbstbstb, ehhez jön még több vagon saját gyártású só-liszt gyurma figura, hajtogatás, rajz, festmény, tollcsoda, vasalósgyöngy-csoda, varromány, ragasztmány és effélék. Oviból még a szebb wc-papírokból is hazahozott 1-2 lapot.
2017. okt. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nincs rá garancia, hogy kinövi. az emberek kb 20-25%-a hajlamos a gyűjtögetése, az alap temperamentum típusok közül a melankolikus sajátja.


Ha nem növi ki (ami esélyes), akkor attól még persze átalakul a gyűjtőszenvedély módja, tárgya.


Nincs evvel különösebb gond, így kell elfogadni, bár hasznos dolog elterelni bármi téren a szélsőségektől.


Tehát a gyűjtögetésnek is van határa. Arra komoly esély van, hogy normális mederben marad nála, ha eszerint neveled. De hogy a gyűjtőszenvedély elmarad, arra sokkal kisebb az esély.

2017. okt. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!