Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire jártok utána egy egy...

Mennyire jártok utána egy egy dolognak mielőtt alkalmaznátok?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra hogy mennyire néztek utána dolgoknak, játékoknak vagy bárminek mielőtt oda adnátok a gyereknek. Utána néztek-e neten hogy lehet-e káros akkor is ha nem annyira köztudott. Remélem érthetően fogalmaztam.
2017. okt. 21. 14:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
3%

En nagyon.

Meg mielott egy tipegot veszek , elotte is 3 napig olvasom rola a velemenyeket :)

Terhesseg alatt 4 honapig olvastam utana, hogy milyen furdetot , kenceket hasznaljak. Jot valaszottam, 2 eves es csodas a bore !

( kulfoldon lakom itt szerencsere nincs a gyogyszertari kikevert koolajszarmazek )

2017. okt. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg, mi az adott dolog es kogy HOL nezek utana.

Pl. jatekrol sosem kerek velemenyt mert egyeni, minden babanak mas jon be. Raadasul felnott emberkent magam is tudok donteni ranezes+atgondolas alapjan.


Technikai dolgok eseteben utanezek (pl. legzesfigyelo vagy babakocsi) hogy mennyit birta masoknal.


De egyeb dolgokban tudok magam donteni.

2017. okt. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%

Igen szinte mindennek.

Mostanában legot vadászok neki hol akciós épp.

2017. okt. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Beállítom az online üzleteknél, hogy "top rated", vagy "best selling". És az első 10 közül válogatok kb.
2017. okt. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Jelentős mértékben, de leginkább gyermekpszichológiai, nevelési kérdések tekintetében. Tárgyak vonatkozásában sem mellesleg. Ezen felül szoktam olykor (akaratlanul) kellemetlen pillanatokat okozni szülőknek avval, ha a meglátásom szerint a gyermekre, a korosztályához mérten káros tárgyak használatáról lebeszélem, ha látom, hogy előzőleg sajnos rászoktatták a gyermeküket.
2017. okt. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Általában a korosztályárol olvasok elsőként. Hol tartanak értelmileg, érzelmileg, intellektuálisan, szocializácioban, motorikában, szoval figyelmbe veszek szakvélemènyeket (pl nem árt, ha 6 honapos már oda-vissza forog, stb)


Ezt összegzem a saját gyermekemmel, hol tart, miket preferál inkább, mely területeket kevésbé, mik motiválják, mik hagyják hidegen, ill mire van szüksège.


Es célirányosan keresek játékot. A legtriviálisabb pelda ovis beszoktatás elott ovirol szolo mesekönyveket a gyerekhez mérten, azaz nem terjedelmes szövegű kèp nelkuli balladát, mert figyelembe veszem hogy röpke eseményeket ért es a képekrol is beszelget.


Kb igy mindennel.

Pl ha látom hogy visszaesik pl egyensulyerzekben es csetlik botlik, ahhoz pl rendeltem szaturnuszlabdát ugrálni. Átnéztem egyaltalan hol lehet kapni hány kg-t bìr, felfujhato vagy nem, van e ertelme foszforeszkálosnak kicsi korban, árak, minoseg hasonlitgatás, stb


Mindent összevetve:

A gyerekről ismeretszerzés, szakirodalmak kb pár éjszaka

Gyermek megfigyelés, miben változott, miket tud már, miktől tart,(itt még egy pelda:feltunt hogy bátortalan kezdeményezni, ha pl megerkezunk valahova es koszonni kell, vagy akár játszon ropival megkinalni vkit), mindez szintén pár nap, azaz hogy kiélezettebben figyelem "vizsgálom"a gyermekem


Kb mire eljutok oda, hogy meglesz miben mivel segithetem az szinte azonnali (közössegi élmény erősitésére igy kapott társasjátekot)


Mindent összevetve sacc 1-2 hét.


De alapbol olvasok a fejlodesükről es alapbol eszreveszem ha a gyermek drasztikusan változik pl a csetlés botlás korábban. Mostanság pl a félelmek korszaka köszöntött be.


Nos igy a szorongáskezelesig jutottam még csak, onnan pedig az önismeret fontosságához. A gyermeknek szüksége van rá pl mesélni a babakorárol, arrol hogyan várták, a családfárol, meghallgatni őt csak neki szánt órákban(amikor nincs főzés, telefon stb)

2017. okt. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

*véletlen elkuldte hamarabb


Szoval a jelenben pont ismeretszerzésnél tartok ismét ami a mostani korához kell vagy a most kialakulo félelmei kezeléséhez kell.


Ebben egyelőre még annyit látok hogy most speciel ketlem hogy valamilyen jatekvasarlas lenne belole.

2017. okt. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem ertem a kerdest. Milyen "veszelyes" jatekokrol beszeltek? Peldat tudtok mondani?
2017. okt. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Előző, kár, hogy nem idézted, mire kérdeztél rá, mert így nem tudjuk, mire vagy kíváncsi, csak sejtem, hogy esetleg a válaszomban a "káros tárgyakra" célzol?


Ha arra, akkor én pl arra, hogy míg nyugaton kiírják gyermekorvosi rendelőkben, hogy "tiltsd kisgyermeked a mobiltelefon kézbeadásától, és kisgyermeked legalább egy méteren kívól tartózkodjon a mobiltelefonoktól", addig Magyarországon úgy adják a kicsik kezébe, mintha mi sem volna természetes, holott veszélyes a számukra. Még felnőttek számára is okoz károkat, hát még kicsiknek...


Ez is oka, hogy léteznek játékmobilok kicsiknek, inkább azt nyüstölje a gyerek (na meg mert ha eltörik,

a játékmobilért nem annyira kár).


Vagy pl ollót 4 év alatt ne adjunk gyermek kezébe, kb 4 éves kortól is csak akkor ,ha egyénileg úgy ítéljük meg, hogy tud avval bánni, természetesen a rá vigyázó felnőtt jelenlétében. Ha majd kb 7 éves lesz, akkor felügyelet nélkül is használhat ollót, ha egyénileg úgy ítéljük meg, hiszen gyermeke válogatja még ilyenkor is.

2017. okt. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én például a kis motor, fútó bicikli, képes mesekönyv negatív oldalára gondoltam.
2017. okt. 26. 09:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!