Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves fiam ha haza jön az...

6 éves fiam ha haza jön az apjáéktól, utána mindig bekakil, vagy csíkozik, lehet, hogy bántalmazzák öt?

Figyelt kérdés
Elváltunk, van egy 6 éves fiam, és egy 3 éves lányom, 2hetente, mindig ott vannak és után mindig a fiam bekakil. Most keresek valami gyermek pszihologust, hátha kitudja deríteni miért van ez. Létezhet hogy lelkileg bántalmazzák?
2017. ápr. 20. 09:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
6 évesen azert elég nagy hogy elmondjon dolgokat.Kérdezgesd finoman mit csinaltal apáéknál voltatok valahol.hátha mond vmit.régóta elváltatok vagy friss dolog?ha friss, lehet még nem tud mit kezdeni a helyzettel.nem a megszokott környezetben van.
2017. ápr. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Régóta váltunk el, és már minden kialakult. Neki is van új barátnö 2 éve és nekem is új pár 2 éve négy éve váltunk külön. Kialakult egy megszokott ritmus, elvileg. gyermekeim szeretnek ott lenni, hisz elhalmozza őket legoval meg minden játékkal. De valami csak nincs rendben, ha utána mindig bekakil.
2017. ápr. 20. 10:06
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Miota tart ez a bekakilas?mert irtad h 2 eve van uj párja.ha esetleg a nő bántalmazná,terorizálná az sztem már elobb kijott volna.mindenkeppen mutasd meg egy pszichologusnak.
2017. ápr. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül azért, mert rossz dolgok érik. Az is okozhat stresszt egy gyereknek, ha valami nem a megszokott, pl hogy apánál kell aludni, ott minden más mint nálatok, esetleg ott nem is tud vécére menni mert szorong, esetleg megviseli az új barátnő, stb.

Lehet akár valami apróság is, olyat eszik amit otthon nem, más a vécé, stb. Persze próbáld kideríteni, figyelj rá.

2017. ápr. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
9%
Senki nem bántalmazza lelkileg. Bírom az ilyen sz@rkeverést. Egyszerűen nem boldog ettől a nem normális helyzettől, hogy nem az apja mellett nő fel.
2017. ápr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sajnos így alakult a helyzet. 4 éve itt kivételesen nincs szarkeverés. Csak a gyerekek érdekeit tartom szemelőt. És ha a fiamnak ott nem jó akkor ki kell derítenem. De sajnos, bármennyire is igyekszem, néha úgy érzem kevés vagyok, gondoltam hátha vannak ötletek, vagy tapasztalatok.
2017. ápr. 20. 10:48
 7/12 anonim ***** válasza:

És nem próbáltál szépen rákérdezni hogy mit csinálnak ott, szeret-e ott lenni, kedves-e az új barátnő...

A kislánynál nem látsz változást?

2017. ápr. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
ha 4 éve váltatok külön, hogy lehet tőle egy 3 évesed?
2017. ápr. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem inkább arról lehet szó, hogy ott valamiért nem jár wc-re, és mire hazaér, már nagyon kell neki. Én először ezen a nyomon indulnék el, hogy mikor wc-zett utoljára.
2017. ápr. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

En emlekszem egyszer 6 eves koromban azert kakiltam be, mert ismerosoknel voltam es nem akartam, hogy barki tudha, hogy en most akkor kakilok. Nem tudom, hogy miert, mindenki nagyon kedves volt, de nem szerettem masnal, csak otthon. Volt, hogy az egyhetes taborban egyszer sem kakiltam... Most sem szeretek mashol :-D

En a helyedben inkabb a mosdora kerdeznek ra, vagy hogy nem magas-e Apaeknal a WC, vagy be lehet-e zarni az ajtot, mielott bantalmazasra gondolnek. Meg esetleg megkerdezheted az Apat is, hogy szokott-e naluk kakilni. En valoszinubbnek tartom, hogy valami egeszen egyszeru magyarazata lesz a dolognak.

2017. ápr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!