Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiamat állandóan piszkálják...

Kisfiamat állandóan piszkálják az elálló fülei miatt az oviban szó szerint sírva megy be, sokszor hívnak, vigyük el úgy sír. Megműtetnétek a fülét és ezzel együtt ovit váltanátok?

Figyelt kérdés
Ma voltunk plasztikai sebésznél aki megcsinálná a műtétett. Fiamnak is elmnodta mint történne mikor fájni kb mennyi ideig teljesen rá bíztuk a döntést ő akarja. Kaptunk csütörtökre időpontott kora hajnalban. A nagymama nem hogy örülne gyámüggyel fenyeget, hogy majd mekkora trauma lesz a gyereknek.
2017. okt. 30. 16:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
Ezt semmiképp nem egy óvodás gyereknek kell eldöntenie. Az óvónőket jól seggbe kell rúgni. Mi az, hogy vigyétek el a gyereket? Kezeljék a helyzetet, azért kapják a fizetésüket!
2017. okt. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
98%
A nagymama menjen a sunyiba, nem látja, hogy a gyerek most mekkora traumát él át? Én megműttetném, mivel ennyire szenved ettől. De ELŐBB ovit váltanék, hátha ott nem csúfolják.
2017. okt. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%

(Úgy tudtam, hogy csak 7 éves kor után műtenek elálló fület-)


Megműttetném, nem csak most de még jóó sok évig csúfolnák miatta!

A nagymama fogja be a száját, ez sokkal nagyobb trauma a gyereknek!!

2017. okt. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem teljesen a gyerek mentalitásától függ, hogyan kezeli a helyzetét.

Húgom felemás fülekkel született, az egyik csak elállt, a másikból hiányzott egy porc.

Kiskorában megesett, hogy piszkálták, bemosott egyet az illetőnek és kész. Tisztelték érte.

Akkoriban nem csinálták meg gyerekkorban az ilyen mūtétet, a tesóm nagyon várta, hogy elég nagy legyen hozzá. Aztán középsuliba került,és már nem akarta. Első napra leturatta tüsire a haját, kiállt a katedrára, és megmutatta a fülét. Mondván lehet rajta nevetni. Nem nevettek, mindenki szerint tök aranyos füle van.

Soha nem zavarta, hogy más, mint az átlagé, bátran hordott hosszú hajat, copfot, aztán megint tüsit.

Mert a füle hozzá tartozik, az is ő.

A lényeg, hogy megműttetheted a fiad fülét, de attól még nem lesz több önbizalma, és találhatnak rajta más támadási felületet. Én inkább abban erősíteném, hogy így is szép, értékes, így is lehet belőle bármi. Nekem pl. a kedvenc időjósom az elálló fülū, ízesen beszélő srác.

2017. okt. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%
4-es vagyok, és annyival egészítenén ki a válaszomat, hogy neked kell ismerned a fiadat, hiszen biztosan van olyan gyerek, akinek a mūtét a jó megoldás.
2017. okt. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%
Igen megcsinàltatnàm. Elàlló füleim vannak, folyamatos tàmadàsi felület volt oviban és iskolàban is. Így mindig csak kiengedett hajjal jàrtam. Az esküvőmön azt mondtam a fodràsznak, csinàlhat bàrmit csak a füleim takarva legyenek. Soha nem békéltem meg a füleimmel.
2017. okt. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
42%

Később más miatt is cikizhetik, a haja, orra, szeme, anyajegy, a neve, ha lesz szemüvege, bármi. Ez nem tűnik jó megoldásnak.


Ovit viszont váltanék.

2017. okt. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%

Én vagy kisebb korában csináltattam volna meg, vagy később.


Már emlékezni fog rá, így nem jó, a döntéshez pedig túl pici.


Nagyon nagyon leszidnám az óvónőket.


Kérvényeznék egy félórás beszélgetést és egy egész napos foglalkozást, ahol mindenki elmondhatja mi az, amit nem szeret magán. Így mindenki látná, hogy a gyerekem nincs egyedül a füleivel, másnak a fogai, haja, akármilyen más.


Undorító az óvónők hozzáállása. Meseolvasás a témában, beszélgetések és rászólás a csúfolókra, velük külön is kell beszélgetés.


Engem a vörös hajam miatt cikiztek, kiskoromban minden vágyam volt, hogy barna legyen. 14 felett semmiért nem cseréltem volna el. Már bebarnult, hiányzik..


Ugyan nem láttuk a gyerek füleit, de ha úgy ítéled meg, hogy belefér kategória, ami akár normális is lehet felnőttként, akkor ne csináltassátok meg. El tudok képzelni olyan fület, amit sosem fog szépnek és különlegesnek tartani a gazdája, és másokból viszolygást vált ki(shrek füle, vagy nagyondurva karfiolfül) na akkor megcsináltatnám.


Apró szépseghibát, ami szexepil is lehet nem.


Ti látjátok milyen a füle, de semmiképp se legyen a gyerek döntése, gondolom szoknyát sem hordhatna és derékig sem növeszthetné a haját, nyugodtan vállaljátok a döntésért ti a felelősséget, ti vagytok a szülei. Ennek a döntésnek a súlyát nem lehet a gyerekre helyezni.

2017. okt. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
40%
Ekkora gyereknél nem végeznek ilyen műtétet, de ne zavarjon.
2017. okt. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
58%
Bátyámnak volt ovistársa ugyanilyen problémával, mindig bocinak csúfolták kiálló fülei miatt, megmütették neki a szülei egyáltalán nem állt utánna ki de (mivel ez egy falu ovi-iskola csak egy van es ugyan azok a csoporttársak az ovoba akik suliba osztálytársak lssznek) 6as koráig így is rajta maradt a boci név aztán megunta hogy a barátai is piszkálják átmsnt 6 osztályos gimibe ott már nem piszkálták mert mint irtam már nem álltak ki a fülei de a becenèv megmaradt... ezért szerintem műtessétek meg és ovit is váltsatok hogy ne maradjon rajta a becenév
2017. okt. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!