Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egyedülálló lettem milyen...

Ha egyedülálló lettem milyen papírokat kell benyújtanom a Magyar Állam Kincstárhoz, hogy ezt igazoljam?

Figyelt kérdés
2010. máj. 30. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a családi pótlékra gondolsz, akkor módosító papírt kell kitölteni és minden irat szükséges, ami egykor az első igényléshez, valamint egy bírósági végzés, igazolás arról, hogy folyamatban a válás, vagy már elváltatok. Ha eddig nem te kaptad és szeretnéd módosítani, hogy te kaphasd és a férjeddel már külön éltek, akkor is kellenek az előzőek és még ezeken felül a férjednek ki kell töltenie egy lemondó nyilatkozatot a javadra.

Nem értem pontosan mit akartál kérdezni, ha ezeket, akkor tudtam segíteni. Mindenképpen be kell menned a kincstárhoz és ott segítenek, nyomatatványok is kellenek, nem tudom, hogy esetleg a netről letölthető-e.

2010. máj. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az elsö az nem igaz vagy egy ev alatt valtozott, a sima modosito papirt kell kitöltened es ott beirni vagy behuzni, mar nem emlekszem hogy egyedülallo.(mert bemondasra müködik, aztan majd ellenörzik gondolom) Ennyi, en el voltam kepedve, a foszer meg hülyenek nezett amikor lobogtattam a lakcimkartya fenymasolatokat meg avalasi papirokat stb.. :S
2010. máj. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat!Amúgy nem vagyok házas csak az élettársammal 4 hónapja külön élünk!
2010. máj. 31. 07:39
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja bocsánat azt elfelejtettem egyedülálló családi pótlék igénylés miatt tettem fel a kérdést!!
2010. máj. 31. 07:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy nyilatkozatot kellett írnom hogy x.y dátumtól egyedülállóként igényelem a cs.p-ot!
2010. jún. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Na ez érdekes. Én fél éve voltam és engem meg azért nézett hülyének egy pesti MÁK-nál az emberke, hogy csak így ni, a két szép szememért nem fogja módosítani. Támasszam alá papírokkal is. Jelzem az anyakönyvi kivonat nem volt nálam és szinte kiröhögött, hogy anélkül mit akarok, más gyereke is lehet?! Na de lehet azóta már tényleg más. :)
2010. jún. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tényleg csak egy nyilatkozat kellett aláírni,semmi más!!Elintéztem,köszi a válaszaitokat!
2010. jún. 4. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!