Félős a gyerek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 éves. És iszonyat félős. Már ott tartunk, hogy nem mer egyedül menni WC-re, nem mer egyedül aludni, ha kimegyek a teraszra jön utánnam, pedig nyitvahagyom az ajtót. Fél hogy szörny van a szobájába, múltkor a zoknijára azt hitte hogy egér(este volt, a szobájába csak a tv világított) most már csak úgy alszik ha a villanyt felkapcsolva hagyom, sokszor még úgy is fél. Ma fürdésnél a saját árnyékától is megijedt, sírva fakadt. Nappal sem mer a szobába bemenni egyedül. És még sorolhatnám. Nincs ijesztgetve, nem néz olyan mesét, semmi. És ez napról napra csak rosszabb. Ez normális? Kinövi majd? Már sajnálom szegényt..
2017. nov. 3. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
"a szobájábaN csak a tv világított" - ez böven ok rá!
2017. nov. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mindenre? Nem ment rajta műsor, egy lestoppolt mese világított...
2017. nov. 3. 21:10
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Biztos nem néz semi olyat, amiről nem tudsz??? A szörnyeket csak szedi valahonnan.


Fiam 4,5 éves, és sem az ő szobájában, sem a mienkben nincs tv. Csak a nappaliban. És nem azért, mert nem telik rá.

Kérdezz rá, miért ilyedt meg, mit hitt, mi az.


Lehet, hogy alapból félős. Fiam pl az igazi egértől sem ilyedne meg. Lehet, hogy nem növi ki. Felnőttek is lehetnek felősek.

2017. nov. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Detto ugyan ilyen voltam. Nálam az ok az volt, hogy van egy 7 évvel idösebb bátyám, és egy 4 évvel idősebb nővérem, akik imádtak horror sztorikat mesélni nekem, horror filmeket nézni svarcba. Mai napig félek a sötétben, pl éjjel wc-re menni... pedig már 26 vagyok.
2017. nov. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem nézünk előtte semmi olyat. Csak mese megy napközbe. Múltkor egy barátja mondta neki hogy látott egy ijesztő bohócos plakátot a plázában, teljesen elsápadt.. Meg egyszer tvztem a nappaliba este mikor kijött pisilni, akkor pont olyan rész ment hogy vámpírok harcolnak, pár msp-re meg is tornát, de már ezek elött is nagyon félős volt. Képes rászólni az ovistársára h ne másszon fel a mászókára, mert veszélyes. Ez hihetetlen..
2017. nov. 3. 22:05
 6/8 A kérdező kommentje:
Tornát=torpant
2017. nov. 3. 22:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Távból nem tudjuk, gyermekpszichológusnál játszik, rajzol, abból le tud vonni következtetéseket. Ha még ovis, egy jó óvodapedagógus is ki tud szűrni néhány okot, de minimum gyanút.


Javaslom, gyűjtsd a rajzait, dátumozd meg, és lehetőleg mindig kérdezd meg, hogy őszerinte mit rajzolt. Tökéletesen árulkodó jelek kb 7 éves korig egy gyermekpszichológus számára, akár a felnőtt kézírása, egy grafológus számára.


Szóval érdemes megkeresni az okát.

Egyébként meg simán láthatott egeret, rendkívül ügyes állatok, sokszor csak villannak egyet és már el is tűntek.

De érhette őt tudtodon kívül trauma. A televízió meg rejtett trükköket alkalmaz, ráadásul alfa hullámokat gerjesztve.


Nem való 7 éves kor alatt a tv,

pláne nem animációk, és más trükkfelvételek.

Nem tud elaborálni a kisgyermek a mozgóképek másodpercenkénti rengeteg, kb 24 képkockájától, ami kb 7 éves korig létfontosságú pszichés élményfeldolgozó funkció - mármint az elaborálás.


És akkor a trükkfelvételek okozta károkról, na meg a rejtett, felnőtteket is megcélzó agymosásról (4 századmásodpercre felvillanó képkockák stb)

nem is szólva, melyek a tudatalattiba épülnek és onnan, mélyről hatnak; ezekkel szemben a felnőtt is kiszolgáltatott, hát még egy óvodás...


A lényeg, h ezer oka lehet a félelemnek, érdemes kideríteni az okát, és feldolgoztatni a gyermekkel, játékon keresztül.

2017. nov. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam, de mai napig félős vagyok csak nem mutatom másoknak. Például ha egyedül kell éjszaka itthon lennem a lakásban akkor nem merek elaludni és mindenhol égetem a villanyt.

Kicsi koromból én is sokat írok a TV számlájára, mert félősségem okán sokáig aludtam a szüleimmel és anyukám imádta a horrorfilmeket. Így mondhatni ördögi körbe kerültem. Valamint a szüleim nem voltak mintaszülők, nem foglalkoztak az érzéseimmel, megaláztak vagy kinevettek a félelmeim miatt. Sosem beszélgettek el velem arról hogy miért fölösleges félni azoktól amiktől félek. Max annyi volt hogy "nincs ott semmi, aludjál". Egymással is rossz volt a kapcsolatuk, sokat veszekedtek. Apa alkoholista volt és sokszor megvert. Volt egy 7 évvel idősebb testvérem aki szintén örömét lelte abban, hogy ijesztgetett.

Szerintem figyelj oda a gyerekre, képzeld magad a helyébe, beszélgess vele a félelmeiről, úgy hogy ne szégyellje elmondani őket és próbáld megnyugtatni azzal hogy érvelsz hogy szellemek/szörnyek nincsenek mert... Helyette a valós veszélyekre hívd fel a figyelmét és mindkét esetre adj neki egy tervet. Mit tegyen ha újra ilyen félelmetes helyzetbe kerül. Úgy kevésbé fog félni, ha tudja mit lehet tenni.

2017. nov. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!