Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki vigyázzon a beteg gyerekre?...

Ki vigyázzon a beteg gyerekre? Ki, hogy oldja meg munka mellett. Nem igazán tolerálják a munkahelyen a hiányzást, főleg gyerek miatt. A baby sittert hogy tudnám rávenni, hogy rendelkezésre álljon? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Változó időközönként beteg, szeptember óta 6 hétig járt bölcsibe egyfolytában, de a mostanában gyakrabban, kb. 2 hetente beteg. Eddig mindenféle munkaszüneti napok miatt is szerencsénk volt itthon tudtuk tartani, ha valami gond volt. Nagyszülők közül sajnos csak egy él és ő is dolgozik. A nagynéném van még a rokonok közül, de ő messze lakik, kb. 2 havonta jön látogatóba, jó, ha egy hétre. Nem is várnék tőle több segítséget, így is besegít, ha itt van.


Baby sitterrel próbálkoztunk, de lelépett az első két hétben,gondolom mert nem volt (elég) munka. Megbeszéltük egy héttel előtte, hogy mikor kellene elhozni a gyereket (többször) a bölcsiből, illetve volt egy nevelés nélküli munkanap de egy nappal előtte lemondta a gyerekvigyázást mindegyik esetben. Ezek után betegség esetén már nem is hívom.Van valami ötletetek a probléma orvoslására?



2017. nov. 1. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Felváltva jövünk táppénzre a férjemmel és ha úgy jön ki a lépés, akkor egy-egy nap szabadságot is beáldozunk. Így kb. félévente egyszer voltunk táppénzen az elmúlt 3 évben. Ennyit tolerálnak a munkahelyen is.
2017. nov. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Tanárként nekem csak a táppénz jön szóba év közben. A baj az, hogy ha lehetne se engednének el,se szabira, se táppénzre, mert már vannak balesetes, illetvebsendvedélybeteg kollégák
2017. nov. 1. 13:40
 3/10 anonim ***** válasza:
13%
Nálunk szerencsére, mióta dolgozom, pont kevesebbszer betegek. Mi teljesen változó módon oldjuk meg. Volt, hogy én voltam itthon két napot, meg a férjem is kettőt. Volt, hogy egyik nagymama jött 100 kilométerről két napra, a másik meg 200 kilométerről 3 napra. Az egyik nagymama még dolgozik, ha nem is minden nap, a másik pedig elég beteges). Olyan is volt, hogy mi vittük a beteg gyerekeket néhány napra a nagymamához, mert pont nem tudott eljönni, de az otthonában tudott rájuk vigyázni. Végső esetben meg úgy oldjuk meg, hogy egyikünk bemegy dolgozni hajnaltól délig, a másikunk meg délután-este, szerencsére a munkahelyünk valamennyire rugalmas. Nálunk is volt sitter, aki nyáron egy-egy hetet vigyázott rájuk, de betegség esetén sose ért rá.
2017. nov. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A vizsgaidőszak nálunk már egyes tantárgyakból a jövő héten kezdődik, már elég sok helyre beosztottak
2017. nov. 1. 13:45
 5/10 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nálunk sem marad más mint saját magunk.
2017. nov. 1. 13:48
 6/10 A kérdező kommentje:
Gondoltam arra, hogy esetleg valamennyi "készenléti díjat" is fizetnék, hogy délelőtt is elérhető legyen.És persze a gyereket elhozhatná a bölcsiből, hogy azért ne érezze úgy, hogy nincs munkája.
2017. nov. 1. 13:52
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Ahhoz nem kell a munkáltató engedélye, hogy táppénre menj, de ha nem jössz el tp-re, vagy szabira és nem te vigyázol a gyerekre, akkor valaki másnak kell. Az apja, nagyszülők, rokon, barát, ismerős, fizetett segítség. Más nem nagyon van.
2017. nov. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Mi felváltva. Én is tanár vagyok, ha eljövök, tudom, h a kollégáknak kell helyettem bemenni órára, nekik is van elég dolguk, így annyira nem szeretem, de nyilván, ha ők maradnak otthon, akkor én is megyek helyettük. Volt olyan, hogy h-k én, sze-cs apa, pénteken meg a nagyi (aki dolgozik) volt itthon a gyerekkel. Amikor lebetegszik, akkor összeül a családi kupaktanács, és megbeszéljük, ki mit tud vállalni. Sajnos másképp nem megy.

Velem rendesek a munkahelyen, tudják, hogy csak annyit maradok itthon, amennyit muszáj (nem tud más megoldani). Egyébként a táppénz nem elengedés kérdése.

Eddig szerencsènk volt, "csak" a kicsi volt beteg, a nagy még nem, így nem kellett olyan sokat megoldanunk eddig.

Nekem a barátnőm a "beugró", ha valami miatt nem érek haza, akkor le van adva a bölcsibe, hogy elhozhatja a gyerkőcöt. Eddig egyszer kellett, a szünet után lesz a második. Szitterünk nincs.

2017. nov. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
10%
Nem értem, hogy miért ragaszkodsz ehhez az egy bébiszitterhez. Biztosan van olyan, aki szívesen vigyázna rá (nyilván pénzért). Nyugdíjas óvónénik szoktak jók lenni :)
2017. nov. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
39%

Bébiszittert kellett volna váltanod. Nem egy trógerre bízni a gyerekedet.

Az igaz, hogy a táppénz nem elengedés kérdése, de ha valaki sokat hiányzik, akkor az ő lesz az ELSŐ akit a következő létszámleépítésnél kirúgnak.

2017. nov. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!